Oceny widzewiaków po meczu z Pogonią

17 kwietnia 2019, 19:29 | Autor:

Po pierwszej połowie meczu z Pogonią Siedlce wydawało się, że drużyna Widzewa skończy pasmo remisów i w końcu sięgnie po trzy punkty. Bardzo słabe drugie czterdzieści pięć minut zniweczyło te zamiary. Po przerwie zawiedli dosłownie wszyscy! Na jakie oceny zasłużyli?

Patryk Wolański:
Przez większość spotkania spisywał się bardzo przyzwoicie. Radził sobie z dośrodkowaniami i strzałami, a na dodatek w końcu szybko i sprawnie wprowadzał piłkę do gry podaniem ręką, nie tylko do blisko ustawionych kolegów. Jeszcze przy stanie 1:0 Wolański dobrze zachował się w dwójkowej akcji Andrzeja Rybskiego z Kamilem Walkowem. Najpierw bramkarzowi pomógł słupek, a obrona dobitki to już jego osobista zasługa. Negatywnym bohaterem widzewiak został w końcówce meczu, gdy irytował kibiców długim wykopywaniem piłki. Nie to było jednak najgorsze, bardziej martwi nerwowa reakcja na krytykę fanów. Zabieramy mu za to pół noty.
Ocena: 6,5

Łukasz Turzyniecki:
Po dwóch słabszych meczach znów wyglądał co najmniej nieźle. W pierwszej połowie grał dość wysoko, a jego obecność na połowie Pogoni pomagała w zbieraniu tzw. drugich piłek. W grze Turzynieckiego nie brakowało też licznych dośrodkowań. Jedyny mankament to zostawianie zbyt dużej ilości miejsca w swojej strefie. Po przerwie wyglądał słabiej, jak cała drużyna.

Daniel Tanżyna:
Wyciągnął wnioski z wpadki w Elblągu i tym razem był bardziej uważny. Nie popełniał większych błędów, choć był częściowo zamieszany w akcję, po której goście mogli strzelić wyrównującą bramkę wcześniej. Tanżyna był też pożyteczny w ofensywie, ale brakowało mu szczęścia. Najlepszą szansę na strzelenie gola zabrał mu Adam Mójta, wybijając piłkę z linii bramkowej.

Sebastian Zieleniecki:
Nadal nie błyszczy formą, gra co najwyżej przeciętnie. Zieleniecki nie jest do końca pewny w swoich interwencjach, zalicza też zbyt wiele niecelnych zagrań. On także nie przerwał koronkowej akcji Pogoni, która cudem nie zakończyła się golem.
Ocena: 5,5

Marcel Pięczek:
Jesienią, gdy dopiero wchodził w poważny futbol, patrzyliśmy na niego trochę przez palce i więcej mu wybaczaliśmy. Choć Pięczek nadal jest na początku swojej piłkarskiej drogi, pewne błędy nie mogą mu się już zdarzać. Z dwójki bocznych obrońców to Turzyniecki tym razem wyglądał lepiej.
Ocena: 5,5

Kohei Kato:
Długo wydawało się, że po raz czwarty z rzędu Japończyk dostanie od nas tytuł piłkarza meczu. Znów był na innym poziomie – odbierał piłki, czyścił środkową strefę, pomagał kolegom nawet w bocznych sektorach. Niestety i jemu przytrafił się poważny błąd, bo tak trzeba nazwać sprokurowanie rzutu karnego. Kato kończył mecz z żółtą kartką, więc drżeliśmy o to, czy nie wyleci z boiska, ale na szczęście utemperował swoje zachowanie.
Ocena: 6,5

Mateusz Michalski:
Po udanym występie w Elblągu liczyliśmy, że przebudzenie Michalskiego jest już o krok i trzeba przyznać, że coś drgnęło także w meczu z Pogonią. Uczestniczył w akcjach kombinacyjnych, oddał celny i silny strzał z dystansu, a w drugiej połowie jego dośrodkowania omal nie zamienił na drugą bramkę Tanżyna. To jeszcze nie jest ten najlepszy Michalski, jakiego znamy, ale coś nam mówi, że finisz sezonu będzie należał do niego.
Ocena: 6,5

Maciej Kazimierowicz:
Znacznie poprawił się względem słabego meczu z Olimpią. Sprawiał wrażenie bardziej spokojnego i pewnego siebie. Oddał aż trzy strzały, zagrał kilka ciekawych piłek, powalczył w destrukcji. Niestety uraz barku, z jakim przystąpił do spotkania, wyeliminował Kazimierowicza z dalszej gry. Szkoda, bo zmiennik wypadł fatalnie.

Adam Radwański:
Dobre zagrania przeplatał słabszymi. Jak cały zespół, dużo lepiej wyglądał przed przerwą. To po jego podaniu Widzew strzelił gola na 1:0. Momentami brakowało nam w grze Radwańskiego szybszej decyzji o strzale, ale było nieźle. Po zmianie stron pomocnik zjechał z formą i nie ma go za co pochwalić.

Daniel Mąka (piłkarz meczu):
Pierwsza połowa to najlepszy występ Mąki od meczu w Chorzowie, gdy zaliczał trzy asysty. Pracował jak mrówka, dośrodkowywał, rozgrywał, pracował w defensywie, przejmował piłki. W zasadzie każda groźniejsza akcja rozgrywana była z jego udziałem. Bardzo udane zawody ukoronował strzeleniem bramki i strasznie żałujemy, że przez uraz mięśniowy musiał przedwcześnie opuścić murawę. Niestety, nie zobaczymy go także w kolejnych trzech, może nawet czterech meczach.
Ocena: 7,5

Przemysław Banaszak:
Mimo kiepskiej postawy w Elblągu trener Jacek Paszulewicz ponownie mu zaufał. Czy dobrze postąpił? Z jednej strony Banaszak bardzo się starał, absorbował uwagę bliku obronnego siedlczan, podejmował walkę, utrzymywał się przy piłce, zanim w sukurs nabiegli koledzy. Oddał też ciekawy, choć niecelny strzał w stylu Bartłomieja Grzelaka. Brakowało jednak elementów typowych dla środkowego napastnika. Gdy widzewiak w końcu dostał ciekawe podanie na krótki słupek, zmarnował okazję. Mimo wszystko tym razem nie będziemy go oceniać zbyt surowo, choć chwalić też nie ma go za co.
Ocena: 5,5

Michael Ameyaw:
Zastąpił kontuzjowanego Mąkę i zaprezentował się dużo słabiej od starszego kolegi, który wysoko zawiesił mu poprzeczkę. Ameyaw próbował dać coś od siebie, zaliczył jedno bardzo dobre zagranie w destrukcji, nie przeszedł obok meczu. Jakości było jednak niewiele.
Ocena: 5,5

Dario Kristo:
Pojawił się na boisku kosztem kontuzjowanego Kazimierowicza i zaliczył kolejne katastrofalne zawody. Nic mu nie wychodziło, ani w obronie, gdy spóźniał się z doskokiem lub nie potrafił wybić piłki, ani w ataku, gdy nie zdołał posłać futbolówki do pustej bramki. Kristo notuje bardzo słabą rundę i absolutnie nie jest przypadkiem, że ostatnio wciela się w rolę rezerwowego. Przykre, bo to piłkarz niezwykle sympatyczny i oddany drużynie.
Ocena: 4

Rafał Wolsztyński:
Dostał ostatnie dwadzieścia minut, ale tym razem w dżokera się nie zabawił. Wolsztyński miał dwie-trzy okazje, ale nie były to „setki”. Raz zachował się lepiej, raz gorzej. Podsumowując: tyłka nie urwał.