Oświadczenie grup kibicowskich ws. zwolnienia Mateusza Dróżdża

19 maja 2023, 20:30 | Autor:

W czwartek decyzją Rady Nadzorczej odwołany został prezes Widzewa, Mateusz Dróżdż. Do całej sytuacji odniosły się grupy kibicowskie na Widzewie, które wydały oświadczenie. Poniżej prezentujemy je w całości.

Podobnie jak większość z Was, my – kibice zrzeszeni w stowarzyszeniach, zostaliśmy zaskoczeni decyzją Rady Nadzorczej, kończącą współpracę z Prezesem Spółki Widzew Łódź- p. Mateuszem Dróżdżem.

Decyzję powyższą oceniamy negatywnie a jej motywy są dla nas niezrozumiałe. Dlatego chcemy zapytać Właściciela oraz Członków RN, co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy, kiedy to obie strony deklarowały współpracę zmierzającą w jednym kierunku?

Po analizie oświadczenia Rady Nadzorczej mamy podstawy przypuszczać, że przy podjęciu tej decyzji RN nie kierowała się dobrem Widzewa. Zaskoczeni jesteśmy łatwością, z jaką widzewscy decydenci ulegają politycznym naciskom osób, którym dobro Widzewa jest zupełnie obojętne.

Nie trafia do nas argumentacja o braku wyniku sportowego, skoro cel postawiony przed Zarządem Widzewa na początku sezonu został osiągnięty. Zdumieni jesteśmy również zarzutem o braku komunikacji w sprawie budowy ośrodka, gdyż wcześniej zapewniano nas, że wszystkie organy Spółki zarządcze i nadzoru włączone są do rozmów na ten temat. Od wielu lat temat ośrodka treningowego nie mógł ruszyć z miejsca, a deklaracje miasta okazywały się fikcją.

W chwili, kiedy wizja ośrodka w Bukowcu zaczęła się krystalizować i Zarząd Spółki rozpoczął współpracę z organami państwowymi, nastąpiła ostra reakcja właścicielska, w naszej ocenie zmierzająca do pogrzebania tego przedsięwzięcia. Rodzi się zatem pytanie, czyim interesem kieruje się Rada Nadzorcza?

Zaniepokojeni całą sytuacją rozważamy zawieszenie współpracy z Klubem do chwili wyjaśnienia nurtujących nas problemów.

Grupy kibicowskie Widzew Łódź

Subskrybuj
Powiadom o
141 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
1 rok temu

Z pewnością pan Stamirowski, który rok czasu milczał, a jak się raz odezwał, to po to, by zwolnić prezesa odpowie rzeczowo na pytania.

Sławomir
Odpowiedź do  Leon
1 rok temu

Zwolnienie Dróżdżowi się należało za całokształt, ale pełna informacja o nowym prezesie i następnych krokach właściciela, jest w tej chwili absolutnie niezbędna. Nie można bowiem trzymać kibiców w niepewności i rozgrywać zakulisowo swoich partykularnych interesów, bo Widzew jest dobrem całego ogółu jego kibiców. Pełna informacja nt. tego zdarzenia i dalszej przyszłości klubu, musi dotrzeć do fanów Widzewa jeszcze w sobotę, aby nie psuć nam tego majowego weekendu…

gttyu
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

ze niby za co sie należało, bo chyba przespales ostatnie dwa lata

Sławomir
Odpowiedź do  gttyu
1 rok temu

To chyba ty masz klapki na oczach,że usiłujesz bronić centusia, który zrobił z Widzewa chłopca do bicia.Ex prezes na wszystko nie miał pieniędzy i wyciągał tylko stale łapę do kibiców,aby go sponsorowali.Takiego buca,który uważał,że tylko on jest nieomylny i z trzynastoma piłkarzami na jakim takim ligowym poziomie,będzie się ślizgał latami,jeszcze dotąd u nas nie było.Widzew traktował jak swój prywatny folwark i nie wyciągał żadnych wniosków z kompromitującej serii porażek.

Konrad
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

Te minusy to chyba od kibiców którym podoba się oklep na własnym stadionie od 5 kolejek. Najważniejsze, że się utrzymali w żenującym stylu. Mi kibicowi rocznik 70 jest wstyd za wyniki w tej rundzie.

Piotr
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

to że był centusiem jak go nazywasz to chyba pochwała to że wyciągał kasę z kibiców to też normalne w każdym dużym klubie i to że walczył z miastem o uporządkowanie spraw w dniach meczowych to też uważam na plus jedynie co można mu zarzucić to to że nie chciał brać kredytów aby zakupić piłkarzy ale z drugiej strony jesteśmy chyba jedynym klubem w ekstraklasie który nie ma zadurzenia albo jest na plusie a to chyba coś znaczy uważam ze sprawa ma podłoże czysto polityczne i to jest smutne bo my chcemy dla naszego klubu jak najlepiej mieliśmy prezesa który… Czytaj więcej »

Bula
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

Przypomnę, że właściciel wraz z Brzezińskim już zatrudniali i zwalniali razem. Dokonali zmiany Klementowskiego na prezesów z olx. Nie wiem skąd wiara w to, że teraz zatrudnia fachowca

Skc
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

Znowu zatrudnijmy cacka i wszystko będzie gitara Pan Mateusz tyle zrobił, ze ty nawet o tym nie śnisz

AndrzeJ
1 rok temu

Prawidłowo. Dziękuję za to stanowisko.

Mbb
Odpowiedź do  AndrzeJ
1 rok temu

No teraz naprawdę argumenty. Brawo.

Teofilów
1 rok temu

Dwa lata normalności to za długo jak na Widzew. Teraz czekamy na nowego Prezesa – Słupa, który zatańczy jak nu zagrają.

