Oceny widzewiaków po meczu z Resovią

11 maja 2022, 08:30 | Autor:

W trzydziestej drugiej kolejce I ligi piłkarze Widzewa Łódź mierzyli się z Resovią. Mieli zwyciężyć i przybliżyć się do awansu do Ekstraklasy, a tymczasem rozegrali fatalne spotkanie i przegrali 1:4, komplikując sobie (na szczęście niezbyt mocno) drogą do elity. Jak zawsze – oceniliśmy postawę widzewiaków w sobotnim meczu.

Henrich Ravas:
Wydawało się, że z meczu na mecz jest coraz pewniejszy. Niestety, miał swój udział przy straconej na samym początku spotkania bramce. Początkowo wyszedł do piłki, jednak gdy ta znalazła się już w polu karnym, cofnął się na linię bramkową. Gdyby poszedł do końca, to złapałby lub wypiąstkował futbolówkę. Przy stracie trzeciego gola też powinien interweniować, gdyż stał bliżej lewego słupka, przy którym leciał strzał Rafała Mikulca. Z kolei czwarty gol, to najpierw dobra interwencja Słowaka… a później trudno powiedzieć, co zrobił z piłką, że ta wyleciała spod jego nóg. Mały plusik należy postawić za podwójną interwencję z pięćdziesiątej siódmej minuty. Nie pomoże ona jednak w podniesieniu oceny słowackiego golkipera.
Ocena: 3

Patryk Stępiński:
Słaby występ kapitana czerwono-biało-czerwonych. Nie brał udziału przy trzech pierwszych bramkach, jednak przy czwartej, to on zostawił miejsce Wojciechowskiemu, który miał go wystarczająco dużo, aby przyjąć piłkę i oddać strzał. Przy golu na pięć do zera (całe szczęście nieuznanym) uciekł mu Bartłomiej Eizenchart, który bez większych przeszkód podawał w pole karne. Nie był tego dnia na tyle skupiony, aby pomóc swojej drużynie. Dwukrotnie tracił piłkę na własnej połowie, a w obronie wygrał tylko jeden z trzech pojedynków.
Ocena: 2,5

Marek Hanousek:
Jeden z gorszych meczów Czecha w tym sezonie. Jeśli chodzi o statystki, to w nich widzimy, że przegrał sześć z dziewięciu pojedynków w obronie, a także sześć z siedmiu w powietrzu. W pięćdziesiątej szóstej minucie to jego zabrakło w środku obrony, kiedy to od straty gola Widzew uratował Henrich Ravas. Hanousek źle się zachował również przy trzeciej bramce. Po pierwsze, biegł w kierunku piłki, kiedy do tej pobiegło już dwóch widzewiaków, a do tego nie zablokował uderzenia Mikulca, co mógł zrobić. Warto jeszcze dodać, że zostawił lukę w środku obrony, dzięki czemu rywale strzelili piątego (nieuznanego) gola. Niewiele dał w rozegraniu futbolówki, a to przecież był główny cel przesunięcia go do linii obrony.
Ocena: 2,5

Martin Kreuzriegler:
Oglądając ten mecz na żywo, wydawało nam się, że Kreuzriegler był najsłabsza postacią na boisko. Oczywiście, nie był to dobry występ, ale analizując sobie to wszystko na spokojnie, będziemy musieli w jego ocenie pójść nieco pod prąd. Faktem jest, że stracił on siedem razy piłkę, z czego czterokrotnie miało to miejsce na połowie rywala. Nie pomagał tym samym w tworzeniu kolejnych ataków, bo tego dnia większy problem miał z grą do przodu. Jednak, co ciekawe, z całego bloku obronnego, statystyki stricte defensywne miał lepsze od kolegów z formacji i to go z pewnością broni. Należy rzecz jasna wspomnieć, że to po jego prostym błędzie poszła akcja, po której padł czwarty gol. Za to musi być ocena w dół.
Ocena: 2,5

