23 piłkarzy na pierwszym treningu

28 czerwca 2017, 11:27 | Autor:

received_1553026081414780

Po dwóch tygodniach urlopów piłkarze Widzewa wrócili do treningów, rozpoczynając dziś przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2017/2018. W Gutowie Małym sztab szkoleniowy ma do dyspozycji 23 zawodników, w tym dwóch testowanych.

Już wczoraj informowaliśmy, że Przemysław Cecherz będzie chciał przyjrzeć się dwóm młodzieżowcom: 20-letniemu Oktawianowi Obuchowskiemu i rok młodszemu Jakubowi Boguszowi, synowi znanego widzewiaka lat 90. Obaj przyjechali na zajęcia zgodnie z zapowiedziami. To oczywiście nie koniec nowych twarzy. Pierwszy raz zespołem spotkali się trzech piłkarze, którzy podpisywali kontrakty w ostatnich dwóch tygodniach. Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski i Michał Miller stawili się na treningu w komplecie. Dwójka sprowadzona z Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie nie ma jednak jeszcze zgody na ćwiczenia w nowych barwach. Będą oni mogli rozpocząć treningi od 1 lipca.

Dłuższe wolne dostali Patryk Wolański, Bartłomiej Gromek, Dawid Kamiński, Daniel Mąka oraz Grzegorz Brochocki, a Adam Radwański nieobecny jest z powodów rodzinnych. Są za to wychowankowie, którzy w przyszłym sezonie nie będą mogli grać już w juniorach.

Dzisiejsze zajęcia mają charakter typowo wprowadzający. Poważniejsza praca zacznie się w przyszłym tygodniu, gdy będą już znane wyniki badań. Trening z boku ogląda z kolei Andrzej Kretek. Później będzie on prowadził rozmowy z zawodnikami przewidzianymi do odejścia.

Kadra Widzewa na pierwszym treningu:

Bramkarze
Maciej Humerski, Konrad Reszka

Obrońcy
Patryk Baran, Michał Czaplarski, Maciej Danaburski, Marcin Nowak, Marcin Kozłowski, Oktawian Obuchowski, Przemysław Rodak, Radosław Sylwestrzak, Kamil Tlaga, Sebastian Zieleniecki

Pomocnicy
Artur Amroziński, Jakub Bogusz, Paweł Broniszewski, Adrian Budka, Maciej Kazimierowicz, Mateusz Miasopust, Mateusz Michalski, Sebastian Olczak, Tomasz Saliński

Napastnicy
Marcin Krzywicki, Piotr Okuniewicz

Brak zgody na trening do 1 lipca:
Damian Kostkowski i Michał Miller

Wolne:
Grzegorz Brochocki, Bartłomiej Gromek, Dawid Kamiński, Daniel Mąka, Adam Radwański, Patryk Wolański