Defensywny napastnik.
Odpowiedź do  Teofilów
1 rok temu

Jakiej normalności? Prawie zje
..liśmy się z ligi. Ciągłe awantury z miaste. Piszecie że długów nie ma…..no ale jest Zjawa Lipski Sypek i Ciganiks

Kixon
Odpowiedź do  Defensywny napastnik.
1 rok temu

ale Wichniarek został, to gdzie logika jak Dróżdż wyleciał? Jak tak bolały wyniki sportowe, to trzeba było ogłosić że sztab szkoleniowy ma 2 mecze do rozegrania i dziękujemy za współpracę Wichniarkowi, Niedźwiedziowi i innym od przygotowania. Ale wyleciał tylko prezes, mimo że cel awansu do Ex zrealizowali z rocznym wyprzedzeniem a teraz (pomijam styl) jednak się utrzymali składem 1-ligowym w sumie. Więc pytam się o co tak naprawdę tu chodzi?

defensywny napastnik
Odpowiedź do  Kixon
1 rok temu

Poczytaj…….kasa na transfery była. Mówi o tym Stamirowski…..to prezes je zablokował. Więc jak Wichniarkowi nie dasz kasy ….to nikogo nie kupimy. Proste.

Marcto
Odpowiedź do  defensywny napastnik
1 rok temu

Jaka kasa, co ty wiesz. Stamirowski nie śmierdzi groszem, jak chce mieć zabawkę to niech sobie kupi klub z A klasy a Widzew sprzeda!

FIfi
1 rok temu

Brawo !!!
Murem za Prezesem !!!
Moim zdaniem nie może być tak że sponsorzy naciskają na zmianę Prezesa bo ujawnił że nie wywiązują się z umowy terminowo. Majewski tłumacz się i płać w terminie albo znikaj z koszulek.

Wiktor
Odpowiedź do  FIfi
1 rok temu

Majewski nie ma już kasy od dawna.

Kixon
Odpowiedź do  Wiktor
1 rok temu

Covid się skończył to i Karolowi karta żreć przestała

Adi
Odpowiedź do  FIfi
1 rok temu

Chłopie. Z nikim się nie mógł dogadać. Szydził z mniejszościowych właścicieli. Wysyłał noty odsetkowe sponsorom za nieterminowe wpłaty …. Więcej nie będę pisać ale uwierz, że nie było kolorowo

defensywny napastnik
Odpowiedź do  Adi
1 rok temu

Jeżeli masz wiedzę i piszesz prawdę……???? To już dawno powinien wylecieć

Bogdan
Odpowiedź do  Adi
1 rok temu

W Widzewie (nie tylko) jest zainstalowany m.in SYSTEM kontroli wpłat ( umow sponsorskich) i to system ostrzega jesli terminow takich umów ktoś nie przestrzego.Jesli np w domu raty za gaz nie wpłacisz to na pewno SMS-a ponaglającego otrzymasz od PGNiGE.Po to systemy kontrolne (się opracowuje i instaluje )zeby informacje takie automatycznie były kontrolowane i wykrywane a nie ludzi bezensownie dodatkowo zatrudniać.Umów trzeba dotrzymywać.

Red Army
Odpowiedź do  Adi
1 rok temu

Również z boiska w Lipcach Reymontowskich szydził.A lepsze sam nie zapewnił drużynie. Bardzo dobra decyzja,że został zwolniony Dróżdż. W ogóle nie powinien być zatrudniony. Branding i oklejenie autobusu to jest nic. Przez jego politykę transferową cudem,ale jeszcze na rok w Ekstraklasie zostaniemy.Ale w przyszłym na pewno byłby spadek gdyby Dróżdż dalej rządził .A jak Stamirowski będzie żle rządził to utopi kupę kasy i tyle.

Last edited 1 rok temu by Red Army
destrojed
1 rok temu

Stowarzyszenie FANATYCY WIDZEWA skupia najbardziej aktywne grupy kibicowskie na Widzewie. Wśród naszych członków znaleźć możecie przedstawicieli grup ultras – Red Workers oraz Ultra Registi (zrzeszonych pod wspólnym szyldem Ultras Widzew), Fan Clubów oraz oczywiście najbardziej aktywnych kibicowsko mieszkańców Łodzi.

Maciek
1 rok temu

Podać nazwiska ludzi którzy tak zagłosowali a potem ich rozliczycz z tego co zrobili dla klubu. Jeżeli nic to won z Widzewa bo patrząc wielu z nich tylko się lansują na naszym klubie

DonJ
Odpowiedź do  Maciek
1 rok temu

A to ty jesteś właścicielem, że będziesz ludzi wyrzucał?

Bula
Odpowiedź do  Maciek
1 rok temu

Przecież nazwiska Rady Nadzorczej są znane. Tomczak (SRTS), Brzeziński (SRTS i kolega piszącego pakszkwile Binczyka), Stępień (Termoton), Majewski (DiMedical), dwóch Stamirowskich…
Sam rozważam rezygnację z przedłużenia karnetu.
Jak miałem nadzieję, że w długoletniej perspektywie klub wróci w końcu do topu tak teraz jestem przekonany, że czeka nas w długoletniej perspektywie powolny zjazd.

Bogdan
Odpowiedź do  Bula
1 rok temu

Na top się pracuje lata a nie 2 lata i żada się pucharow i ……….nie widzi przyczyn i skutkow takich jak np Lechia,Miedz

Dps SkC
1 rok temu

Wracamy do Widzewskiej pato-rodzinki
Prezes : Szur/Brzeziński
Trener : z karuzeli
Doradca rady nadzorczej : Bińczyk
Właściciel „Golas”
i za rok kompletowanie składu na I Ligę…

Kixon
Odpowiedź do  Dps SkC
1 rok temu

finanse: Majewski

Marcin
1 rok temu

Brawo Panowie, również uważam że odwołanie prezesa Dróżdźa to bardzo zła decyzja, nie dająca klubowi stabilizacji i rozwoju. Trzeba uważnie przyglądać się sytuacji w klubie….

