Jaki będzie budżet Widzewa w przyszłym sezonie?

10 maja 2022, 11:50 | Autor:

Za nami już konferencja prasowa, w trakcie której zarząd Widzewa Łódź podsumował swoją dotychczasową działalność w klubie. Choć dotyczyła ona głównie przeszłości, nie zabrakło kilku ważnych tematów związanych z najbliższą przyszłością. Między innymi finansowych.

Wciąż nie wiemy, w jakiej lidze piłkarze czerwono-biało-czerwonych grać będą w najbliższym sezonie. Przy al. Piłsudskiego gotowi są na dwa warianty, lecz od szczebla rozgrywkowego zależał będzie budżet klubu. W Ekstraklasie będzie on oczywiście dużo wyższy, natomiast na jej zapleczu kształtował się będzie na tylko nieco większym poziomie, niż było to w 2021 roku.

„Oczywiście, to może ulec zmianie, ponieważ w klubie piłkarskim nie da się ustalić dokładnego budżetu na dany okres. W pierwszym wariancie, w Ekstraklasie, liczymy na przychody około 30 milionów złotych, a koszty – 28 milionów. Jeżeli chodzi o poziom I ligi, to będą to 22 miliony przychodów oraz 21 milionów kosztów. Takie dane przygotowaliśmy do licencji, zwracamy na nie uwagę, ale te liczby mogą jeszcze się pozmieniać” – zdradził dziś prezes Mateusz Dróżdż.

A jak taki budżet wygląda na tle innych klubów Ekstraklasy? „To będzie średni budżet, nawet trochę poniżej tej średniej. Dla nas ważne jest jednak to, żeby klub miał solidne podstawy. Nie chcemy zadłużać się przez dokonanie transferów, ważna jest budowa ośrodka. Jeśli ktoś mówi, że da się wygrywać tylko pieniędzmi, to nie do końca tak jest” – przyznał szef łodzian.

Subskrybuj
Powiadom o
80 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
80
0
Would love your thoughts, please comment.x