Piłkarz rundy – Jesień 2023

23 grudnia 2023, 09:02 | Autor:

Nadszedł moment, by zamknąć temat indywidualnych wyróżnień piłkarzy Widzewa za rundę jesienną. Kończymy go ogłoszeniem rozstrzygnięć w zabawie na najlepszego zawodnika pierwszej części sezonu. Wynik nie będzie zaskoczeniem!

Wybory najlepszego piłkarza każdej rundy to nasza subiektywna opinia. Po każdym ligowym meczu przyznawaliśmy graczom Widzewa noty (w skali 1-10, wyjściowa to 6). Warunkiem było spędzenie przez zawodnika na boisku co najmniej kwadransa. Na koniec przeliczyliśmy wszystkie oceny, by zobaczyć, kto w perspektywie całej rundy cieszył się najlepszą średnią w naszej zabawie. Podkreślamy, zabawie, bo ten wybór ma jak zawsze luźny charakter. Wszak ilu kibiców, tyle opinii. Poznajcie naszą!

Przy ocenie rundy jesiennej pod uwagę braliśmy noty dziewiętnastu piłkarzy. Ośmiu widzewiaków nie zostało sklasyfikowanych, ponieważ nie rozegrali oni wystarczającej liczby ocenianych spotkań. Limit wynosił tym razem siedem występów, czyli ok. 1/3 całości. Nie załapali się więc m.in. Ignacy Dawid, Sebastian Kerk, Jan Krzywański, Filip Przybułek czy Paweł Zieliński.

Walka o zwycięstwo była niezwykle zacięta, a zadecydowała o nim jedna setna punktu! Na pierwszym miejscu finalnie uplasował się Juan Ibiza, który o włos wyprzedził laureata poprzedniej jesieni – Henricha Ravasa. Co ciekawe, nasz konkurs wygrał zawodnik, który jako ostatni dołączyć latem do zespołu. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Marka Hanouska, ale pomocnik już bardziej odstawał od pozostałej dwójki. Wysoko uplasowali się jeszcze Fran Alvarez i dość niespodziewanie Patryk Stępiński.

Kto znalazł się na przeciwnym biegunie? Zestawienie zamknął Imad Rondić, a w najsłabszej trójce znaleźli się jeszcze Fabio Nunes i Dawid Tkacz. Średnia całej drużyny była niska, poniżej wyjściowej, co ma swoje odwzorowanie w tabeli. Wszak łodzianie skończyli rundę dopiero na 12. miejscu. Rok temu byli na podium, więc i średnia zespołu była wyższa.

Ranking najlepszych piłkarzy Widzewa w rundzie jesiennej 2023/2024:

1. Juan Ibiza – 6,20 (10)
2. Henrich Ravas – 6,19 (18)
3. Marek Hanousek – 6,03 (18)
4. Fran Alvarez – 6,00 (15)
    Patryk Stępiński – 6,00 (9)
6. Mateusz Żyro – 5,96 (14)
7. Andrejs Ciganiks – 5,75 (10)
    Bartłomiej Pawłowski – 5,75 (14)
9. Juljan Shehu – 5,56 (9)
10. Mato Milos – 5,55 (11)
11. Jordi Sanchez – 5,50 (18)
      Serafin Szota – 5,50 (7)
13. Dominik Kun – 5,17 (18)
14. Luis Silva – 5,14 (14)
15. Ernest Terpiłowski – 5,04 (12)
16. Antoni Klimek – 4,96 (12)
17. Dawid Tkacz – 4,90 (10)
18. Fabio Nunes – 4,82 (17)
19. Imad Rondić – 4,55 (10)

Średnia drużyny – 5,51

Po nazwisku: średnia not, w nawiasie liczba ocenianych występów

Niesklasyfikowani:

Kamil Cybulski
Ignacy Dawid
Sebastian Kerk
Paweł Kwiatkowski
Jan Krzywański
Hubert Lenart
Filip Przybułek
Jakub Szymański
Paweł Zieliński

Jak zawsze pokusiliśmy się także o stworzenie wirtualnej jedenastki, właśnie w oparciu o średnie noty. Tym razem mieliśmy duży problem, ponieważ ciężko było wszystkich piłkarzy przypisać do ich nominalnych pozycji. Wyżej umieściliśmy więc Frana Alvareza, a w środku pola Patryka Stępińskiego, którego w pamiętnych derbach właśnie tam wystawił Janusz Niedźwiedź, choć w innym systemie taktycznym. Na pozycji półprawego stopera znajduje się z kolei dwóch graczy, ponieważ widzewiaków z najwyższymi ocenami było dwunastu.

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Napletek
5 miesięcy temu

Sanchez to nie napastnik…..Olimpia Grudziądz to max dla niego

Włodzimierz
Odpowiedź do  Napletek
5 miesięcy temu

Akcja z RAKOWEM , GDY WKRĘCIŁ 2 OBROŃCÓW – takiego obrotu sprawy nie rokowała .

Filip
Odpowiedź do  Włodzimierz
5 miesięcy temu

Przestańcie już jarać się jakimiś pojedynczymi przebłyskami. Albo zacznie dawać liczby albo wypad. Widzew to nie powinno być miejsce na jakieś wieczne czekanie aż ktoś odpali i aż czuję poniżenie kiedy czytam, że trzeba jeszcze z nim zaczekać „bo coś tam kiedyś”.