Westfalia
1 rok temu

Szkoda ze grupy kibicowskie nie były zaniepokojone ciągnięciem drużyny w dół i pozwoleniu na przegranie wszystkiego … Tu nie było wam szkoda . A we wcześniejszych latach gdzie było wasze niezadowolenie jak kolejni prezesi wydawali po 30 milionów na sezon w ogórkowych ligach ? Na trybunach VIP przezarto tyle krewetek ,przelało się tyle szampana i przewinęło się tyle hostess świecących dupami że mielibyśmy przez te lata od otwarcia stadionu już 2 ośrodki treningowe wybudowane. A jak o tym pisałem to byłem jechany na forum że się nie znam bo tak musi być i co ja bredzę bo o VIP-ów trzeba… Czytaj więcej »

Rafał
Odpowiedź do  Westfalia
1 rok temu

Już w tym sezonie miał nas do 1 ligi wprowadzić….

Teofilów
Odpowiedź do  Westfalia
1 rok temu

Fakty są takie, że z I ligi nas wyprowadził i utrzymał w Ex, a swoje gdybania możesz zachować dla siebie.

Tomasz
Odpowiedź do  Westfalia
1 rok temu

Anonimowe grupy kibicowskie? Czyli jaki procent z tych 17 tysięcy co kupuje karnety? Ilu was jest na sztuki? Dlaczego nie pytacie jakie są przyczyny i kto jest winny kolejnej trzeciej z rzędu wiosny wstydu (serie remisów z rzędu porażek z rzędu.) Dlaczego bronicie gościa który na porażki maił w..ne mówiąc, że można przegrać wszystko. Który bardziej marzył o pałacach niż wyniku sportowym.

Kali
Odpowiedź do  Westfalia
1 rok temu

Ale o jakim zezwoleniu na przegrywanie wszystkiego wy ciągle opowiadacie? To co powiedział Dróżdż oznaczało, ze trener moze spokojnie budować zespół na przyszłość, serio ktos myśli że po tej deklaracji niedźwiedź pomyślał „ee nie zwolnią mnie do końca sezonu to luz, mogę zacząć przegrywać wszystkie mecze”??

Krzysztof
Odpowiedź do  Kali
1 rok temu

Właśnie widać co Niedźwiedź potrafi zbudować…nawet innej taktyki nie zna po za tą utartą i już mało efektywną.

defensywny napastnik
Odpowiedź do  Krzysztof
1 rok temu

W Stali Rzeszów było to samo z misiem……najpierw euforia ….i dwa sezony lizania ran.

Realista_dbwa
Odpowiedź do  Krzysztof
1 rok temu

To tak samo jak ten pajac z city ,1 miliard 300 milionów na transfery i po 7 latach wreszcie ma szansę na zdobycie LM,aczkolwiek mam nadzieję że tak się nie stanie,

Realista_dbwa
Odpowiedź do  Krzysztof
1 rok temu

Funtów

Bogdan
Odpowiedź do  Kali
1 rok temu

Oczywiscie ze wielu nie rozumie tych słow to raz a po drugie takie stwierdzenie musiało być tematem z włascicielem a wytworem Dróżdza.On mogł jedynie proponować ale decyzja lub aprobata to sprawa włascicel.Negacji tego stwierdzenia nie było wiec zarzut zle sprecyzowany i inny zakres i cel był jego ale……Kali juz zinterpretował własciwie bo o to w tej wypowiedzi idzie.Moze błędem było upowszechnianie tej wypowiedzi bo własnie wielu zupełnie inne,błędne wnioski wyciąga.

KAL
Odpowiedź do  Westfalia
1 rok temu

Zamów sobie wizytę u specjalisty. Trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że to smakosze krewetek zwolnili MD.

Piotr
Odpowiedź do  Westfalia
1 rok temu

Brawo. Popieram Cię w 100%. Sam zamieściłem podobny komentarz. Właśnie po tym stanowisku grup kibicowskich, dopiero widać jak bardzo są upolitycznieni i jak łatwo ich zaprogramowano. Tak samo zresztą jak dużą grupę lemingów, którym do szczęścia wystarczy wyświechtane hasło „nie ważne w której lidze…” i „czy wygrywasz czy nie…”. W ten sposób wyhodowano stado lemingów bez ambicji. Widać to zresztą po reakcjach na komentarze, ludzi którzy w sposób trzeźwy i pragmatyczny oceniają to co się dzieje na boisku ci ludzie zaraz są odsyłani za peron albo mają zdawać karnety a ich wpisy tutaj są minusowane. Tak samo w dyskusji o… Czytaj więcej »

DonJ
Odpowiedź do  Piotr
1 rok temu

Brawo Piotr, brawo Westfalia.

Kixon
Odpowiedź do  Piotr
1 rok temu

Dzięki za nazwanie m.in. mnie botem, nie poczuwam się. Ale MD cele zrealizował, więc jaki jest prawdziwy powód odejścia? Scysja z Majewskim z DiMedical o płatności?

Gggg
Odpowiedź do  Westfalia
1 rok temu

Mylisz odpowiedzialności bo za transfery odpowiada Wichniarek…a kasa rozdawana jest za przyzwoleniem Stamirowskiego…Nigdy nie udowodniłeś że masz chociaż mgliste pojęcie o piłce. Wiosny są słabe od wielu lat i problem leży w tym, że nikt nie chce lub nie potrafi zdiagnozować jednoznacznej przyczyny. Drożdżowi można zarzucić tylko to, ze nie rozwiązał tego problemu. Jednak trzeba pamiętać, że nie zaczal się on za jego kadencji. Natomiast sprowadził spółki skarbu państwa do klubu i nie miał poślizgów w finansach

Bula
Odpowiedź do  Westfalia
1 rok temu

To że jakieś podszywający się pod kibica Widzewa Westfalia cieszy się że zwolnienia prezesa mówi o wszystkim. A, jeszcze destrojers zadowolony. No i pewnie białe końcówki tu wypisujące łowca kłamstw i Janek czy jak mu tam. To mówi wszystko. UML też szczęśliwy

Tomasz
Odpowiedź do  Bula
1 rok temu

Bula ty masz paranoję.

