Dwóch młodych na testy, w tym syn znanego widzewiaka!

27 czerwca 2017, 20:41 | Autor:

Jakub_Bogusz

Jutro piłkarze Widzewa zaliczą pierwszy trening po dwutygodniowych urlopach. Drużyna o godzinie 11:00 wybiegnie na boisko w Gutowie Małym w nieco zmienionym składzie osobowym. Zabraknie kilku graczy, pojawią się też nowi.

Wiadomo już, że do zespołu dołączą w środę pozyskani Damian Kostkowski, Radosław Sylwestrzak oraz Michał Miller. Oprócz nich Przemysław Cecherz zaprosił do udziału w zajęciach także młodych widzewiaków, którym kończy się status juniora. Chodzi o Macieja Danaburskiego, Artura Amrozińskiego, Mateusza Miasopusta oraz Tomasza Salińskiego.

Do Gutowa przyjadą także gracze na testy. Mowa o zawodnikach, którzy posiadają status młodzieżowca. Takich w Widzewie jest w tej chwili jak na lekarstwo, dlatego odpowiednia selekcja młodych zawodników będzie bardzo istotna. Póki co spodziewany jest przyjazd dwóch takich piłkarzy, jednak w każdej chwili można spodziewać się kolejnych.

WTM dowiedział się, że na środowych zajęciach na pewno pojawi się 20-leni lewy obrońca Oktawian Obuchowski. W minionym sezonie był on podstawowym zawodnikiem III-ligowej Skry Częstochowa. Zaliczył 27 występów, za każdym razem wychodząc na boisko w pierwszym składzie. Drugim sprawdzanym młodzieżowcem będzie z kolei Jakub Bogusz, syn znanego widzewiaka, Daniela Bogusza. To 18-letni środkowy pomocnik, związany z niemieckim Sportfreunde Siegen, w którym ojciec kończył karierę piłkarską. Niedawno sprawdzała go pierwsza drużyna Jagiellonii Białystok, ale zawodnik się do niej nie przebił.

Na treningu zabraknie kilku dobrze znanych graczy. Zgodę na drobne wydłużenie wakacji dostali od sztabu szkoleniowego Patryk Wolański, Bartłomiej Gromek, Dawid Kamiński, Daniel Mąka oraz Grzegorz Brochocki. Z powodów rodzinnych wolne ma też Adam Radwański. Na miejscu okaże się też, co ze zdrowiem Piotra Okuniewicza.

Nie pojawi się jeszcze również Aleksander Kwiek. Zawodnik dostał od Przemysława Cecherza jeden dzień, by pomocnik mógł załatwić wszystkie formalności, związane z przenosinami do Łodzi. Na zajęciach ma się pojawić w czwartek.

Przewidywana kadra na pierwszym treningu:

Bramkarze
Maciej Humerski, Konrad Reszka

Obrońcy
Patryk Baran, Michał Czaplarski, Maciej Danaburski, Damian Kostkowski, Marcin Nowak, Marcin Kozłowski, Oktawian Obuchowski, Przemysław Rodak, Radosław Sylwestrzak, Kamil Tlaga, Sebastian Zieleniecki

Pomocnicy
Artur Amroziński, Jakub Bogusz, Paweł Broniszewski, Adrian Budka, Maciej Kazimierowicz, Mateusz Miasopust, Mateusz Michalski, Sebastian Olczak, Tomasz Saliński

Napastnicy
Marcin Krzywicki, Michał Miller, Piotr Okuniewicz

Wolne:
Grzegorz Brochocki, Bartłomiej Gromek, Daniel Mąka, Dawid Kamiński, Adam Radwański, Patryk Wolański

Foto: Sportfreunde Siegen