Ruch Chorzów zwolnił Stanislava Levego

24 lutego 2014, 17:12 | Autor:

Stanislav_Levy

Ósmy trener stracił pracę w klubie T-Mobile Ekstraklasy. Do grona szkoleniowców na bruku dołączył dziś Stanislav Levy, były już opiekun Śląska Wrocław. Klub z Dolnego Śląska podał nazwisko następcy Czecha.

Wrocławianie w bieżących rozgrywkach spisują się fatalnie. Naszpikowana gwiazdami pokroju Sebastiana Mili, Dudu Paraiby, czy Marco Paixao drużyna zajmuje dopiero 13 miejsce i bliżej jej do strefy spadkowej (3pkt przewagi nad 15 miejscem), niż do czołowej ósemki (6pkt straty). Nic więc dziwnego, że w Śląsku w końcu zdecydowano się na podziękowanie czeskiemu trenerowi, Stanislavowi  Levemu, który z zespołem pracował od września 2012 roku. Czarę goryczy przelała niedzielna porażka z „Niebieskimi” przed własną publicznością (2:3).

Levy padł więc ofiarą kiepskich wyników i dołączył do innych szkoleniowców, którzy przed nim podzieli ten los. W bieżących rozgrywkach już ośmiu trenerów musiało przełknąć gorycz dymisji. Przed Levym spotkało to: Pavla Hapala (zwolniony z Zagłębia), Leszka Ojrzyńskiego (Korona), Czesława Michniewicza (Podbeskidzie), Jacka Zielińskiego (Ruch), Radosława Mroczkowskiego i Rafała Pawlaka (Widzew) oraz Jana Urbana (Legia). Do zmiany na ławce trenerskiej doszło też w Górniku, gdzie Ryszard Wieczorek zastąpił mianowanego na funkcję selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski Adama Nawałkę. Z kolei w Lubinie Orest Lenczyk zmieniał nie bezpośrednio zwolnionego Hapala, a tymczasowego trenera, Adama Buczka.

Wiemy już kto zajmie schedę po Stanislavie Levym. Sympatycznego Czecha zastąpi legenda Śląska, Tadeusz Pawłowski, który w przeszłości święcił triumfy z wrocławskim klubem jako piłkarz. Przez krótki okres był już także szkoleniowcem WKS-u.