Sokół II Aleksandrów Łódzki – Widzew II Łódź 0:1 (0:1)

3 czerwca 2019, 10:24 | Autor:

Kolejne cenne zwycięstwo mają za sobą piłkarze rezerw Widzewa! W niedzielne popołudnie podopieczni Jakub Grzeszczakowskiego pokonali na wyjeździe drugi zespół Sokoła Aleksandrów Łódzki 1:0. Jedyną bramkę zdobył Kamil Drążczyk.

Selekcjoner łodzian miał do dyspozycji tylko jednego zawodnika z pierwszej drużyny, Grzegorza Gibkiego. Na papierze dużo mocniej wyglądał skład Sokoła, w którym znaleźli się byli gracze WidzewaBartosz KanieckiMateusz Broź Jakub Rozwandowicz.

Pomimo tego, młodzi piłkarze nie mieli zamiaru się poddawać bez walki i od samego początku zyskali przewagę. W 10. minucie dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się Damian Skrzeczkowski, lecz piłkę na róg z trudem wybił bramkarz aleksandrowian. Po chwili swoich sił spróbował Jan Sejdak, ale chybił, a kolejne uderzenie Skrzeczkowskiego ponownie padło łupem Kanieckiego.

Dominacja Widzewa znalazła przełożenie na wynik w 40. minucie. Po długim podaniu Adriana Wędzonki do piłki doszedł Drążczyk, który podał do Jakuba Jasińskiego. Ten oddał piłkę do kapitana drużyny z al. Piłsudskiego, a on płaskim strzałem pokonał golkipera Sokoła. Do przerwy podopieczni trenera Grzeszczakowskiego prowadzili więc jednym golem.

Po zmianie stron przebieg gry nie uległ zmianie. W 50. minucie Drążczyk powinien podwoić swój dorobek, przegrał jednak pojedynek sam na sam z Kanieckim, a dobitka Dawida Telestaka była niecelna. W odpowiedzi, swoje szanse mieli gracze z Aleksandrowa Łódzkiego, ale po uderzeniach Brozia Rozwandowicza na wysokości zadania stanął Gibki.

Po chwili sytuacja wróciła na szczęście do normy i przewagę znów mieli widzewiacy. Szczęścia próbowali TelestakKrystian Stopa Kamil Owczarczyk, ale ich uderzenia zostały zablokowane. W 80. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Skrzeczkowski i został sfaulowany, lecz sędzia nie zastosował indywidualnej kary. W ostatniej akcji meczu Sokół wykonywał rzut rożny, a w polu karnym znalazł się nawet Kaniecki. Na szczęście, piłka szybko została wybita, po czym arbiter zakończył mecz.

Zespół trenera Grzeszczakowskiego zagrał bardzo dobre zawody i zasłużenie pokonał bardziej doświadczony zespół z Aleksandrowa Łódzkiego 1:0. Za tydzień Widzew zmierzy się na własnym boisku z LKS Rosanów. Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę, 9 czerwca, na godzinę 16:00.