Seweryn
1 rok temu

Brawo za zajęcie stanowiska. Choć śmiem twierdzić że RN i Pan TS mają ugadane w mieście spokój byle nie było Pana MD . Szkoda patrzeć że znów właściciel zaprzedaje się miastu. Dzięki Prezesowi mogliśmy być niezależni i sami decydować o klubie stadionie itd a tak wróci stare i marazm plus rozkradanie klubu. Tyle dobra zostanie zniszczone. Myślałem że TS jest po stronie klubu kibiców którzy oddają Widzewowi czas pieniądze pasje.

Bula
Odpowiedź do  Seweryn
1 rok temu

Spokój bo przyjdzie marionetka pozwalająca na powrót panoszyć się urzedasom, którzy będą jeść krewetki i klepać hostessy po dupach już nie tylko za kasę podatników, ale dodatkowo na koszt kibiców Widzewa? No jak taki spokój to faktycznie, warto iść w tym kierunku.

Zdzisław
1 rok temu

Czas wyjaśnić dlaczego , komuś to było na rękę ?

Darek
1 rok temu

Brawo!

Niezależnie myślący
1 rok temu

Grupy kibicowskie? Czyli kto? Bo ja jako kibic Widzewa pod tym oświadczeniem się nie podpisuję

Kali
Odpowiedź do  Niezależnie myślący
1 rok temu

Bo ty jesteś bierny poza pisaniem tu komentarzy.
Grupy kibicowskie – to ci którzy się angażują

destrojed
Odpowiedź do  Kali
1 rok temu

Grypy sa od kibicowania a nie wyboru Prezesa i trenera od tego jest Własciciel!
Gdzie były grupy jak przegrywali 5 mecz pod rzad u siebie i ta druzyna zapisala sie w historii Widzewa jako ta ktora to najwiecej zrobiła????

Sławomir
Odpowiedź do  destrojed
1 rok temu

Pytasz gdzie byli? Śpiewali,że „nic się nie stało” i czy „wygrywasz czy nie”…Problem polega na tym,że MD wybudował sobie mocne plecy spełniając zachcianki „zegara” ,który teraz staje murem za chciwym i skąpym prezesem. Kibice są od kibicowania,a nie od rządzenia klubem chyba,że obecne władze klubowe zaczną zaprzepaszczać dotychczasowe osiągnięcia Widzewa.Wtedy ja sam będę namawiał wszystkich do rokoszu,ale na razie nie ma do tego podstaw…

DonJ
Odpowiedź do  Kali
1 rok temu

W 140 tysięcy złotych kar dla Widzewa?

Karol
1 rok temu

No i dobra reakcja kibiców , właściciel naszego WIDZEWA myśli tylko jak wyciągnąć kasę od nas ,a jak ktoś podwładny z tym nie zgadza się to nie przedłużamy z nim umowy .Ma być jak sobie życzy pan i władca.Nie ma konstruktywnej rozmowy .Typowe Korpo.

Rafal
Odpowiedź do  Karol
1 rok temu

Akurat to prezes myślał dniami i nocami ,jak tu jeszcze wydoić kasę od kibiców,że przypomnę tylko licytacje biletów na derby,podwyżka biletów i karnetów wieksza niż byłą zapowiadana (bilet na c z kurnikiem 60 zł) i kolejna podwyżka zapowiadana o 25 procent i co najgorsze dziadowanie o 300 tysięcy na projekt osrodka ,gdzie zaraz będzie 70 tysięcy zwolnionych miejsc i kupionych biletów,

DonJ
Odpowiedź do  Karol
1 rok temu

Pierwsze błotko na Stamirowskiego już leci. „Brawo”.

Marcto
Odpowiedź do  Karol
1 rok temu

Brawo Karol!!!

RTS1910
1 rok temu

Nie wiem po co takie oświadczenia. Kurz opadł i mam nieodparte wrażenie, że prezes pięknie opakowal wszystko marketingowo, robiąc sobie dobry PR. Wierzę, że Tomasz Stamirowski jako prywatny właściciel podjął słuszną decyzję dla dobra klubu i interesów Widzewa

Bula
Odpowiedź do  RTS1910
1 rok temu

I teraz czekasz na powrót Kaczorowskiego, którego zatrudnili koledzy Brzeziński i właściciel Widzewa?

Marcto
Odpowiedź do  RTS1910
1 rok temu

Słuszną decyzję to podejmie jak sprzeda swoje udziały komuś bogatszemu np: Andrea Radrizzaniemu, a była już taka okazja to ta całą ferajna o nazwie SRTS wybrała Stamirowskiego na słupa i dzieli się kasą z karnetów.

Foggy77
1 rok temu

Jutro na mecz, piłkarze powinni wyjść na boisko w koszulkach, z napisem:
GDZIE JEST PREZES? :>

adam
1 rok temu

Pany z Zrzeszenia.Wg mnie główny powód to zdanie sz.p.Drożdża w tym zdaniu,że trener może do końca sezonu wszystkie mecze przegrać i tak zostanie na stołku.

Bogdan
Odpowiedź do  adam
1 rok temu

Drożd takich deklaracji by nie składał gdyby ten temat nie był z włascicielem przedyskutowany i zgodny. W takich przypadkach decydentem jest własciciel a nie prezes ktory moze tylko wystepowac z propozycjami.Reakcji właściciela na słowa prezesa nie było wiec wniosek jest oczywisty.przyszłosc trenera w klubie była jednoznacznie ustalona.

Bula
Odpowiedź do  adam
1 rok temu

Real też nie umie wielkiej piłki bo powiedzieli przed meczem z Manchesterem, że trener zostanie nawet mimo porażki. No i patrz, odpadli! Amatorzy. A wystarczyło poczytać komentarze na wtm i wiedzieliby, że należało powiedzieć, iż w razie porażki go wyrzuca a wygrana byłaby pewna.

Tomasz
Odpowiedź do  Bula
1 rok temu

Jeśli nie widzisz różnicy między 1 porażką a serią 5 porażek z rzędu u siebie to gratuluję inteligencji.

