O. Obuchowski: „To dla mnie duże wyróżnienie”

28 czerwca 2017, 18:34 | Autor:

Oktawian_Obuchowski

Na środowym treningu Widzewa, zgodnie z naszymi zapowiedziami, pojawił się 20-letni lewy obrońca Oktawian Obuchowski. Młody zawodnik próbuje przekonać do siebie Przemysława Cecherza, by zasłużuć na kontrakt.

Zawodnik, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu do Skry Częstochowa, podkreśla, że samo zaproszenie na testy jest dla niego dużym wydarzeniem. „Bardzo się cieszę, że dostałem w ogóle szansę pokazania swoich umiejętności w takim klubie, jakim jest Widzew Łódź. To dla mnie duże wyróżnienie” – mówił WTM.

Co ciekawe, defensor dobrze zna Łódź, formalnie będąc graczem Szkoły Mistrzostwa Sportowego. „Nawet nie dawno byłem na kilku meczach, które Widzew rozgrywał przy Milionowej. Fajnie, że teraz ja mam szansę spróbować swoich sił. Moim celem jest pokazanie się z jak najlepszej strony i wywalczenie miejsca w drużynie” – zapowiada Obuchowski (na zdjęciu z lewej).

Obrońca posiada status młodzieżowca, co jest ważne w kontekście braków Widzewa w tym aspekcie. Istotne jest również to, że to dość uniwersalny gracz. „W Skrze cały sezon grałem na lewej obronie, ale w juniorach grywał także na środku defensywy i na pozycji defensywnego pomocnika” – opowiadał nam piłkarz SMS.

W najbliższych dniach trener Cecherz podejmie decyzję, czy widzi dla Oktawiana Obuchowskiego miejsce w kadrze.