P. Szor: „Inne pozycje również zostaną wzmocnione”

14 stycznia 2021, 08:30 | Autor:

Wczoraj ogłoszono pierwszy zimowy transfer Widzewa Łódź. Piłkarzem drużyny Enkeleida Dobiego został Paweł Tomczyk, chociaż w pewnym momencie wydawało się, że pozyskanie tego zawodnika stanęło pod znakiem zapytania. Późnym popołudniem na antenie TV Toya gościł kolei Piotr Szor.

Pełniący obowiązki prezesa klubu z al. Piłsudskiego był zadowolony ze sprowadzenia byłego młodzieżowego reprezentanta Polski. „Cieszymy się, że zakończyliśmy tę kilkudniową sagę transferową, która była związana z pewnymi obowiązującymi w spółce procedurami. Najważniejsze, że doprowadziliśmy do końca to, co chciał zarówno trener, dyrektor skautingu i zarząd, a Paweł Tomczyk jest naszym zawodnikiem. (…) To był nasz pierwszy wybór, oczywiście równolegle prowadzimy kolejne rozmowy na temat transferów Widzewa. Inne pozycje również zostaną wzmocnione” – powiedział w programie „Piłka Meczowa”.

Tomczyk jest pierwszym tegorocznym transferem łodzian, ale już dziś na popołudniowym treningu powinno pojawić się kilku młodych graczy z niższych lig, także z Akademii Widzewa. „Po to funkcjonuje Akademia, żebyśmy doszli do momentu, w którym jej wychowankowie będą się regularnie pojawiać w pierwszej drużynie. Takie testy będą najlepszą motywacją dla młodych chłopców, aby dalej się rozwijali i marzyli o karierze zawodowego piłkarza. Te ruchy mają im pokazać, że proces przejścia z Akademii do zespołu seniorów jest możliwy, a wszystko znajduje się wyłącznie w ich nogach”- usłyszeliśmy w trakcie rozmowy.

Były zawodnik Lecha Poznań wzmocnił siłę ataku, ale do obsadzenia pozostaje jeszcze kilka innych pozycji. Już od dawna mówi się o potrzebie sprowadzenia bramkarza, środkowego obrońcy czy skrzydłowego. Ilu jeszcze nowych piłkarzy możemy się spodziewać tej zimy? „Przed rozpoczęciem tego nieformalnego okresu mówiliśmy o pięciu nowych zawodnikach, natomiast wszystko to będzie uwarunkowane tym, czy gracze wystawieni na listę transferową odejdą z klubu. Na pewno zrobimy co najmniej trzy transfery” – stanowczo zapewnił Szor.

Do tej pory pierwszą drużynę opuścili Henrik Ojamaa i Daniel Mąka. Ten drugi otrzymał propozycję pozostania w klubie w innej roli, ale na razie nie podjął decyzji na temat swojej przyszłości. „W przypadku Daniela czekamy na jego decyzję dotyczącą gry w rezerwach albo szkolenia młodzieży w Akademii, o czym rozmawiał już z dyrektorem Szymańskim. Według mnie taka droga dla zawodników schodzących ze sceny jest bardzo dobra, a Daniel na pewno zasłużył na tę propozycję. Spędził tu ponad cztery lata, a w tych trudnych latach po reaktywacji był wiodącą postacią” – dodał na koniec pełniący obowiązki prezesa Widzewa.

10
Dodaj komentarz

5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fanatyk

Po co się pytam? Tym razem nie nadwyrężycie budżetu a narobicie długów! Macie kadrę odpowiedni liczebną. Mleczko,Pawlowski-Nowak,Grudniewski,Tanżyna,Rudol-Brcht,Mikulic-Stepiński,Pawłowski-Poczobut,Mucha, Możdżeń,Fundambu-Kun,Kita-Michalski,Ameyaw-Robak,Czubak,Tomczyk,Prochownik. Po 2 na miejsce. Nabierzecie zawodników, a potem jak zawsze ze 2 kontuzje na innych pozycjach i będziecie szybko brać kolejnych! Nic się nie uczycie n tych samych błędach.

Rafi

Zastanów się czy ta kadra daje jakość.

Przemek

Jeszcze tylko dwoch dobrych skrzydlowych mi brakuje, reszte korekt mozna zrobic po sezonie. Nie idzmy juz w ilosc.

Don Fredro

Za grosz logiki w Twoim wywodzie.
Najpierw piszesz, żeby nie sprowadzać teraz nowych zawodników, a później, że wystarcza ze 2 kontuzje i trzeba będzie na szybko szukać kolejnych.

Rob

Dobry rozgrywający!

Ryba

To powinien być priorytet.

slawo

szkoda że takiego Krykuna nie mamy ?
może jakby łęczna nie pchała się do ex to by go się udało wyrwać ?

Deee

Jak dla mnie potrzeba 3-4 wzmocnień. Zdecydowanie lewa pomoc, Ojamaa odszedł dalej jest słabiutki Kun który nic nie pokazuje. Potrzeba Nam szybkiego lewego skrzydłowego który będzie wkręcać rywali w murawę jak Stefano Napoleoni. Druga pilna pozycja to prawa obrona. Dla mnie Kosakiewicz powinien usiąść na ławce, zawalił wiele bramek w rundzie jesiennej a wiele podań było bezproduktywnych. Trzecim wzmocnieniem powinien być dobry środkowy, rozgrywający. Możdżeniowi już dawno powinniśmy podziękować, Mucha natomiast dla mnie bardziej jako rezerwowy. Czwartym wzmocnieniem mógłby zostać lewy obrońca. Jest Stępiński, jest Becht i ten młody Chorwat. Ale żaden mnie nie przekonuje. Piłkarze bez umów z którymi… Czytaj więcej »

Drozd33

Środkowy pomocnik to priorytet i młodzieżowiec żeby było większe pole manewru

Roman

Fundombu jest odpalony

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress