Olimpia znów zwycięska, GKS uratował remis

10 listopada 2018, 19:17 | Autor:

Po odniesionym w kuriozalnych okolicznościach zwycięstwie nad Widzewem, piłkarze Olimpii Grudziądz wygrali kolejny mecz. Tym razem już bez dramaturgii pokonali Błękitnych Stargard 3:1. Tylko jeden punkt zdobył inny z kandydatów do walki o awans, GKS Bełchatów.

Grudziądzanie od początku przeważali, lecz na pierwszą bramkę musieli czekać prawie pół godziny, gdy piłkę do siatki Mariusza Rzepeckiego wpakował Aghwan Papikjan. Ku zaskoczeniu zgromadzonych na trybunach kibiców, Błękitni po chwili doprowadzili do remisu. Błąd w obronie Olimpii wykorzystał Piotr Kurbiel i pokonał Wojciecha Muzyka. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do zespołu Mariusza Pawlaka, a na 2:1 trafił Konrad Handzlik.

Niestety dla gospodarzy, już w doliczonym czasie pierwszej części spotkania czerwoną kartką ukarany został Bartosz Śmietanko. Po przerwie piłkarze z Grudziądza musieli radzić sobie w osłabieniu, lecz nie zmieniło to sytuacji na boisku. Lepsza była Olimpia, a gdy w 73. minucie z placu gry wyleciał też Junpei Shimmura, stało się jasne, że niespodzianki raczej nie można się spodziewać. Wynik na 3:1 ustalił już w końcówce Mateusz Marzec.

Sporo problemów miał w starciu z Pogonią Siedlce GKS Bełchatów. W pierwszej połowie nie padły żadne bramki, ale tuż po rozpoczęciu drugiej części gry, do siatki Pawła Lenarcika trafił Adrian Paluchowski. Zanosiło się na sporą niespodziankę, lecz bełchatowianom udało się uratować jeden punkt. W 74. minucie spotkania gola na wagę remisu zdobył Bartosz Biel.

Wyniki 18. kolejki II ligi:

sobota, 10 listopada

Stal Stalowa Wola – ROW Rybnik 1:1 (Stasiak – Filipowicz s.)
Skra Częstochowa – Radomiak Radom 0:0
Znicz Pruszków – Resovia 0:2 (Domoń, Antoniuk)
GKS Bełchatów – Pogoń Siedlce 1:1 (Biel – Paluchowski)
Olimpia Grudziądz – Błękitni Stargard 3:1 (Papikjan, Handzlik, Marzec – Kurbiel)
Ruch Chorzów – Siarka Tarnobrzeg, godz. 18:00