Karol Danielak:
Najgorszy piłkarz sobotniego spotkania. Trudno wyprowadzać ataki, gdy twój wahadłowy, aż czternaście (!) razy traci piłkę na połowie rywala. Po atakach jego stroną padły trzy gole, ale na szczęście jeden z nich został anulowany. We wszystkich trzech przypadkach, nie było go z tyłu, czym utrudniał sprawę Stępińskiemu. Jeśli chodzi o walory ofensywne, to z nich też trudno wyciągnąć jakieś pozytywy. W drugiej połowie nie wykorzystał swojej okazji, gdy miał dwa-trzy metry do bramki rywala i dwukrotnie uderzył wprost w Branislava Pindrocha. Warto też wspomnieć, że na dziesięć prób dośrodkowań, tylko raz piłka trafiła do celu.
Ocena: 2

Patryk Lipski:
Kolejny raz nie wyróżniał się na boisku zupełnie niczym szczególnym. Nie pomógł drużynie ani w defensywie, ani w ofensywie. Nie było z jego strony żadnych odważniejszych podań – i w zasadzie przekazywał tylko piłkę dalej. Zdecydowanie nie tego od niego oczekujemy.
Ocena: 3

Dominik Kun:
Z oceną Kuna jest o tyle trudno, iż zawiesił sobie wysoko poprzeczkę, przez co ten występ trzeba określić mianem średniego. Na to też wskazują statystyki, bo każda z nich oscyluje w okolicach pięćdziesięciu procent. Tak jak zawsze, starał się być wszędzie i pomagać, jak tylko mógł, ale tym razem było to za mało skuteczne. Ma też problem z decyzyjnością.
Ocena: 4

Fabio Nunes:
Nie wygrał żadnego pojedynku w ataku, ani razu nie udało mu się przedryblować rywala. Nunes słynął z dobrej gry ofensywnej, potem przy okazji meczu z Koroną dodatkowo pokazał się z niezłej strony w obronie, a tym razem nie dawał rady ani z przodu, ani z tyłu. To on w głównej mierze odpowiada za stratę trzeciej bramki. Przyczynił się też do straty pierwszej, gdyż razem z Ernestem Terpiłowskim nie upilnowali rywala, a ten strzelił gola.
Ocena: 2,5

Ernest Terpiłowski:
W sobotę był cieniem Terpiłowskiego z ostatnich spotkań. Miał udział przy pierwszej bramce, kiedy to przy pomocy Nunesa nie upilnował rywala. Trudno powiedzieć, czy oddziaływała na niego słaba dyspozycja Karola Danielaka, ale trzeba zaznaczyć, że to młodzieżowiec i będzie miewał wahania formy. Niestety, jej spadek przypadł na nieodpowiedni moment.
Ocena: 3

Kristoffer Normann Hansen:
Słabszy występ Norwega. Ostatnimi czasy nie można było mówić o nim w kontekście złej gry, jednak tym razem musimy to zrobić. Wygrał tylko połowę pojedynków w ataku i ani razu nie udało mu się przedryblować rywala. Dodatkowo był mało aktywny, a gdy już był przy piłce, to ani razu nie skończyło się to dobrze. Nie dopisało mu szczęście, bo to od niego odbiła się piłka przy golu na dwa do zera, czym zmylił Ravasa. Za to oczywiście go nie winimy.
Ocena: 2,5

Bartłomiej Pawłowski:
Zdobył bramkę i za to mały plus. Mały, bo niestety nic on widzewiakom nie dał. Miał też niezłą okazję w pierwszej połowie, kiedy to jego uderzenie na słupek sparował Pindroch. Poza tymi dwiema sytuacjami, raczej więcej dogodnych sytuacji nie było. Jak już dostawał piłkę w pole karne, szybko doskakiwało do niego trzech-czterech rywali i pozbawiali go piłki. Mówią też o tym statystyki – Pawłowski wygrał trzy z dziesięciu pojedynków w ataku. Złapał żółtą kartkę po dosyć głupim faulu i w najbliższym spotkaniu musi uważać, gdyż sędziowie upominali go już trzykrotnie. Mimo wszystko, nikt by nie chciał stracić Pawłowskiego na ostatni mecz sezonu.
Ocena: 5

REZERWOWI

Juliusz Letniowski:
Nie pomógł drużynie po wejściu z ławki. Miał próbę uderzenia z dystansu, ale wylądowała ona w koszyczku bramkarza gości. Gdy już próbował uruchomić kolegę z drużyny odważniejszym podaniem, to dochodziło do braku komunikacji. Widać u niego ogromną chęć gry i możliwe, że zostanie ona wykorzystana już w Legnicy. Jesteśmy pewni, że z czasem będzie coraz lepiej, bo chęci Letniowski ma z pewnością ogromne. Czekamy na formę z jesieni.
Ocena: 3,5

Daniel Villanueva:
Nie zmienił obrazu gry, trudno było nawet zauważyć, że Hiszpan pojawił się na boisku. Nie wygrał żadnego z pięciu pojedynków w ataku, a od momentu wejścia na boisko zaliczył tylko trzy podania. Mógł mieć dobrą okazję, jednak nie wypatrzył go Kun.
Ocena: 3

Krystian Nowak:
Dał dobrą zmianę. Od jego wejścia na boisko, gra obronna wyglądała nieco spokojniej, zaś Resovia przestała stwarzać sobie kolejne szanse. Miał też próbę uderzenia z dystansu, z którą poradził sobie bez problemów Pindroch. Wydaje się być mocnym kandydatem do wyjścia od pierwszej minuty w meczu z liderem. Pytanie jest natomiast jedno: za kogo?
Ocena: 5

Paweł Zieliński:
Grał zbyt krótko, by móc ocenić jego występ.
Ocena: brak

Radosław Gołębiowski:
Grał zbyt krótko, by móc ocenić jego występ, ale to on zaliczył asystę przy golu Pawłowskiego.
Ocena: brak

Skala ocen: 1-10 (wyjściowa 6)
1 – najgorszy mecz w życiu
2 – poniżej wszelkiej krytyki
3 – fatalnie
4 – bardzo źle
5 – źle
6 – przeciętnie
7 – dobrze
8 – bardzo dobrze
9 – blisko perfekcji
10 – mecz życia

Metodologia oceniania:
Każdy zawodnik zaczyna mecz z wyjściową oceną 6. Po udanym zagraniu otrzymuje pół punktu, a jeśli jest to kluczowe dla przebiegu meczu (np. gol, asysta, ważne podanie lub istotna interwencja obronna), cały punkt. Analogicznie punkty są odejmowane po nieudanym zagraniu. Na koniec spotkania punkty są zliczane, tworząc finalną ocenę. Pod uwagę bierzemy tylko graczy, którzy spędzili minimum piętnaście minut regulaminowego czasu gry.

Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
2 lat temu

’Nadmuchany Balon’ z napisem: „Niezniszczalny”. Co za Głąb to wymyślił? Cała piłkarska Polska ma beke z tego hasła! Literki to Wy potrafiliście przemalować na stadionie ŁKS, ale już z tym napisem, to nie potraficie sobie poradzić? A może Wy jesteście dumni z tego napisu? co? > bo wygląda na to, że skoro napis ten nadal istnieje tzn. że w główkach Waszych najważniejsza w piłce jest propaganda sukcesu, a na boisku można nawet uprawiać chałturę, choćby taką, jak w ostatnim meczu z Resovią. Jesteście beznadziejni, bo inni kibice wymusiliby na swoich działaczach, aby taki napis w ogóle się nie pojawił, a… Czytaj więcej »