Jazz1910
1 rok temu

Czekam na wtorkową konferencję Szefa RN, a twierdzenie o działaniu na szkodę Widzewa traktuję jako żart. Brak boisk zimą, kłótliwa natura i konfliktowość nie wystawiają byłemu prezesowi zbyt wysokiej oceny. Fakt – był awans, jest utrzymanie, ale jak mawia klasyk: plusy nie mogą przysłaniać minusów. Zimnej wody na rozgrzane głowy …

Sławek
Odpowiedź do  Jazz1910
1 rok temu

No i teraz przyjdzie lepszy Pan Prezes. Załatwi z miasta 10 mln dla klubu, postawi osrodek na starcie, kupi rezerwowy autobus, zamontuje iluminacje wokół stadionu, załatwi multum sponsorów. Szanuj prezesa awego bo możesz mieć gorszego!

Teofilów
Odpowiedź do  Jazz1910
1 rok temu

Pewnie… facet zrealizował dane mu zadania I trzymał finanse w ryzach, ale wyj.ebmy go bo ma swoje zdanie. Lepsza będzie marionetka.

wolf
Odpowiedź do  Jazz1910
1 rok temu

Awans i utrzymanie dzięki potknięciom rywali.

Realista_dbwa
Odpowiedź do  wolf
1 rok temu

I te 41 pkt również z potknięcia rywali ?!, taka lechia czy śląsk dużo by dali żeby być tam gdzie My jako beniaminek jesteśmy

Alon
1 rok temu

I znowu zaczną się wojenki. Czy tu nigdy nie będzie normalnie?

wajs
1 rok temu

Się uśmiałem

Marsen
1 rok temu

Grupy! Pieniądze, skąd pieniądze na ośrodek?

Sebastian
1 rok temu

Prezes jakiego nie bylo u nas od czasów Ludwika Sobolewskiego. Dobra decyzja bo myślę że 95% kibiców była zadowolona z tego jak p. Prezes zarządzał klubem.

wolf
Odpowiedź do  Sebastian
1 rok temu

Ja jestem wśród tych 5% niezadowolonych.

Kriss
Odpowiedź do  Sebastian
1 rok temu

Proszę nie obrażać Szanownego Ludwika tym porównaniem. To się w głowie nie mieści żeby tego mazgaja porównywać do ikony klubu. Co za czasy. Wstyd za niektórych kibiców.

Grex
1 rok temu

No to mamy jeszcze większy burdel niż mogło się wydawać. Brawo grupy kibicowskie

Kriss
1 rok temu

A to zawieszajcie sobie współpracę . Grupy kibicowskie kompletnie ośmieszają się tym pismem. Poza tym kim oni są? Kto z nazwiska pod tym się podpisuje? Takie pismo nie może byc traktowane poważnie.

Pineiro
Odpowiedź do  Kriss
1 rok temu

Sugestie, że to polityczna sprawa są z dupy, Stamirowaki jasno powiedzial, ze w tym konflikcie trzymał str prezesa…można komentować, ale z osądami warto poczekać do wtorku.

Robert
Odpowiedź do  Kriss
1 rok temu

A Ty podpisujesz się nazwiskiem? Czy Twój wpis można traktować poważnie ?

Kriss
Odpowiedź do  Robert
1 rok temu

Ja nie piszę pisma do Właściciela klubu. Pomysł trochę zanim coś napiszesz.

KAL
Odpowiedź do  Kriss
1 rok temu

A Ty kim jesteś? Taki wpis nie może byc traktowany powaznie.

Stefański
1 rok temu

Każdy kto ma oczy widzi co się dzieje. Nastrój zmian nie jest optymistyczny, większość kibiców czuje pismo nosem i rozumie że został wprowadzony w ruch ciąg wydarzeń który zakręci monetą losu Widzewa na stole przeznaczenia. Nic nie dzieje się przypadkiem, kiedy zwolniony zostaje prezes, który był najlepszym prezesem od dekad to oczywistym wydaje się podejrzenie że motywowały ten ruch siły nie do końca skupione na dobru Widzewa. Czasem cały obraz przysłania cień, być może ta zmiana była obiektywnie potrzebna a cień rzucał sam zainteresowany. Być może ten cień to cień sylwetki osoby trzeciej, która w zawiści krąży korytarzami klubowymi szukając… Czytaj więcej »

Jakub
Odpowiedź do  Stefański
1 rok temu

Fajny tekst!

Marco
1 rok temu

Żenada, drożdż od dawna już nie interesował się tak widzę wam byłem widziałem drożdża za około 20-30 m. Miał w dupie to co się dzieje na boisko jak bramka padła to dla nas to jego to nawet nie obchodziło. Jesteście po prostu żałośni. On siedział tylko żeby kasę czerpać i kłócić wszystkich ze wszystkimi nie znacie kulis a już oceniacie jesteście po prostu żałośni

Teofilów
Odpowiedź do  Marco
1 rok temu

Rozumiem, że Ty znasz kulisy?

Szymon
Odpowiedź do  Marco
1 rok temu

Tak masz rację przyszedł żeby Widzew zniszczyć. A tak poważnie, to odstaw używki bo ciężko ten bełkot zrozumieć.

Kazik
Odpowiedź do  Marco
1 rok temu

Ale przynajmniej po polsku umiał…

Marek
1 rok temu

Są grupy kibiców którzy zdecydowanie popierają zwolnienie prezesa..

