Widzew Łódź – MKK Siedlce 56:75

6 października 2014, 15:09 | Autor:

koszykowka

Nie udała się koszykarkom Widzewa inauguracja sezonu 2014/15. Przed własną publicznością widzewianki uległy beniaminkowi MKK Siedlce 56:75.

Kibice Widzewa po wielkim rozczarowaniu, jakie sprawiła im porażka piłkarzy, mieli nadzieję, że choć część plamy zmażą z nazwy „Widzew” koszykarki. Niestety, srodze się zawiedli.
Od początku meczu niewielką przewagę miały zawodniczki z Siedlec. Już pierwsza, najbardziej wyrównana kwarta, zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem gości. Na początku drugiej odsłony meczu widzewianki wyszły co prawda na 3-punktowe prowadzenie, ale począwszy od połowy tej części spotkania siedlczanki osiągnęły przewagę, systematycznie ją od tego czasu zwiększając. Jeszcze na początku trzeciej kwarty łodzianki zbliżyły się na różnicę 6 punktów, ale 8 punktów z rzędu zdobyte przez MKK rozstrzygnęło losy meczu. Pod koniec zawodów nowy szkoleniowiec łodzianek Adam Ziemiński zaczął wpuszczać rezerwowe i w efekcie MKK wygrało w Łodzi różnicą aż 19 punktów.
Warto dodać, że w zespole gości zadebiutowała w oficjalnym meczu grająca w ubiegłym sezonie w Widzewie Oliwia Tomiałowicz. Drugą eks-widzewianką w drużynie z Siedlec była Paulina Misiek.

Widzew Łódź – MKK Siedlce 56:75 (15:17, 16:23, 12:16, 13:19)

Widzew: Sarah Boothe 20, Roksana Schmidt 11, Adrianne Ross 6, Wiktoria Zapart 2, Lidia Niedzielska (d. Kopczyk) 0 – Katarzyna Kenig 11, Joanna Łabuz 6, Ewelina Okonek, Beata Paranowska, Wioleta Płócienniczak. Trener: Adam Ziemiński
MKK: Zarycka 16, M. Bibrzycka 13, Brooks 12, Jaeschke 8, Mukosiej 8 – Demirović 7, Butler 6, Misiek 3, Tomiałowicz 2, Salska. Trener: Todor Mołłow