Widzew dostał licencję na grę w Ekstraklasie

11 maja 2022, 17:58 | Autor:

Choć do zakończenia sezonu w I lidze pozostały jeszcze dwie kolejki, już dzisiaj Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzyła wnioski klubów występujących na tym poziomie o grę w Ekstraklasie. Licencję, chociaż z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym, dostał Widzew Łódź. Łącznie, licencje przyznano dziewięciu drużynom – a jedynym wyjątkiem był Łódzki Klub Sportowy.

Poniżej prezentujemy pełny komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:

Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów występujących w I lidze o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 (…).

Po analizie wniosków wraz z załącznikami Komisja podjęła następujące decyzje w stosunku do poszczególnych Klubów:

1. Komisja postanowiła przyznać klubom: GKS Tychy, Korona Kielce, Miedź Legnica oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała:

– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym.

2. Komisja postanowiła przyznać Klubom Arka Gdynia oraz Widzew Łódź:

– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

3. Komisja postanowiła przyznać Klubom Odra Opole oraz Sandecja Nowy Sącz:

– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym na stadionach zastępczych. Odra Opole na stadionie zastępczym w Lubinie, Sandecja Nowy Sącz na stadionie zastępczym w Sosnowcu.

4. Komisja postanowiła przyznać Klubowi Chrobry Głogów:

– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym;
– nałożyć na Klub środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5.000 zł w związku z naruszeniem kryterium F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2022/2023.

5. Komisja postanowiła nie przyznać Klubowi ŁKS Łódź:

– licencji upoważniającej Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.02, F.03, F.04 oraz F.05.

(…)

Od powyższych decyzji przysługuje Klubom odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.

Dlaczego Widzew dostał licencję z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym? „Nadzór finansowy nałożono w związku z koniecznością monitorowania złożonej prognozy finansowej. W ramach nadzoru infrastrukturalnego Klub został zobowiązany do dostarczenia pomiarów natężenia światła na zasilaniu awaryjnym, zgodnie z kryterium I.58, oraz dostosowania ławek rezerwowych do szesnastu miejsc siedzących, zgodnie z kryterium I.24 Podręcznika Licencyjnego PZPN – w terminie do 30 czerwca 2022 roku” – czytamy na łamach widzew.com.

Subskrybuj
Powiadom o
55 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
55
0
Would love your thoughts, please comment.x