Najbliższy rywal – Wigry Suwałki

7 października 2014, 10:36 | Autor:

Wigry Suwałki będą najbliższym przeciwnikiem Widzewa w 12. kolejce I ligi. Początek meczu z drużyną prowadzoną przez trenera Zbigniewa Kaczmarka w piątek o godz. 18:00.

Sylwetka Wigier:

Kadra:
Kadra Wigier oparta jest głównie na zawodnikach, którzy wywalczyli w zeszłym sezonie historyczny awans na I-ligowy szczebel. Wśród nich znajduje się m.in. Jakub Bartkowski, były widzewiak, mający na koncie ponad 50 występów w ekstraklasie. Latem do drużyny dołączył jeszcze jeden doświadczony obrońca, Tomasz Jarzębowski. Z kolei już w trakcie rozgrywek w Suwałkach pojawił się znany napastnik Darvydas Sernas, który póki co nie może odnaleźć formy sprzed lat.
Bramki strzeże Karol Salik, a liderem drugiej linii jest Karol Mackiewicz, mający na koncie dwa trafienia w tym sezonie.

Gwiazda:
Najbardziej znanymi piłkarzami suwalskiej ekipy są wymienieni wyżej: obrońca Tomasz Jarzębowski oraz napastnik Darvydas Sernas. Pierwszy w sezonie 2001/2002 sięgał po mistrzowski tytuł z Legią, zaliczył prawie 200 występów w ekstraklasie. Drugi robił furorę w barwach Widzewa, tworząc bardzo groźny duet z Marcinem Robakiem. Swojego czasu zainteresowany nim był występujący w angielskiej Premierleague Blackpool.

Ostatnie 5 meczów:
04.10 IL:
Arka Gdynia – Wigry Suwałki 0:1
27.09 IL: Wigry Suwałki –
GKS Tychy 0:0
21.09 IL:
Sandecja Nowy Sącz – Wigry Suwałki 2:0
13.09 IL: Wigry Suwałki – Dolcan Ząbki 0:1
06.09 IL:
GKS Katowice – Wigry Suwałki 0:1

Przewidywana jedenastka:
Salik – Bartkowski, Jarzębowski, Karankiewicz, Bogusz – Kopczyński, Rafalskis – Biel, Radzio, Mackiewicz – Adamek

Ciekawostki:
* w drużynie Wigier występuje aż trzech byłych widzewiaków: obrońca Jakub Bartkowski, pomocnik Sebastian Radzio i napastnik Darvydas Sernas
* Wigry jeszcze nigdy nie mierzyły się z Widzewem w żadnym oficjalnym spotkaniu; dla suwalskiego klubu jest to pierwszy w historii sezon na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce
* trenerem Wigier jest 52-letni Zbigniew Kaczmarek, były pomocnik i 30-krotny reprezentant Polski