Bula
Odpowiedź do  Marek
1 rok temu

No i niewykluczone, że maczali w tym zwolnieniu palce, przecież kropla drąży skałę. No ale dla niektórych interesiki są ważniejsze niż klub tylko czy ich faktycznie można nazwać kibicami? Może jedynie sympatyzują z klubem, ale stawiają go gdzieś daleko na swojej piramidzie ważnych rzeczy

Markoni
1 rok temu

A wczoraj byłem przekonywany w komentarzach pod innym newsem że to Dróżdż to samo zło. Też się zastanawiałem czy prezes nie został przez właściciela rzucony na pożarcie w zamian za „łagodniejsze(?)” stanowisko miasta, w sprawach Widzewa? Kto tam wie jakie układy i układziki decydują o takich sprawach, zwłaszcza gdy ciężko zarzucić prezesowi złą wolę, czy działania na szkodę klubu. Tak samo jak te niektóre powody jakie rzucał Stamirowski, połowa się kupy nie trzyma…Myślę że jak wyjdzie serial o Widzewie też zobaczymy prezesa więcej od kulisy i z tej takiej codziennej pracy. Może wyłapiemy tam fakty które doprowadziły do jego zwolnienia.… Czytaj więcej »

Ccc
Odpowiedź do  Markoni
1 rok temu

Z własnego stadionu nas miasto wyebalo na tułaczkę gdzies po biurach,ale trzeba z nimi dobrze żyć , bo to urzędnicy do rany przyłóż

Last edited 1 rok temu by Ccc
destrojed
Odpowiedź do  Markoni
1 rok temu

film jest o Widzewie od wrzesnia do pazdziernika…
Ps. jak ktos potrafi czytac wypoeidz własciciela to widzi ze został zwolniony za ostatnie poł roku jego pracy…

Bula
Odpowiedź do  Markoni
1 rok temu

Tak, mrzonki z dobrymi układami z UML to są już od dziesiątek lat i przyjście czy odejście prezesa tego nie zmieni. Nie wierzę że ktoś jest tak naiwny by w to wierzyć. A może miasto zaproponowało biznesmenom jakiś prywatny deal w zamian za uwalenie Drożdza? W to jestem w stanie uwierzyć. Tym bardziej, że Płatek po drugiej stronie też dla siebie dogaduje deale z miastem (zapewne)

Jack
1 rok temu

Dał się Prezes wmanewrować w politykę, a chyba był za cienki i jeszcze nie swoją kasa dysponował

Marsen
1 rok temu

Po co to oświadczenie? Przecież we wtorek będzie konferencja i wyjasnienia

Ccc
1 rok temu

Brawo kibice

nody64
1 rok temu

bardzo dobry Ruch właściciela ile można patrzeć na tę patologię gry!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marcto
Odpowiedź do  nody64
1 rok temu

Tylko zmiana właściciela!!!!

Reminio
1 rok temu

Od razu zaznaczę, że nie mam zdania na temat zwolnienia prezesa. Czy to dobra decyzja To czas pokaże. Natomiast jak czytam niektóre komentarze i takie oswiadczenia, chwalenie ekonomi prezesa to głowa boli. Owszem  w pewnych kwestiach jest dobra, ale Stamir sam powiedział że potrzeba zwiększyć nakłady na transfery latem. Powiedział również, że prezes niejasno przedstawił sytuację finansową klubu. Zapewne stwierdził że nie ma kasy na transfery. Bo jak dalej napisze, chcial ja zabrac na infrastrukture. Mowiac delikatnie chcial przetobic Stamira, ktoremu zalezy na transferach i wynikach.I znów bylibyśmy w czarnej d…. jak teraz ze skladem. Prezesa ogarnęła jakaś Mania fobia… Czytaj więcej »

Piotr
1 rok temu

Szkoda najlepszy Prezes od lat :) Był za dobry komuś przeszkadzał :)

Marsen
1 rok temu

Dlaczego mnie wyrzucasz! Konferencja we wtorek, więc po co to oświadczenie

Mr1910
1 rok temu

Nie wiem czy macie prawo wypowiadać się w imieniu wszystkich grup skoro w RN jest przedstawiciel stowarzyszenia. Przydałby się w RN przedstawiciel takich zwykłych karnetowiczów. Z oświadczeniami i manifestami poczekałbym na miejscu tych tzw. grup do wtorku. Znamienne jest, że zastępca nie odszedł w solidarności z prezesem. Chyba Stamirowski do niego akurat większych uwag nie miał. Kibice kierują się często emocjami, a w firmie jak prezes nie słucha właściciela, a nie potrafi go przekonać do swoich racji, to musi odejść.

Posejdon
1 rok temu

Dlaczego niektórzy kibice nieuleganie miastu w każdej sprawie i walkę o swoje nazywają „konfliktowością”?

Paweł
Odpowiedź do  Posejdon
1 rok temu

Eskimosi żądzą Miastem i robią wszystko by zniszczyć nasz Widzew.Dali ultimatum albo zwolnią prezesa albo gówno od miasta.

Piotr
1 rok temu

Gdzie były grupy kibicowskie od początku tego sezonu, kiedy trener i piłkarze zafundowali nam żenujący pokaz anty futbolu?. Nie przeszkadzało wam ośmieszanie marki Widzewa wyczynami piłkarzy oraz 5 żenujących porażek na własnym stadionie. Nie przeszkadzała wam niejasna postawa niektórych piłkarzy w kilku meczach?. Gdzie wtedy byliście, dlaczego nie zawieszaliscie działalności żeby wymusić na trenerze i piłkarzach wywiązywanie sue z ich obowiązków za które biorą naprawdę niemałe pieniądze!. Dlaczego w tej decyzji dopatrujecie się polityki a nie realnej oceny sytuacji w klubie jak i postawy samego byłego już prezesa, który swoją wypowiedzią doprowadził do tego że drużynie przystało chcieć się grać,… Czytaj więcej »

Rafał
Odpowiedź do  Piotr
1 rok temu

No wychowawczy liść zdecydowanie się należał piłkarzom Twoim zdaniem co? Od początku sezonu? Ja powiem więcej: czemu kibice nie zawiesili działalności od początku tego wieku. Wszak Widzew w ostatni 22 latach zawsze był w tabeli ex niżej!

Radosław
1 rok temu

Kibice (w tym Grupy) dumą Widzewa! Prezes Dróżdż miał kogoś nad sobą, ale właściciel ma nad sobą kogoś znacznie potężniejszego! Czekamy na szczegółowe wyjaśnienia! Dodatkowo, czekamy na kogoś lepszego od Dróżdża, w innym wypadku to byłby sabotaż, Panie Stamirowski.

DonJ
Odpowiedź do  Radosław
1 rok temu

„właściciel ma nad sobą kogoś znacznie potężniejszego” – tak, Reptiliańskiego ambasadora na planecie Ziemia.

