Komunikat Zarządu Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź

20 maja 2023, 09:05 | Autor:

Na naszą redakcyjną skrzynkę mailową nadesłany został komunikat Zarządu Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź. Poniżej prezentujemy treść pisma mniejszościowego właściciela Widzewa Łódź.

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź stara się nie zabierać publicznie głosu, nawet wówczas kiedy poddawane było lub jest nagonkom, publicznym nieprawdziwym insynuacjom lub wręcz oszczerstwom, częstokroć chętnie rozpowszechnianym także medialnie (w tym przez media środowiskowe) bez dbałości o sztukę dziennikarską i potrzebę weryfikacji informacji u źródła. Wydarzenia dzisiejszej nocy, w postaci kolejnego już ataku na członka stowarzyszenia, stawiają w dużą wątpliwość sens zaangażowania osób działających w jego ramach dla dobra publicznego, jakim jest funkcjonowanie klubu Widzew Łódź i należącego do Stowarzyszenia.

Muzeum Widzewa Łódź. Tak jak bowiem nie można tolerować zachowań bezpośrednich sprawców ataków, tak samo trzeba potępić tych, którzy poprzez swoje działania lub zaniechania pośrednio przyczyniają się do prowokowania takich sytuacji. Trzeba jasno powiedzieć, że brak odpowiedzialności za słowo, za rzetelność informacyjną, za manipulację komunikacyjną, stanowi także przyczynianie się do hejtu i tchórzliwych ataków. Nade wszystko trzeba chronić jednak tych, którzy chcą czynić dobro i robią to bezinteresownie.

Jako Zarząd Stowarzyszenia, chroniąc jego członków i ich rodziny, chcemy położyć kres nieprawdziwym informacjom i jednoznacznie oświadczyć, iż wszelka dotychczasowa działalność członków stowarzyszenia na rzecz klubu, jak i samego Stowarzyszenia, odbywa się bez pobierania jakichkolwiek form wynagrodzenia z tego tytułu. Jest to zasada, która jeśli dotychczas napotkała na wyjątki, to miały one charakter wybitnie marginalny i incydentalny oraz wiązały się wyłącznie co najwyżej z pokrywaniem niezbędnych ponoszonych przy tym kosztów, a ich wymiar był wielokrotnie mniejszy niż miałoby to miejsce w realiach rynkowych, tym samym – co trzeba stanowczo podkreślić – zawsze dając korzyść klubowi. Co więcej, członkowie stowarzyszenia dodatkowymi obok składek, prywatnymi środkami, bardzo często wspierają rozmaite klubowe inicjatywy.

Należy przypomnieć, iż do zakończenia czasu bezpośredniego zarządzania klubem przez członków stowarzyszenia, w budżecie wypracowano milionowe nadwyżki finansowe. Od niemal czterech lat zarząd sprawowały już osoby spoza tego grona, co przed dwoma laty doprowadziło do wniosków o potrzebie większego scentralizowania zarządzania. Skutkiem tego była nieprzymuszona i niepodejmowana w obliczu finansowej konieczności (wbrew wypowiadanym lub inspirowanym przez niektórych twierdzeniom), demokratyczna decyzja o staniu się akcjonariuszem mniejszościowym. Stowarzyszenie oraz jego członkowie nie otrzymali nigdy z tytułu dokapitalizowania klubu jakichkolwiek korzyści.

Jednocześnie Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź pozostaje jedynym właścicielem i zarządcą spuścizny poprzedników zorganizowanej w ramach Muzeum, którego utworzenie i funkcjonowanie także samodzielnie finansuje, a to dlatego, aby artefakty klubowej tożsamości nie zostały bezpowrotnie utracone i były przechowywane w należytych warunkach. Ponadto dbamy o społeczność, w tym osoby zasłużone dla Widzewa, które regularnie goszczą na meczach lub organizowanych przez nas wydarzeniach. Rolą Stowarzyszenia w klubie po pojawieniu się inwestora – oprócz udzielanej, w miarę swoich możliwości, pomocy w różnych sprawach – jest nadzór, cykliczne monitorowanie bieżącej jego sytuacji oraz realizacji strategii rozwoju. To sprawia, że dla kibiców Stowarzyszenie jest dziś jedynym społecznym kontrolerem, który ma minimalizować ryzyko ponownego upadku. Wobec tego co spotykało dotychczas jego członków i ich rodziny, nie można mieć gwarancji, że ewentualni kolejni reaktywatorzy będą ku temu równie chętni lub cechować się będą równie nieposzlakowaną opinią.

