MŚ U-20: Ukraina – Korea Południowa 3:1 (1:1)

15 czerwca 2019, 19:55 | Autor:

Bardzo emocjonujące starcie obejrzeli kibice, którzy wybrali się dziś do „Serca Łodzi” na finał Mistrzostw Świata do lat 20! Choć już na samym początku meczu na prowadzenie wyszła Korea Południowa, Ukraińcy zdobyli trzy kolejne gole, dzięki którym wygrali 3:1 i to oni zostali triumfatorami całego turnieju!

Już w 5. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze z Azji! Jeden z Koreańczyków sfaulowany został w polu karnym, a sędzia, choć początkowo nie dopatrzył się przewinienia, po konsultacji VAR postanowił wskazać na jedenasty metr boiska. Do piłki podszedł Lee Kang-in i nie dał najmniejszych szans Andrijowi Łuninowi.

Ukraińcy nie zamierzali się jednak poddawać i groźnie atakowali. Z rzutu wolnego uderzał Serhij Bułeca, ale na posterunku był dobrze dysponowany przez cały turniej Lee Gwang-yeon. Piłkarze ze wschodniej Europy cały czas przeważali, lecz nie byli w stanie znaleźć recepty na dobrze dysponowaną defensywę Korei Południowej.

Udało im się to dopiero w 34. minucie. Po rzucie wolnym jeden z azjatyckich obrońców popełnił błąd, w wyniku czego piłka trafiła do Władysława Supriahy. Napastnikowi nie pozostało nic innego, niż pokonać bramkarza rywali. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły próbowały zdobyć jeszcze drugiego gola, ale nie udało im się to i na przerwę zeszły z wynikiem 1:1.

Druga część meczu rozpoczęła się od wzajemnej wymiany ciosów. Najpierw obok słupka uderzył jeden z Koreańczyków, a po chwili dośrodkowanie Bułecy z trudem wybił Lee Gwang-yeon. W 53. minucie było jednak już 2:1 dla Ukrainy! Prawą stroną popędził Juchym Konopla, futbolówka dość szczęśliwie trafiła do Supriahy, ten zaś podwoił swój dorobek w tym spotkaniu!

Azjaci bardzo się odkryli, co wykorzystywali ich przeciwnicy, groźnie kontrując. W 60. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Bułeca, lecz posłał piłkę nad poprzeczką. Chwilę później strzał oddał też Wiktor Kornijenko, on jednak uderzył obok słupka bramki Lee. W odpowiedzi, groźnie główkował Lee Jae-ik, ale Łunin stanął na wysokości zadania.

Korea Południowa wciąż próbowała doprowadzić do wyrównania. W 86. minucie strzał głową oddał Oh Se-hun, ale trafił wprost w ręce bramkarza. Azjaci nacierali, ale nadziali się na kontratak. Na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry z piłką popędził Heorhij Citaiszwili, minął jednego z obrońców i pokonał bezradnego golkipera!

Ten gol przesądził o losach meczu. Ukraina przez całe spotkanie prezentowała się dużo lepiej od swoich przeciwników i zasłużenie zwyciężyła, zostając Mistrzem Świata do lat 20!

34′, 53′ Supriaha, 89′ Citaiszwili – 5′ (k) Lee Kang-in