Jarek1910
Odpowiedź do  Obserwator
2 lat temu

Też mi się to nie podoba. Można było wymyślić inne hasło. Piłkarze obcych drużyn zrobili sobie z tego ściankę do zdjęć

widzewtoya
Odpowiedź do  Jarek1910
2 lat temu

Mozna bylo zrobic cos takiego: Obok siebie wielkie czerwone W biale W i czerwone W, a pod spodem, juz mniejszymi literami „Walczysz Widzew Walczysz”. To jest jeden z naszych dopingow i nawet po przegranej nikt by z tego hasla nie ciagnal lacha, jak obecnie robia to zawodnicy druzyn przyjezdnych. Niestety, nasi wlodarze nie zmienia tego napisu, bo byloby to przyznanie sie do bledu a tego oni wraz z trenerem od wariantow nie potrafia…

Mkmkk
Odpowiedź do  Obserwator
2 lat temu

Niezniszczalny nie oznacza niepokonany….A że inni to tak interpretują

Mar
Odpowiedź do  Mkmkk
2 lat temu

Się filozof,.przydupas znalazl…

Mac
Odpowiedź do  Mar
2 lat temu

Czy Ty masz zawsze jakiś problem??

andirts
Odpowiedź do  Obserwator
2 lat temu

Człowieku, w napisie widzisz problem? Widzew jest Niezniszczalny! Dla mnie osobiście od 35 lat …Czy kopacze z Resovii Widzew zniszczyli??? Po prostu wygrali mecz…i tyle i nadal są tylko średnim klubem 1 ligi. I zaliczyli największe osiągnięcie w swoim sportowym życiu być może… A Widzew pozostaje Niezniszczalny co nie znaczy, że nie niepokonany…jeśli masz kompleksy nie lecz ich na forum.

Mar
Odpowiedź do  andirts
2 lat temu

Resovia nie zniszczyła (choć przez moment tak było 0:5), ona nas zgwałciła….

Obserwator
Odpowiedź do  andirts
2 lat temu

Człowieku, jeśli nie widzisz w tym napisie.. jakim pośmiewiskiem stał się Widzew?.. jaką bekę mają z tego napisu piłkarze innych drużyn robiący sobie przy nim fotki i jak leje z tego niemal cały sportowy internet? to wybacz, ale z twoją wyobraźnią jest coś nie tak.. pewnie dlatego, bo fanatycznie wciąż żyjesz dawnymi latami za czasów skorumpowanej komuny i nie potrafisz, jako fanatyk przyjąć do wiadomości tego, że dzisiejszy Widzew prezentuje poziom średniaka pierwszoligowego, którego zlać potrafi co najmniej połowa tej ligi… fanatyzm można leczyć, ale na pewno nie na forum.

art
Odpowiedź do  Obserwator
2 lat temu

Czy ty jesteś pijany?

noody
Odpowiedź do  Obserwator
2 lat temu

mi też to nie pasi takie buńczuczne! wolałbym Widzew Duma Polski!

andirts
Odpowiedź do  noody
2 lat temu

Pytanie co jest bardziej buńczuczne… Duma Polski to dopiero buńczuczne…zważywszy że od ćwierćwieku prawie nie ma nas choćby w pucharach….

Mr1910
Odpowiedź do  Obserwator
2 lat temu

Niezniszczalny jest klub dzięki legendzie i wiernym kibicom. Nie pierwszy raz podnosi jak feniks z popiołów. Jeśli ktoś utożsamia tę niezniszczalność z tą obecną grupą piłkarzy i trenerem, których stresują nawet swoi kibice, to znaczy, że nie zna się na piłce.

Mario
Odpowiedź do  Obserwator
2 lat temu

wystarczy dopisać w latach 80 i 90 – tych

Stardust
2 lat temu

Oceny sprawiedliwe, ale czas już zapomnieć o tej kompromitacji. Teraz trzeba po prostu wygrać dwa kolejne mecze. Tylko dwa mecze. Nic nadzwyczajnego. To dużo łatwiejsze niż 10 remisów pod rząd.

