Pięciu piłkarzy Akademii Widzewa podpisało kontrakty

17 stycznia 2020, 13:09 | Autor:

Piątek jest szczególnym dniem dla pięciu piłkarzy Akademii Widzewa. Mowa o Konradzie Cieślaku, Mateuszu Malcu, Marcelu Sieroniu, Jakubie Szlaskim i Dawidzie Telestaku. Wszyscy podpisali bowiem kontrakty z łódzkim klubem – informuje widzew.com.

Jesienią cała piątka występowała w rezerwach Widzewa, choć niektórzy grali też w zespole juniorów starszych. Najmłodszy z tego grona jest zaledwie 16-letni Malec, którego kontrakt ważny będzie przez najbliższe dwa i pół roku. Pomocnik ma w tym czasie ma dojrzeć zarówno piłkarsko, jak i w innych aspektach życia, dzięki czemu zostanie przygotowany do funkcjonowania w profesjonalnym futbolu.

CieślakSierońSzlaski Telestak związali się umowami półrocznymi, które mają jednak opcję przedłużenia o dwanaście miesięcy, w przypadku wywalczenia przez drużynę rezerw awansu do IV ligi. Taki zapis ma zapewnić jeszcze większą motywację do pracy i chęć do walki o określony wynik sportowy.

Podpisanie wszystkich kontraktów to efekt półrocznej oceny pracy zawodników, a także przeprowadzonych zimą rozmów z nimi oraz ich trenerami. Dla pozostałych graczy Akademii Widzewa to z kolei zachęta do jeszcze większego wysiłku, dzięki któremu w przyszłości będą mogli liczyć na to samo.

Foto: widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x