Niespodzianki w 1/8 finału PP. Arka i Miedź w ćwierćfinałach!

6 listopada 2013, 19:59 | Autor:

puchar_polski

Do sporych niespodzianek doszło wczoraj i dziś w meczach 1/8 finału Pucharu Polski. Arka niespodziewanie wysoko pokonała Koronę, a Miedź wyeliminowała Lecha Poznań.

We wtorkowym pojedynku pomiędzy Arką Gdynia a Koroną Kielce spodziewać się można było wyrównanej walki. Nikt nie wykluczał, że gospodarze pokuszą się o wyrzucenie za burtę kielczan, ale nawet najwięksi optymiści nie spodziewali się takiej dysproporcji w grze obu zespołów. Arka rozbiła przedstawiciela ekstraklasy aż 5:1!
Do przerwy utrzymywał się wynik 1:1, ale w drugiej połowie arkowcy wybili grającej w rezerwowym składzie Koronie awans z głowy, aplikując im cztery gole.

W rozegranym dziś meczu doszło do kolejnej, jeszcze większej niespodzianki. I-ligowa Miedź ograła w Legnicy faworyzowanego Lecha Poznań 2:0. Bramki padały w 74 i 78 minucie gry. Co ciekawe „Kolejorz” wyszedł na to spotkanie w najsilniejszym składzie, w którym w lidze pokonał niedawno Górnika Zabrze 3:1.
Po blamażu w europejskich pucharach, wczesne odpadnięcie z rozgrywek może oznaczać powrót kłopotów trenera Mariusza Rumaka.

Siódmego ćwierćfinalistę wyłoni jutrzejszy mecz w Nowym Sączu pomiędzy Sandecją a Widzewem. Stawkę uzupełni zwycięzca pojedynku Górnik ZabrzeLegia Warszawa, w połowie grudnia.