Wiesław
1 rok temu

Też jestem zdziwiony dymisją prezesa , zrobił dużo dobrej roboty , nie dał się zgnoić miastu. Proponuje poczekać co we wtorek powie właściciel ; wtedy będzie można lepiej ocenić tą sytuację. Pozdrawiam wszystkich Widzewiaków.

Jack
1 rok temu

Właściciel wykłada prywatne pieniądze i jest właścicielem, ma prawo decydować. Widocznie Prezes jego zdaniem nie działał z korzyścią dla Widzewa albo popełnił błąd .
Zaczyna się szantażowanie.

Raf1985
1 rok temu

Bardzo rzadko się wypowiadam ale powiem naszej WidzeWskiej społeczności że NASZ KLUB potrzebuje stabilizacji wolę odbudowę krok po kroku niż na kredyt a prezes ogarniał nasz WidzeW

Adrian
1 rok temu
Według mnie coś tu śmierdzi. Prezes Mateusz pokazał nie raz jak się walczy o klub.wysilek i determinacja który włożył w ten klub daje samo do myślenia Moim zdaniem wypada przypomnieć jak sam prezes zapuerd#lal z łopatą aby odśnieżyć płytę boiska byle by doszło do meczu. 
Piotr Z.
1 rok temu

Co to są te „Grupy kibicowskie Widzewa Łódź ” ??? Może powinni raczej się nazywać „Grupy kibicowskie Mateusza Dróżdża” ?Oskarżanie Tomasza Stamirowskiego o działanie na niekorzyść Widzewa jest po prostu głupie i żałosne. Uważam, że jest akurat odwrotnie! Znaczy „grupy kibicowskie” w coś grają, choć nie wiem w co. Mogę się tylko domyślać. Im więcej się dowiaduję, tym bardziej uważam, że odwołanie Dróżdża to dobry ruch. Wreszcie się dowiemy jak naprawdę wygląda sytuacja z budżetem. Jego ostatnie działania w stosunku do sponsorów (alkomaty przed wejściem do loży, wezwania do zapłaty paru złotych karnych odsetek za opóźnienia) były, delikatnie mówiąc, zadziwiające.… Czytaj więcej »

Mariusz
1 rok temu

prezes parę razy pokazał że ma w czterech literach Hankę i go zwolnili niestety gość który pokazał że ma jaja i zależy mu żeby nikt Widzewem nie pomiatał został usunięty

Ccc
1 rok temu

Brawo kibice,brawo

Kamil
1 rok temu

Tylko się pod tym podpisać! Prosimy o wyjaśnienia Panie Stamirowski! To że ktoś sobie kupił Widzew, nie znaczy że będziemy wobec niego bezkrytyczni!

Widzu
1 rok temu

Prezes zostal zwolniony, ok, RN ma takie prawo choćby się to komuś nie podobało. Natomiast czy Widzew na tym skorzysta czy straci tak naprawdę wyjaśni po wyborach jesienią. Wiadomo było, że prezes mocno angażował się politycznie i na tym też budował w jakimś sensie przyszłość Klubu. Stąd pojawienie się państwowych Spółek wśród sponsorów i konflikt z miastem.. Chciałbym wierzyć że nowy prezes skupi się na wyniku i odpuści sobie inne działalności. Pan MD z pewnością odnajdzie się w innej drużynie. Jeśli jest takim dobrym prezesem ustawią się do Niego kolejki. Dla mnie nadzieja na odpuszczenie polityki w Klubie jest podstawową… Czytaj więcej »

marian74
1 rok temu

Można zwolnić – można zatrudnić – dawać tu Prezesa z powrotem.

Reminio
1 rok temu

Można wiedzieć czemu nie wstawiane są komentarze na temat tego.oswiadvzenia i ich kibicow. Proszę nie dzielic na pozytywne i negatywne, i te bardziej oasujace.

Benny
1 rok temu

Nie zgadzam się z kibicami mam 50 lat i pamiętam wielki Widzew i drugi raz ręce mi opadły pierwszy kiedy za darmo oddawano Łapińskiego do …. A drugi po wywiadzie że Widzew osiągnął już sufit i nic więcej się nie da prezes jest od tego żeby nie mówić że więcej się nie da można szukać nowych sponsorów, a czytając że nas nie stać na przeciętnego gracza piasta to po co nam taki prezes mogę tylko spytać byłego już prezesa na kogo nas stać mając budżet nie najmniejszy

Tomasz
Odpowiedź do  Benny
1 rok temu

Stać nas na nowe biura, ośrodki, loże. Na to szukano pieniędzy. Co tam wynik sportowy. Raków ma stadion z dupy ale drużynę co gra i zarabia kasę dla klubu za mistrza i występy w pucharach. U nas była wizja wpierw pałace a wynik sportowy? Na zasadzie może się coś znów pofarci.

Fibson
1 rok temu

Prezes Dróżdż moim zdaniem to w porządku facet. Pamiętam jak pomagał własnoręcznie odśnieżać murawę na stadionie przed meczem, żeby spotkanie mogło dojść do skutku. Nie przyglądał się z loży vipowskiej z myślą „Może dadzą sobie rade” tylko zakasał rękawy i zapierdalał z łopatą odgarniać śnieg. I to szanuję.

Pawcho
1 rok temu

Chyba Ci co tak płaczą po prezesie zapomnieli, że to tylko pracownik nie właściciel. Zaś sam pracownik czyli pan Dróżdz też o tym prostym fakcie zapomniał i zaczął rządzić w klubie jakby był właścicielem, władcą i szefem szefów. Do tego wyniki sportowe też zaczęły dołować, a sensownych wzmocnień pewnie też by nie było bo kasy nie za dużo, a sponsorów tak jakoś z buta zaczął traktować. W skrócie nie może ogon rządzić psem. Uważam, że to przemyślany i słuszny ruch p. Stamirowskiego.

Jimmi Pif Paf
1 rok temu

Worach nowym prezesem.

jan
1 rok temu

W UMŁ powiedzieli : nie pomożemy w niczym, dopóki nie będzie dymisji prezesa M D.

