Zarząd Widzewa mówił o swoich dokonaniach (wideo)

10 maja 2022, 14:30 | Autor:

W loży klubowej na stadionie przy al. Piłsudskiego odbyła się dzisiaj zapowiadana konferencja prasowa, która poświęcona została podsumowaniu pracy wykonanej przez zarząd Widzewa Łódź w ostatnich miesiącach. Wzięli w niej oczywiście udział prezes Mateusz Dróżdż, razem z wiceprezesem Michałem Rydzem. Co powiedzieli?

Jako pierwszy głos zabrał Dróżdż. Mówił on o tym, jak przez od momentu objęcia przez niego stanowiska klub zmienił się od strony organizacyjnej. „Pracownicy Widzewa podlegają stałej ewaluacji, każdy dział ma wyznaczone cztery zadania, z których jest rozliczany, a to później przekłada się na system premiowania. (…) Nie każdemu się to podoba, stąd odejścia z klubu, ale patrząc na rozwój naszych pracowników, jesteśmy zadowoleni z tego, jak to teraz wygląda. Udało nam się ułożyć wiele spraw, martwi mnie jedynie kwestia księgowości oraz controllingu kosztów, co próbujemy ułożyć. (…) Klub przeszedł rewolucję, ma teraz zupełnie inną kulturę pracy. Nie chcę powiedzieć, że stajemy się korporacją, ponieważ klub nigdy nią nie będzie, ale planujemy wszystkie nasze zadania, nie robimy niczego na naszą chwilę” – stwierdził prezes. Pochwalił on się także, że przez niecały rok, zarząd wprowadził aż siedemdziesiąt trzy uchwały. Są to między innymi regulaminy, procedury, polityki klubu oraz różnego rodzaju sprawozdania.

Później swój punkt widzenia przedstawił Rydz. Skupił się on przede wszystkim na tematach związanych z marketingiem. „Pracujemy nad częścią komercyjną w rozwoju klubu. Zaczynamy wychodzić z trudnego okresu biznesowego, czyli pandemii, choć musimy pamiętać, że przez wojnę na Ukrainie ten proces nieco się wydłuża. Celem klubu jest nie tylko budowanie relacji biznesowych z naszymi partnerami, ale również dywersyfikacja przychodu” – powiedział. „W ostatnich miesiącach podpisaliśmy dwadzieścia sześć umów sponsorskich. To wszystko relacje długotrwałe, oparte na wzajemnym zaufaniu” – pochwalił się. Wiceprezes Widzewa przyznał, że pewne kwestie są do poprawy, choćby funkcjonowanie oficjalnego sklepu. Jeśli chodzi o plusy, to wymienił z kolei branding stadionu, akcje crowdfundingowe, wyjątkowe wydarzenia obok dnia meczowego, akcje charytatywne, program Widzew on Tour oraz cyfryzację klubu.

Na sam koniec, pałeczkę znowu przejął Dróżdż. Tym razem opowiadał o finansach – między innymi o wyniku za 2021 rok czy budżecie na kolejny okres (więcej TUTAJ). „Ten wynik jest dobry. Może nie taki, który nas zadowala, ale rok udało się zakończyć solidnie” – podkreślił. Poznaliśmy również cele na przyszłość, których jest łącznie pięć. Najważniejszy to poprawa infrastruktury, a oprócz tego także: stabilny rozwój klubu w każdym obszarze jego działalności, zapewnienie solidnych podstaw do funkcjonowania klubu, przyjęcie długoterminowych strategii w działaniach oraz rozwój cyfryzacji i zaangażowania fanów. Na temat sportu zarząd nie chciał się szczególnie wypowiadać, mówiąc, że najważniejszy czas jest dopiero przed łódzką drużyną.

Pełny zapis dzisiejszej konferencji prasowej obejrzeć można poniżej.

Subskrybuj
Powiadom o
63 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
63
0
Would love your thoughts, please comment.x