Radomiak nie wykorzystał szansy

10 listopada 2018, 16:19 | Autor:

Gdyby Radomiak dziś wygrał, zbliżyłby się do Widzewa na zaledwie jeden punkt. Piłkarze z Radomia jednak tylko bezbramkowo zremisowali ze Skrą Częstochowa. Punktami podzielili się też w Boguchwale.

Radomianie byli faworytami, ale jechali na bardzo trudny teren, gdzie gospodarze praktycznie nie przegrywają. Już od początku spotkania to podopieczni Dariusza Banasika przeważali, a w 6. minucie wynik powinien otworzyć Rafał Makowski, lecz jego uderzenie trafiło w słupek. Radomiak miał więcej z gry, ale Skra również mogła zdobyć bramkę w pierwszej połowie. Strzał głową Damiana Nowaka obronił jednak z trudem Mateusz Kochalski.

Druga część gry rozpoczęła się od dwóch groźnych sytuacji gości. Najpierw z wolnego strzelał Meik Karwot, a po chwili pojedynek sam na sam z bramkarzem częstochowian przegrał Maciej Filipowicz. Skra, głównie za sprawą Nowaka, próbowała tworzyć swoje okazje, lecz decydujący cios mógł należeć do Radomiaka. Po indywidualnej akcji najskuteczniejszego snajpera ligi, Leandro, znów na posterunku był jednak stojący w bramce gospodarzy Łukasz Krzczuk. Ostatecznie, mecz zakończył się podziałem punktów.

Remis padł także w starciu Stali Stalowa Wola z ROW Rybnik. Prowadzeni przez nowego trenera, Jacka Trzeciaka, goście dobrze weszli w mecz i już od 9. minuty prowadzili, po samobójczym trafieniu Grzegorza Janiszewskiego. Choć rybniczanie byli stroną przeważającą, gospodarzom udało się wyrównać w drugiej połowie spotkania. Tuż po upływie godziny gry, gola zdobył Fryderyk Stasiak, ustalając tym samym wynik na 1:1.

O godzinie 17:00 czekają nas dwa kolejne mecze drużyn z czołówki. GKS Bełchatów zmierzy się z Pogonią Siedlce, a Olimpia Grudziądz z Błękitnymi Stargard.