Piri
Odpowiedź do  Stardust
2 lat temu
W punkt!!! Nie ważne co było, teraz tylko zwycięstwo x 2!!! Nie ważne jak, ważne że zwycięstwa!!! Udowodnijcie, że jesteście Widzewiakami!!! Bear, lead to victory!!!
Obserwator
Odpowiedź do  Stardust
2 lat temu

„wygrać dwa kolejne mecze”? > a niby Kto ma to zrobić? co? widzewska ofensywa 'krasnali’? – Obudź się „Chłopie” bo chwalisz się swoim fanatyzmem zamiast rozsądkiem..

Vieri
Odpowiedź do  Obserwator
2 lat temu

ochłoń moze zanim komuś coś napiszesz… koleś niczym się nie chwali tylko napisał o czym myśli większość – zapomnieć o tej kompromitacji i czego chce większość – wygrać dwa następne mecze, tyle …

Darek
2 lat temu

Nowak na środek obrony a Marek na defensywnego, Julek na rozegranie a Kun i Danielak wahadła. Czytam o cenach biletów w Legnicy na mecz z nami. Będzie oczywiście komplet. Bilet rodzinny 3 os. dorosłe i 2 dzieci za 35 zł. Cena jak na okręgówkę. Inne bilety po 20 i 25 zł. A my się zastanawiamy czy damy radę finansowo w Ekstra. Karnety, bilety (w perspektywie powiększenie miejsc w dolnych rzędach), kasa z Canal +, pewnie kasa za awans od PKO, sponsorzy i Ci którzy weszliby do klubu w przypadku awansu. Bo fajnie jest się pokazać na Lechu czy legii a… Czytaj więcej »

son
Odpowiedź do  Darek
2 lat temu

bilety na Ex zobacz jakie sa we wrocławiu! takie same!

Obserwator
Odpowiedź do  Darek
2 lat temu

Tobie, to już nawet 'kubeł zimnej wody’ nie pomoże.. Ty jesteś 'facet’ normalnie chory ze swoim fanatyzmem… Sprawdź koniecznie po ile były i są (w tym roku) bilety w ekstraklasie i przygotuj się „po pewnym przecież awansie” na te ceny w sezonie 2022/23

Łukasz
2 lat temu

Ogólna ocena całego zespołu – brak słów.

Marcin
2 lat temu

Niby trener może mieć dylemat, bo od kilku spotkań nie straciliśmy nawet bramki na wyjeździe, ale… Wiadomo co było ostatnio. Do obrony powinien wejść Nowak, a Hanusek zagrać w środku. Pytanie za kogo, Kun dużo biega, a liczb nie ma żadnych, podobnie jak Lipski…W przeciwieństwie do Gołębiowskiego, który prawie w każdym meczy ma asysty i nawet jak nie zagra dobrze, to jest bezcenny przy rożnych i wolnych. Na prawe wahadło mógłby wejść Stępiński ( jego miejsce Zieliński) albo Kita. Zreszta nich trener wystawi kogo chce, ale wygra. Myślę, że te dwa mecze to głównie test dla niego. 

Piotr Z.
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

Gołębiowski? Przecież to Letniowski miał wrócić na decydujące mecze. No to właśnie teraz są decydujące mecze. Chyba, że trener szykuje go na baraże…

Marcin
Odpowiedź do  Piotr Z.
2 lat temu

Gołębiowski na lewym wahadle, Letniowski gra w środku…

Marcin
2 lat temu

A jakby zagrać następny mecz:
Ravas – Zieliński, Hanousek, Nowak – Danielak, Lipski, Letniowski, Stępiński – Nunes, Terpiłowski, Pawłowski

Nunesa na wahadle nie widzę zupełnie, bo im blizej naszej bramki tym gorzej. Za to na pozycji Hansena mógłby w pełni wykorzystać swoje walory ofensywne i przynieść korzyści drużynie. Generalnie upieramy się na grę wahadłowymi a ciężko o jakościowych wahadłowych.

nieważne jak, wygrajmy ten mecz nawet po bramce strzelonej przez Guzdka ze spalonego siusiakiem w 90+7.

Vieri
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

ostatni akapit najważniejszy :)

Andrzej S.
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

Jak ze spalonego, to nie zostanie uznana.

adam
2 lat temu

jesienny występ przeciwko Resovii trener uznał za najgorszy w rundzie , jak określić ten ? , zawsze wierzyłem i wierzę w mój klub ale wiara wiarą a korzystny wynik w Legnicy byłby cudem , no ale te też się zdarzają

Bohdan
2 lat temu

Nic nie oceniam, nie ma to najmniejszego sensu. Ten mecz to była totalna kompromitacja i nad tym trzeba poprzestać. I tak mamy mega farta, że po tylu kompromitacjach szczególnie na własnym stadionie dalej mamy drugie miejsce w tabeli. Ja idę za ciosem i dalej na tego farta liczę, a mianowicie wygrana bądź remis podbeskidzia w meczu z gdynia i sami rozstrzygniemy o sobie w ostatnim meczu. Inny scenariusz spowoduje, że w piątek przed 23 znajdziemy się z ręką albo i oboma w nocniku.

2 lat temu

Oceny w miarę sprawiedliwe poza dwoma. Pierwsza dla Marka. Wynika z chorego przekonania niedźwiadka, że wie co robi i tylko on ma rację (pewnie to jedna z taktyk bo u Nowaka po kontuzji śladu nie ma). Druga dla Kuna. Przecież w tym meczu – przepraszam – karykaturze meczu miotał się bardziej niż Michalski nie mówiąc już o tym że zapomniał jak się przyjmuje piłkę/ Już dawno nie widziałem tylu strat i złych wyborów u jednego zawodnika. Uznacie mnie za fantastę, ale mój skład na miedziankę jest następujący. Heniek – Zieliński, Dejewski, Nowak, Stępiński – Gołębiowski Marek, Julek, Bartek – Przemo… Czytaj więcej »

Piłsudski
2 lat temu

Chwalisz Gołębiowskiego, ale nie gra i w końcu odejdzie jak (z innych powodów), jak Ameyaw i Czubaka. Może trik na grę z Guzdkiem przyda się na faule na nim i karnego? Było aż 3/4 na Pawłowskiego to musi być drugi Pawłowski(może Letniowski) to wtedy 8 na dwóch i reszta drużyny będzie mogła grać jak na treningu ;) Musimy ich ograć za wszelką cenę. Oni zagrają dobrze jak z Arką grali, ale nóg nie będą sobie łamać by Nas ograć. Pozdro drużyna!

Wiesiek z Wiśniowej Góry
2 lat temu

Mecz z Legnicą można zagrać 4 obrońcami i 6 szybkimi pomocnikami, zagęszczając środek pola i liczyć na szybką kontrę.

son
2 lat temu

jaki trener taka gra! nic dalej nie zmienia i kazdy wie jak z nami wygrac!

Mr1910
2 lat temu

Ravas++Zieliński+Nowak+Dejewski++Pawłowski+Hanousek+Letniowski+Stępiński+Hansen++Terpilowski+Guzdek(Kita) gdybym był misiem kolorowym, to wyszedłbym na Miedź z dwoma defensywnymi pomocnikami Hanouskiem i Stępińskim pressing, walka, dokładność, koncentracja i kontry

Tadeo
2 lat temu

Kroitzer to zasłużył co najwyżej na 0.001 pkt. GŁÓWNY DESTRUKCYJNY w Drużynie.

Andrzej S.
2 lat temu

Niby się zgadzam z ocenami, choć w zasadzie dla zespołu jako takiego pasuje piosenka zaczynająca się od słów : „Myślisz może ,że więcej coś znaczysz”.
Poza tym w metodologii oceniania
Dajemy np 1 za najgorszy mecz w życiu.
Skąd wiemy, że dany gagatek w następnym spotkaniu nie przebije swojego występu?
Taki opis to powinien być zastosowany po zakończeniu kariery ,a nie w trakcie sezonu.

37
0
Would love your thoughts, please comment.x