Apelujemy zatem do całego widzewskiego środowiska, wszelkich jego interesariuszy, a także do mediów, o umiejętność odpowiedzialnego zarządzania informacjami i emocjami, większy dystans i pokorę przy formułowaniu osądów różnych sytuacji, a także o większe wsparcie i zaufanie do społecznego czynnika w strukturze właścicielskiej działającego non profit, skoro udało się doprowadzić do miejsca, w którym znajduje się klub. A wszystko po to, abyśmy – przez ludzi złej woli, niewiedzę lub własne niedoskonałości – wzajemnie nie poróżnili się i tym samym nie doprowadzili do zaprzepaszczania wspólnego sukcesu budowanego od 2015r., za co jesteśmy odpowiedzialni przed kolejnymi pokoleniami.

Nie przewidujemy dalszych komunikatów i komentarzy w sprawie dzisiejszych wydarzeń.

Zarząd Stowarzyszenia
Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź

Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
gttyu
1 rok temu

ale o co w ogóle chodzi?

Remo
Odpowiedź do  gttyu
1 rok temu

Głupszego tekstu dawno nie czytałem. Prezesa nie mamy a oni o muzeum. Halooo czas na pobudkę.

naderst
Odpowiedź do  Remo
1 rok temu

Szkoda, że nie zrozumiałeś….

Kixon
Odpowiedź do  gttyu
1 rok temu

zaczęło się palić pod nogami? „Dobrodziejów Mędrców” z SRTS chyba nigdy się nie pozbędziemy…

mirson
Odpowiedź do  Kixon
1 rok temu

Jakiś smród nad Widzewem się unosi,wszystkiego nie wiemy,ale dobrze i normalnie to chyba nie będzie.A już po tym awansie do Ekstraklasy prawie wszyscy myśleliśmy nareszcie stabilizacja,a tu…szkoda gadać.

GZGZ
Odpowiedź do  gttyu
1 rok temu

O to żebyś sobie uświadomił ze ludzie, którzy własnymi pieniędzmi i pracą odbudowali klub są od dwóch lat opluwani. Żebyś wiedział co cały czas robią dla klubu i żebyś wiedział, że jak ich zabraknie bo są atakowani przez podburzanie manipulowanymi informacjami kibolstwo (co jest na korzyść większościowego akcjonariusza niezależnie kto nim jest lub będzie, bo mu nikt na ręce nie patrzy) to historia może zatoczyć koło tylko na bazie ich doświadczeń może już nie być taki skutecznej odbudowy jaka się dokonała.

Kołomir
Odpowiedź do  GZGZ
1 rok temu

A może konkretnie napiszesz co i kto zrobił znich dla Widzewa?? Składka wpisowego 5 tyś zł uważasz za wielki wkład własnych pieniędzy. Nie bądź śmieszny, właśnie dla tego wyjebali prezesa bo cały czas informował kibiców że nie ma kasy na nic bo z takimi spinsorami to się nie da daleko zajechać. Może nie prezes był sknerą i hamulcowym tylko pokazywał prawdę jak się sprawy mają. W 3 czy 2 lidze 15 milionów a oni nawet projektu pod akademię nie potrafili zrobił tak dbają o dobro Widzewa. Stamirowski też w dupę włazi urzedowi bo interesiki w Łodzi najważniejsze a prezes się… Czytaj więcej »

GZGZ
Odpowiedź do  Kołomir
1 rok temu

Przestań bredzić i powiedz najpierw co ty zrobiłeś dla Widzewa. Jesli łożyli po 1700 miesięcznie od początku przez pare lat (do czasu murapola), to postaw sobie pytanie czy przez całe swoje życie zostawiłeś w klubie tyle co oni wpisowego albo jednej składki…
Naprostowywanie wiedzy o faktach zacznij od lektury Widzew Reaktywacja – nigdy nie chcieli zawłaszczać klubu i trzeba to oddzielić fakty od wypisywanych bzdur

Red Army
Odpowiedź do  GZGZ
1 rok temu

Michał poniżej napisał o was ,,dobrodziejach ze stowarzyszenia” w samo sedno. Poczytaj i nie chrzań tu !!

Kołomir
Odpowiedź do  GZGZ
1 rok temu

Jak byś chciał wiedzieć to ja od 32 lat daje na Widzew w prawie każdej akcji na dzieciaki płacę regularnie i nie 19,10 od 30 lat mam karnet a dojeżdżam na mecze z pod Poznania od 10 lat z synem. Więc jak bym wszystkiego policzył to by się trochę nazbierało. Więc to raczej Ty majaczysz, stowarzyszenie zrobiło na początku swoje i chwała im za to ale to nie znaczy że teraz dożywotnio będą się we wszystko wpieprzać za te 1700 zł. Nikt im nie każe na siłę być w Widzewie skoro mają tak źle i ciężko. To może czas oddać… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Kołomir
Michał
Odpowiedź do  Kołomir
1 rok temu

Święte słowa. Dobrodzieje od siedmiu boleści. Ci, co reaktywowali klub dawno zostali pogonieni, ci co są obecnie w stowarzyszeniu w większości z odbudową nie mają NIC wspólnego. Przyssali się do klubu, jedzą, piją i balują na jego koszt w liczbie kilkudziesięciu, nawet za wynajem lóż poszli dogadać się za plecami klubu do makisu! Transferów nie było, nie dlatego, ze Dródż ich nie chciał, tylko dlatego, że w kasie pieniędzy nie było. Mogli ci panowie wyłożyć własne pieniądze na transfery, to by były. A za to, co robili z pieniędzmi klubowymi w 3, 2 i 1 lidze, przy budżecie na poziomie… Czytaj więcej »

GZGZ
Odpowiedź do  Michał
1 rok temu

Pomijając przytoczone utarte majaczenie idąc ta droga to dopiero teraz jest jazda. Raptem liga wyżej, budżet dwa razy większy (koszty organizacji meczów te same, zawodnicy ponoć racjonalni), to gdzie są te „nadwyżki”? To dlaczego zbieramy na dokumentacje. No to teraz dopiero jest eldorado…

Stefański
Odpowiedź do  gttyu
1 rok temu

Obrzucony kamieniami został dom jednego z członków RN Widzewa, Tomasza Tomczaka, tego który głosował przeciw zwolnieniu Dróżdża.

Olegunalrsolskjer
Odpowiedź do  Stefański
1 rok temu

Na Sikawie amnestia. Kilkudziesięciu potencjalnych presezów na powietrzu.

Ghf
Odpowiedź do  Stefański
1 rok temu

Robi się coraz bardziej nieciekawie…Czyżby kiełbasiarze znów dali o sobie znać?

Alex
Odpowiedź do  Stefański
1 rok temu

A to przypadkiem grupy kibicowskie nie wydały oświadczenia, ze również nie popierają zwolnienia prezesa? Wiec jaki sens atakować osobę która głosowała zgodnie z ich zdaniem.

Nagul
Odpowiedź do  gttyu
1 rok temu

No właśnie. Jest jakieś ogólnikowe oświadczenie, al o co właściwie chodzi, to nie wiem.

Waldi
Odpowiedź do  gttyu
1 rok temu

Umiesz czytać?

Mbb
1 rok temu

Nie wiem o co chodzi …w sumie. Prezesa zwolnili a oni piszą o sprawach z kosmosu.

Kixon
1 rok temu

Wydarzenia dzisiejszej nocy, w postaci kolejnego już ataku na członka stowarzyszenia

Jaśniej proszę, o co chodzi? Krótko, konkretnie bez 6 akapitów o tym jak to pracujecie za darmo o Mędrcy Stowarzyszeni.

Last edited 1 rok temu by Kixon
mirson
Odpowiedź do  Kixon
1 rok temu

Pracują za darmo,mówią że jest dobrze,to dlaczego nie ma pieniędzy i jest tak źle?

Xka
1 rok temu

Juz widzę jak SRTS sie nie wpi*rdala…

Piotr Z.
1 rok temu

Oświadczenie „Grup kibicowskich” I obrzucenie kamieniami domu członka RN. Jakoś tak się zbiegło… Nie ma przypadków są tylko znaki!

Falcao
1 rok temu

SRTS i RN! Taki nadzór sprawujecie, że ciągle kasy nie ma! Klementowski, Pajaczek, Szor, Dróżdż – wszyscy pozostawieni sami sobie. Starali się tą kasę oszczędzać, coś robić, a Wy tylko hamulcowi. I te Wasze decyzje. Pozbyć się Klementowskiego i 3,5 mln poduszki migiem rozwalić. Zwolnić Kaczmarka, który miał jeszcze rok kontraktu i mu bulić. Szarpać się między sobą, a w ogóle nie kontrolować co się dzieje. Szkoda na Was słów.

Leon
1 rok temu

Chodzi o obrzucenie kamieniami domu prezesa Stowarzyszenia. Oby to nie był początek końca Widzewa. Bo szkodzą wszyscy…właściciel, Stowarzyszenie i ci poza Klubem, którzy nie robili nic gdy był na to czas, a teraz wszczynają wojnę. Wszyscy mają INTERES a nie dobro Widzewa

M.UK
1 rok temu

Moze jeszcze by wytlumaczyli o co im chodzi? A nie wala jakies hasla bez wytlumaczenia przyczyny??

pan x
1 rok temu

Na wiosnę to widzę będziemy mieli więcej konfliktów wewnętrznych niż zwycięstw na boisku.

Alon
1 rok temu

I znowu wojenki się zaczynają. Teraz milion oświadczeń itd.

Jimmi Pif Paf
1 rok temu

Żebyście kurwa jeszcze dali jakąkolwiek namiastkę informacji o co w ogóle chodzi.

Jimmi Pif Paf
1 rok temu

Mamy chyba pucz w Widzewie. Kumaci wkrótce w pierdlu, sypiący na kamratów wzieli się za prezesowanie.

ŁOWCA JELENI
Odpowiedź do  Jimmi Pif Paf
1 rok temu

Czyli powtórka z sytuacji w Wiśle… qarwa i oni j#bani nazywają się kibicami naszego klubu???!!!

AVE WIDZEW

mirson
1 rok temu

Wystarczy jakby zacytowali klasyka – „Ja bardzo przepraszam,ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne,ja niczym nie handluje,ta pani przyszła w tym kożuchu i w nim wychodzi”.

Tom
1 rok temu

Nie popieram takich rzeczy,ale niestety Stowarzyszenie to banda cwaniaczków i są tego efekty…

Pineiro
1 rok temu

Zabrakło jeszcze wzmianki o 3000 flakonikach perfum z głową wilka!

Mat
1 rok temu

Wiadomosc troche zenujaca, nie za bardzo wiadomo o co chodzi, chyba ze to przeznaczone dla jakis “kumatych”. Daje posmak z jakim syfem zmagal sie i ostatecznie przegral Drozdz…

Waldi
1 rok temu

Co wy tak bronicie tego Drozdza? Co on ma wspólnego z Widzewem pomijając 22 miesiące dobrej pensji? Co on zrobił aby gadać z Magistratem?

Moim zdaniem nie spada na Ziemie Odzyskane, tam skąd się wziął.

Kixon
Odpowiedź do  Waldi
1 rok temu

no, niech rządzą tu Potar z Waraneckim

Mac
Odpowiedź do  Waldi
1 rok temu

Ależ Ty durny…..

Lljv
Odpowiedź do  Waldi
1 rok temu

Pieknie Prezes Mateusz podziel kibicow

39
0
Would love your thoughts, please comment.x