Nowa postać na treningu. Tym razem z Afryki

24 lutego 2014, 15:26 | Autor:

Sylvestre_Nene_Bi_Tra

Nie dwa razy, a tylko jeden raz, trenowali w poniedziałek piłkarze Widzewa. Po wolnej niedzieli spotkali się w klubie, by rozpocząć przygotowania do meczu z chorzowskim Ruchem. Z zespołem ćwiczył przed południem nowy zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowiej, Sylvestre Nenebi Tra.

Wspomniany Iworyjczyk w Łodzi jest od kilku dni, a w sobotę zagrał w drugim zespole w meczu sparingowym ze Zjednoczonymi Stryków. Podobnie, jak inny testowany, Igor Vujacic, po zajęciach z rezerwami, otrzymał on szansę zaprezentowania swoich umiejętności przed Arturem Skowronkiem. Sylvestre Nenebi Tra, to były reprezentant WKS, z którym w 2009 roku występował w Pucharze Afryki. W dotychczasowej karierze klubowej grywał m.in. w krajowym Sewe Sport de San-Pedro oraz w tajskim Phuket FC. Ma 30 lat i jest środkowym obrońcą.

Zanim Tra wybiegł na zajęcia z nowo poznanymi kolegami, ci przeszli odprawę. Wraz ze sztabem szkoleniowym drużyną analizowała sobotni mecz z Piastem Gliwice. Na treningu, jaki odbył się na bocznym boisku, pracował cały zespół, za wyjątkiem graczy kontuzjowanych. Łukasz Staroń, Alen Melunovic, Jonathan de Amo Perez, Povilas Leimonas oraz Princewill Okachi nadal trenują indywidualnie.

W kolejnych dniach widzewiacy ćwiczyć będą raz dziennie, a po czwartkowych zajęciach wyjadą na Górny Śląsk.

Foto: thephuketnews.com