Odszedł Włodzimierz Smolarek
7 marca 2012, 10:53 | Autor: Ryan
Dziś rano „Widzewską Brać” przywitała smutna wiadomość. W nocy z 6 na 7 marca odszedł Włodzimierz Smolarek, jedna z największych legend łódzkiego klubu i całej polskiej piłki nożnej. Uwielbiany i szanowany za charakter, wolę walki, obok Zbigniewa Bońka największy boiskowy idol młodzieży lat 80. Wielki człowiek i wielki sportowiec. W barwach Widzewa rozegrał 181 ligowych meczów i zdobył w nich 61 goli. Dwukrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski oraz raz Puchar Polski. Grał również na dwóch Mundialach: w Hiszpanii w 1982, z której przywiózł brązowy medal oraz 4 lata później w Meksyku.
Po odejściu z Widzewa grał w Eintrachtcie Frankfurt oraz w Feyenoordzie Rotterdam i Utrechcie. Po zakończeniu kariery piłkarskiej pozostał w Holandii, gdzie zamieszkał i zajął się zawodowo szkoleniem młodzieży.
W 2008 roku był wymieniany jako jeden z kandydatów na objęcie stanowiska trenera pierwszej drużyny Widzewa.
Miał 54 lata.
Cała Widzewska Rodzina łączy się w żalu.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska