CLJ U-15: Porażka Widzewa w stolicy

10 maja 2022, 16:26 | Autor:

Coraz mniej szans na zostanie w Centralnej Lidze Juniorów U-15 mają trampkarze Widzewa Łódź. W niedzielne popołudnie podopieczni Tomasza Kmiecika mierzyli się na wyjeździe z sąsiadującą w tabeli Escolą Varsovia – i mogli bardzo poprawić swoją sytuację. Niestety, ulegli jej 0:3, więc ciągle plasują się na ostatniej pozycji.

W pierwszym starciu obu drużyn, kilka tygodni temu na Łodziance, czerwono-biało-czerwoni po dziesięciu minutach wygrywali aż dwiema bramkami, ale później roztrwonili całą przewagę i ostatecznie przegrali 2:5. Teraz widzewiacy liczyli na to, że znów nawiążą przynajmniej równą walkę z przeciwnikiem. I tak faktycznie było przez niemal całą pierwszą połowę. Niestety – w ostatniej minucie przed przerwą – prowadzenie drużynie gospodarzy dał Bartosz Olszewski.

Po zmianie stron, podopieczni trenera Kmiecika starali się szukać szans na wyrównanie, na boisku stopniowo pojawiali się również rezerwowi. Nie pomogli oni jednak, ponieważ stojący między słupkami warszawian Kacper Szymczyk oraz Oskar Klat zachowali tego dnia czyste konto. Skuteczniejsza była Escola, która zadała dwa kolejne ciosy. Najpierw, w 58. minucie, Antoniego Stępnia pokonał Paweł Czułowski, a ledwie kilka chwil później Kamil Dywan.

Mecz zakończył się więc zwycięstwem stołecznej drużyny 3:0, dzięki któremu zbliżyła się ona do zajmującego bezpieczną pozycję Łódzkiego Klubu Sportowego na trzy punkty. O trzy „oczka” z tyłu jest za to Widzew. Jeżeli czerwono-biało-czerwoni chcą powalczyć jeszcze o utrzymanie, muszą pokusić się o co najmniej dwa zwycięstwa w czterech kolejkach. Pierwsza szansa w najbliższą niedzielę, znów w Warszawie – tym razem w spotkaniu z UKS Varsovią.

CLJ U-15: Escola Varsovia – Widzew Łódź 3:0 (1:0)
40′ Olszewski, 58′ Czułowski, 64′ Dywan