East Flatbush
Odpowiedź do  Filip
5 miesięcy temu

Nie no. On jest w Widzewie 2lata . Temat odkryty i wiadomy. Porzegnac. Ale po derbach najlepiej:) chociaz czy tym razem powtorzy gola? Jak go znam to watpie

East Flatbush
Odpowiedź do  East Flatbush
5 miesięcy temu

1.5 roku. Ale to i tak duzo

East Flatbush
Odpowiedź do  East Flatbush
5 miesięcy temu

I pozegnac. Sorry

Sławomir
Odpowiedź do  Włodzimierz
5 miesięcy temu

Wygrał ten, którego miało u nas nie być, bo cienka dyrektorzyna, dużo wcześniej zamknęła temat transferów… Podziękuj kibicom nieudaczniku, że walczyli o niego do końca i wreszcie Stamir się ugiął do tego transferu. Gdyby nasi fani odpuścili wtedy temat stopera, to dzisiaj bylibyśmy tam, gdzie są teraz klasyfikowane białe końcówki… Zatem ogłaszamy zrzutkę na bilet do Poznania dla Wichniarka, ale tylko w jedną stronę…

Mariusz
5 miesięcy temu

Myślę że ten piłkarz ma wiele więcej możliwości o ile będzie bez kontuzji to mamy z niego pożytek na wiosnę , panie trenerze dać więcej szans młodemu Kwiatkowskiemu bo to młody perspektywiczny piłkarz i do działaczy : sprowadzić solidnego napastnika z prawdziwego zdarzenia który będzie strzelał gole bo wiosna już blisko i runda będzie trudniejsza.
Do piłkarzy: grajcie tak aby nie wstydzić się za Was
Pozdrawiam Widzewiaków

Leon
5 miesięcy temu

Wartość drużyny odzwierciedla drugie miejsce Henia – przeciętniaka. Wartość plebiscytu odzwierciedla czwarte miejsce Stępińskiego – nie gra i jest na wylocie

RedMan
Odpowiedź do  Leon
5 miesięcy temu

Nie to jedynie odzwierciedla twoje antypatie i brak możliwości trzeźwej oceny jednego z lepszych bramkarzy ligi. Gdyby było inaczej nie interesowali by się nim skauci z USA. No ale Mar to przecież większy fachowiec od najlepszych menadżerów. Marnujesz chłopie ogromny talent

Leon
Odpowiedź do  RedMan
5 miesięcy temu

Jakby to była taka gwiazda to nie interesowałaby się nim MLS, gdzie się odcina kupony od kariery, tylko Europa Zachodnia. Powiedz mi ile razy ten 1 z naj naj ligi był w 11 kolejki??? Wierzę, że taki fachowiec przekonanie swoją odpowiedzią ;)

Krzysztofpiastòw
5 miesięcy temu

Nasi najlepsi piłkarze
Pawłowski – bez mała wymusił transfer do Widzewa do głowy by naszym specom do transferów nie przyszło by o takiego Pana piłkarza zabiegać.
Ravas – ściągnięty awaryjnie jak po którejś kontuzji z rzędu Wrąbel był niezdatny do gry, tym razem chyba podskoczył w górę i coś tam mu piardło.
No i Ibiza, również Szota kontuzjowany to trzeba było kogoś znaleźć.
To świadczy o dwóch rzeczach
Można jak się chce zakontraktować porządnego piłkarza nieduże pieniądze.
Ale przede wszystkim że tak ” na co dzień” taki wichniarek i spółka lecą w ciula ze swoją robotą.
Wesołych świąt dla wszystkich.

Darek
5 miesięcy temu

Co ze zdrowiem Ibizy i Szoty bo to będzie pewnie podstawowa para stoperów. Nunes za nisko. Odkąd gra na skrzydle jest 2 z lepszy.

Boczek
Odpowiedź do  Darek
5 miesięcy temu

Z Nunesem to chyba żart. Ludzie.

Kołomir
Odpowiedź do  Darek
5 miesięcy temu

A niby co on takiego pokazuje po za udawaniem fauli raz na 19 kolejek to i ślepy by strzelił i asystował w ekstraklasie. Ten gość po za robieniem wiartu na boisku nic nie wnosi ani do obrony ani do ataku. Na 20 dośrodkowania może 2-3 uda mu się celnie podać i Ty chcesz z takim piłkarzami grać o coś więcej niż utrzymanie. Na tą chwilę to Nunes może jeszcze zostać ale tylko na ławkę a do pierwszego składu potrzebujem dużo lepszego piłkarza z liczbami i celnym dośrodkowaniem z rogu czy z boku.

Włodzimierz
5 miesięcy temu

Trzech piłkarzy na wylocie z LEGŁEJ. Zaproponować warunki.Może się zgodzą ,zamiast 3ligi. Biznes to biznes .Nasz łodzianin Pięczek – gra w KORONIE . MLiczy się to co w kieszeni i na koncie

Kołomir
Odpowiedź do  Włodzimierz
5 miesięcy temu

Bramkarz Rakowa też na wylocie z wyposażenia do Śląska panie Wichniarek jak Ravas odejdzie to brać Kacpra z opcją wykupu w Czerwcu ale to pewnie za trudne zadanie dla pana.

R2r
5 miesięcy temu

ciekawostka, Patryk na 5. miejscu, a my mu wrotki wkladamy

Kriss
5 miesięcy temu

Szkoda w ogóle dyskusji nad idiotycznym plebiscytem. Większość z nas śmiała się z tych pomeczowych ocen. Wydawało się że inne mecze oglądała redakcja. A teraz robią podsumowanie tych często bezsensownych ocen i wyszło co wyszło. No comments!

Mario
5 miesięcy temu

Nie chce oceniać wyborów i ocen redakcji ale jeśli wyjściowa nota to 6 a gracz rundy ma 6,2 to nie oszukujmy się ale szału nie ma

20
0
Would love your thoughts, please comment.x