MŚ U-20: Polacy zagrają w Gdyni z Włochami

1 czerwca 2019, 08:12 | Autor:

Zakończyła się runda grupowa Mistrzostw Świata do lat 20. W ostatnim dniu byliśmy świadkami olbrzymiej sensacji – z turnieju odpadła Portugalia, której miejsce w 1/8 finału zajęła… Panama. Dowiedzieliśmy się też, że reprezentacja Polski zagra w tej fazie z Włochami.

Sporo emocji przyniósł pojedynek dwóch kopciuszków – Panamy i Arabii Saudyjskiej. Już w 7. minucie gola zdobyli ci pierwsi i wydawało się, że pewnie zwyciężą. Na początku drugiej połowy wyrównał jednak przepięknym strzałem Firas Al-Buraikan. Decydujący cios należał do zawodników z Ameryki Środkowej, a zadał go wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Diego ValantaPanamczycy wygrali i zajęli trzecie miejsce w grupie, ale wciąż nie mogli być pewni awansu i musieli czekać do wieczornych spotkań,

W drugim meczu grupy E obejrzeliśmy aż pięć bramek. Prowadzenie reprezentacji Francji w starciu z Mali dał Mickael Cuisance, ale już po chwili wyrównał Sekou Koita. Spotkanie było wyrównane, lecz na swoją korzyść rozstrzygnęli je „Trójkolorowi”, którzy w drugiej połowie zdobyli dwa gole. Afrykanie złapali jeszcze kontakt w doliczonym czasie gry, jednak na nic więcej nie było ich stać. Tak czy inaczej, obie drużyny obejrzymy w fazie pucharowej.

Będzie w niej też Korea Południowa, która do awansu potrzebowała punktu w pojedynku z ArgentynąAzjaci prezentowali się bardzo dobrze i przeważali. Na kilka minut przed przerwą trafili na 1:0, gdy po świetnym dośrodkowaniu najlepszego na boisku Lee Kang-ina bramkarza pokonał Oh Se-hun. Drugiego gola zdobył Cho Young-wook, a w samej końcówce wynik ustalił Cristian Ferreira. Pomimo porażki, „Albicelestes” wygrali grupę, zaś Koreańczycy zajęli w niej drugie miejsce.

Trzeci są Portugalczycy, którzy jednak, obok Norwegii, nie awansowali do fazy pucharowej. Gracze z południowej Europy w spotkaniu z Republiką Południowej Afryki szybko wyszli na prowadzenie, za sprawą Rafaela Leao. Po przerwie z rzutu karnego wyrównał jednak James Monyane. Chwilę później podopiecznych Helio Sousy pogrążył Jota, nie wykorzystując podyktowanej za zagranie ręką jedenastki i ostatecznie mecz zakończył się remisem, który wyeliminował z dalszej gry oba zespoły.

Poznaliśmy więc pełny skład 1/8 finału. Na sam początek, w niedzielę o 17:30, reprezentacja Polska zagra w Gdyni z Włochami. Trzy godziny później rozpocznie się mecz w Łodzi, w którym Kolumbia zmierzy się z Nową Zelandią. Kolejnego dnia stadion Widzewa odwiedzą z kolei Senegal Nigeria. Pojedynki najlepszej szesnastki mundialu zakończą się we wtorek.