MŚ U-20: Włochy – Polska 1:0 (1:0)

2 czerwca 2019, 17:30 | Autor:

Niestety, to już koniec Mistrzostw Świata do lat 20 dla reprezentacji Polski. Podopieczni Jacka Magiery przegrali w Gdyni z Włochami 0:1 i pożegnali się z turniejem. Jedyną bramkę zdobył w pierwszej połowie z rzutu karnego Andrea Pinamonti.

Selekcjoner biało-czerwonych zdecydował się na dokonanie w wyjściowym składzie tylko jednej zmiany. W porównaniu do starcia z Senegalem, korekta nastąpiła jedynie w ataku, gdzie Adriana Benedyczaka zastąpił Dominik Steczyk.

Choć w początkowych fragmentach spotkania przewagę mieli Włosi, pierwszą groźną okazję stworzyli biało-czerwoni. W 10. minucie zza pola karnego uderzał Marcel Zylla, ale minimalnie chybił. Po chwili swoich sił spróbował Adrian Stanilewicz, lecz tym razem na posterunku był Alessandro Plizzari.

W kolejnych minutach tempo gry mocno spadło. Dobrą sytuację do otworzenia wyniku miał Andrea Pinamonti, który wykorzystał błąd jednego z defensorów reprezentacji Polski. Po jego strzale piłka minęła jednak słupek bramki Radosława Majeckiego.

Niestety, jeszcze w pierwszej połowie gracze z Italii wyszli na prowadzenie. Ręką w polu karnym zagrał Steczyk i sędzia, po konsultacji z arbitrem VAR, wskazał na jedenasty metr boiska. Pewnym egzekutorem okazał się Pinamonti. Biało-czerwoni próbowali odrabiać straty, ale w 44. minucie nadziali się na świetną kontrę Włochów. Całe szczęście, Gianluca Scamacca w idealnej sytuacji chybił i podopieczni Magiery do szatni zeszli z jednobramkową stratą.

Od początku drugiej połowy wiele się działo na boisku. Polacy mieli dwa rzuty rożne, a w odpowiedzi dobrą kontrę przeprowadził Pinamonti, po którego uderzeniu na posterunku był Majecki. W 51. minucie formalni goście powinni w końcu doprowadzić do wyrównania! Dość przypadkowo w sytuacji sam na sam znalazł się Zylla, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem.

Kolejne fragmenty gry nie przyniosły zbyt dużej odmiany od tego, co oglądaliśmy w pierwszej połowie. Biało-czerwoni starali się zagrozić rywalom, ale w ich poczynaniach brakowało dokładności i zdecydowania. Tak było między innymi w 70. minucie, gdy wprowadzony po przerwie David Kopacz świetnie zwiódł rywala, jednak zamiast uderzać podawał i stracił futbolówkę.

Chwilę później w końcu oglądaliśmy groźny strzał, niestety próbę Skórasia obronił Plizzari. W jednej z kolejnych akcji pomocnik Termaliki Niecieczy ponownie zagroził bramce Italii, ale znów górą był bramkarz. W odpowiedzi, sam na sam z Majeckim był Pinamonti, na szczęście jednak nie podwoił swojego dorobku.

Przez ostatni kwadrans Polacy cały czas atakowali i usiłowali doprowadzić do wyrównania. W 87. minucie główkował Benedyczak, ale minimalnie chybił. W doliczonym czasie gry przed dobrą okazją stanął jeszcze Steczyk, lecz również nie pokonał bramkarza Włochów i mecz skończył się wygraną zawodników z południowej Europy.

Biało-czerwoni odpadli z Mistrzostw Świata, ale nie uczynili tego bez walki. Do doprowadzenia do remisu zabrakło dziś naprawdę niewiele. Włosi w kolejnym spotkaniu zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Argentyny z Mali.