Olimpia potwierdza możliwość gry w tym roku. Jutro decyzja?

27 listopada 2018, 13:12 | Autor:

Wciąż nie wiemy, jak zakończy się historia z nierozegranym w terminie meczem Olimpia – Widzew. W środę sprawę badać ma ponownie Polski Związek Piłki Nożnej. Jeśli podtrzyma wcześniejszą decyzję o konieczności gry, trzeba będzie jechać do Elbląga.

Wizyta w tym mieście najprawdopodobniej zostanie zaplanowana jeszcze w tym roku. Pisaliśmy już o tym w poniedziałek, a teraz sygnały te potwierdza oficjalna strona internetowa gospodarzy. Na łamach witryny elbląskiego klubu czytamy, że PZPN zamierza rozegrać mecz przed 9 grudnia. Z naszych informacji wynika, że najbardziej możliwym terminem byłaby sobota, 8 grudnia.

Ponowna podróż na północ kraju będzie konieczna oczywiście dopiero w momencie, gdy PZPN odrzuci odwołanie Widzewa. Dowiedzieliśmy się, że klub zamierza jednak twardo bronić swojego stanowiska. Jaki będzie efekt tej debaty, przekonamy się jutro.

Komunikat zamieszczony na stronie Olimpii:

28 listopada 2018 r. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN rozpatrzy odwołanie Widzewa od decyzji PZPN. W przypadku oddalenia ww. odwołania zagramy jeszcze w tym roku.

Zgodnie z decyzją Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN z 16 listopada 2018 r., wydanej w sprawie nierozegranego meczu 18. kolejki rozgrywek o Mistrzostwo II ligi w sezonie 2018/2019, między drużynami Olimpia Elbląg – Widzew Łódź, ww. zawody winny być rozegrane w innym, ustalonym przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN terminie.

PZPN poinformował oba kluby, że w przypadku oddalenia odwołania Widzewa, mecz winien być rozegrany nie później niż do dnia 09 grudnia 2018 r. W sytuacji oddalenia odwołania, kluby winny porozumieć się w zakresie terminu meczu i przekazać, do dnia 29 listopada 2018 r. do godz. 15.00, odpowiednią informację do Departamentu Rozgrywek Krajowych.

W przypadku braku porozumienia, termin meczu zostanie wyznaczony przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN.

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x