Mordy
1 rok temu

Dobrze oswiadczenie. Mocniejsze niz sie spodziewalem

Piotr
1 rok temu

Porąbało Was? Widzew jest najważniejszy, a nie Dróżdż który, jak mi się zdaje, nigdzie długo miejsca zagrzać nie potrafił. Coś z nim musi być nie tak, tylko co? Rada Nadzorcza coś wie, ale nie powie, przynajmnie nie wprost. Pomiędzy wierszami można to i owo wyczytać, ale każdy odczytuje to, co utwierdza go we wcześniejszych poglądach. Dróżdż to lanser, zresztą każdy prezes dba o pijar, ale może RN zobaczyła to o czym ja myślę, że obraz Dróżdża jaki ten pokazuje na zewnątrz nie odpowiada rzeczywistej wartości Dróżdża. Przykład, Dróżdż prezentował jako sukces to, że zablowował zimą transfer zawodnika, bo jakiś sponsor… Czytaj więcej »

Reminio
1 rok temu

Czy mozesz to opublikowac…kazdy moze miec swoje zdanie….To straszne, aż groźnie się robi…tak mi przykro, proszę nie robcie tego. Co my beż was zrobimy…ciekawe czy wszyscy z was znają w ogole sklad druzyny. Tak jak napisał Westfalla …wielcy obrońcy. No fakt, nie będzie dobrego wujka, który na wszystko pozwalał i opłacał za was kary..

Hubert
1 rok temu

Prezes nie był ani najgorszy, ani wspaniały. Był zdufany w sobie, konfliktowy, nie wyciągał wniosków i prowadził nas do spadku w przyszłym sezonie, bo w tym po kolejnej tragicznej wiośnie cudem go uniknęliśmy. To on zatrudnił osobę od przygotowania fizycznego, którą każdy ocenia negatywnie i której pozbyto się z Poznania. To on zatrudnił Wichniarka i go tolerował a transfery to jedna wielka porażka, to on zatrzymał po poprzedniej wiośnie równie tragicznej trenera i razem z nim był bezradny na ostatnie wyniki i mało tego obiecał mu, że go nie zwolni nawet jak przegra wszystkie mecze co jest skandalem. To on… Czytaj więcej »

Drozd33
1 rok temu

Myślę że miasto powiedziało- pomożemy nie wiem w osrodku/boiskach/remoncie Lodzianki/czymkolwiek za głowę Prezesa. Wszyscy to przekalkulowali i się zgodzili. Inna opcja spory Prezeaa -częściowo nie jego wina, ale może to rzutowało na postrzeganie ~Widzewa /sponsorów.Trzecia opcja- pojawił się kandydat (może polityk) i powiedział zrobicie z tego czy owego Prezesa/trenera/dyrektora sportowego to jakaś spółka panstwowa/niejska/sponsor wejdzie z kasa

JakubP
1 rok temu

Chętnie zainwestuje w Widzew 10mln zl
Proszę umieścić mnie na koszulkach a moją mordę w tv.
Oczywiście płacić nie mam zamiaru a jak dostanę wezwanie do zapłaty zagłosuje za wywaleniem prezesa… Jak on śmiał! Pisior jeden

Drozd33
1 rok temu

Prezes popełniał błędy, nie dał sobie dmuchać w kasze, ale widać było w nim zalążek widzewskiego DNA, pracowitlosc i oszczędność Zyl awidzewem…może czasem niepotrzebnie lub musiał wchodzić w czyjeś kompetencje ale robił to dla dobra klubu a nie dla lansu.Chcialbym na jego miejsce kogoś z głową na karku-nie chciałbym drugiej Pajaczek co w sunie miala tylko nazwisko i kontakty.Rydz ciężko go ocenić, ale przydalby się ktoś z większym doświadczeniem i w życiu i w sporcie

Vaner
1 rok temu

Cześć. Piszę z Lubina. Uwierzcie mi, że nic nie straciliście. Ten facet najzwyklej w świecie Zarządzał klubem. W skali od 1 do 10 dałbym mu 4,5-5 Nie było w tym co robił żadnych wodotrysków i fajerwerków. Jako pracownik naukowy wiedział jak mówić do ludzi w szczególności do kibiców. Kupiliście tą gadkę….ba powiem więcej łykaliście wszystko jak młode pelikany. Lecz jest jedno małe ale….to równica między tym co się mówi a co się robi. Szukajcie u siebie kogoś z jajami . Myślę, że w tak dużym mieście nie powinno być problemów ze znalezieniem kogoś z waszym DNA. Zyczę dalszego skutecznego tworzenia… Czytaj więcej »

Stawowianin
1 rok temu

Obym się mylił ale wyglada na sprawę polityczna
Po i magistrala wydała wyrok na prezesa i niestety stracił stołek
Teraz pojawi się ktoś związany politycznie z grupa pani prezydent
Pozdrawiam kibiców którym zależy na Widzewie

Tomasz
1 rok temu

Nie wiem czego spodziewaliście po tym byłym prezesie.
Za jego kadencji klub prawie spadł.
Nie będzie go szkoda. Trzeba iść do przodu i budować klub od początku.
Na początek 4-5 kopaczy plus trener do domu, reszta do ciężkiej pracy.
W przyszłym sezonie będą puchary to będzie zadowolenie kibiców.

Konrad
1 rok temu

Kim jest grupa kibicowska?. Jestem bez mała na każdym meczu od 30 lat. Kilka wyjazdów też się trafiło i nikt mnie o zdanie nie pytał. Naprawdę uważacie, że Prezes który wypowiada publicznie słowa, że trener może przegrać wszystko i tak zostanie w klubie powinien zostać? Ja się z tym nie godzę. Dosyć wiosennych rund wstydu. Wszyscy uważają, że z Dróżdż wprowadził normalność . Ja dziękuję za taką normalność. Możecie mnie minusować , sram na to. Wiem, że Widzew kiedyś będzie Wielki.

Luki
1 rok temu

Za rundę wiosenna to powinni wszyscy polecieć, łącznie z Niedźwiedziem

141
0
Would love your thoughts, please comment.x