Pawłowski o jedną bramkę za Guzdkiem

11 maja 2022, 14:45 | Autor:

Mimo poniesionej w fatalnym stylu porażki z Resovią, dorobek strzelecki piłkarzy Widzewa Łódź znów uległ powiększeniu. Kolejną bramkę w czerwono-biało-czerwonych barwach zdobył bowiem Bartłomiej Pawłowski. Ciągle trwa także batalia w ligowej klasyfikacji.

Dla skrzydłowego był to już piąty gol strzelony po powrocie na al. Piłsudskiego, do tego drugi z rzędu. Pawłowski zajmuje drugie miejsce wśród widzewskich snajperów i już tylko o jedno trafienie przegrywa z Bartoszem Guzdkiem, który jednak od wielu miesięcy nie był w stanie poprawić swojego dorobku. Podium – z czterema bramkami – zamyka Karol Danielak.

W walce o tytuł króla strzelców prowadzi Kamil Biliński z Podbeskidzia Bielsko-Biała, który ostatnio dwa razy pokonał bramkarza. O dwa gole wyprzedza Szymona Sobczaka z Zagłębia Sosnowiec, a o pięć – Huberta Adamczyka z Arki Gdynia i Patryka Makucha z Miedzi Legnica. Z tego grona, w weekend bramki nie zdobył tylko Adamczyk.

Strzelcy goli w Widzewie:

6 – Bartosz Guzdek
5 – Bartłomiej Pawłowski
4 – Karol Danielak
3 – Marek Hanousek, Juliusz Letniowski, Patryk Stępiński, Paweł Tomczyk
2 – Radosław Gołębiowski, Mattia Montini, Kristoffer Normann Hansen, Fabio Nunes, Daniel Tanżyna, Ernest Terpiłowski, Daniel Villanueva
1 – Tomasz Dejewski, Michał Grudniewski, Kacper Karasek, Przemysław Kita, Dominik Kun, Mateusz Michalski, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Paweł Zieliński

Najlepsi strzelcy w I lidze:

19 – Kamil Biliński (Podbeskidzie)
17 – Szymon Sobczak (Zagłębie)
14 – Hubert Adamczyk (Arka), Patryk Makuch (Miedź)
12 – Karol Czubak (Arka)
11 – Patryk Mikita (Stomil), Filip Szymczak (GKS K.)
10 – Szymon Kobusiński (Puszcza), Mateusz Piątkowski (Górnik), Pirulo (ŁKS)
9 – Mikołaj Lebedyński (Chrobry), Jakub Łukowski (Korona), Daniel Rumin (GKS J./GKS T.)

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
24
0
Would love your thoughts, please comment.x