Podsumowanie jesieni 2023 – akademia

22 grudnia 2023, 16:21 | Autor:

Rozpoczęła się zimowa przerwa w rozgrywkach, a to idealny czas na wszelakie analizy i zestawienia. Dziś, w kolejnym odcinku podsumowań po rundzie jesiennej, przyjrzymy się poczynaniom drużyn akademii, które podobnie jak seniorzy mają za sobą bardzo intensywny okres.

Widzew II Łódź

Choć na co dzień występują w rozgrywkach seniorskich, są także częścią Akademii Widzewa. Mowa oczywiście o drużynie rezerw, której zadaniem jest rozwój piłkarzy, którzy lada moment mają być wzmocnieniem dla pierwszego zespołu. Trwająca runda była dla „dwójki” przeciętny i z pewnością rozczarowująca, ponieważ na półmetku rozgrywek podopieczni Krzysztofa Chrobaka zajmują 3. miejsce, choć był moment w rozgrywkach, gdy RTS zajmował dopiero 7. lokatę. Sprawa awansu do III ligi wciąż jest na szczęście w rękach widzewiaków. Zespołowi rezerw poświęciliśmy osobny odcinek podsumowania, który można przeczytać poniżej.

Jesień Widzewa II Łódź w liczbach:

Rozgrywki: IV liga
Miejsce: 3
Liczba punktów: 33
Bilans meczów: 9-6-2
Bilans bramek: 41-17
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 z Omegą Kleszczów
Najwyższa porażka: 2:3 ze Skalnikiem Sulejów

Podsumowanie jesieni 2023 – rezerwy

Widzew Łódź U-19

Śmiało można stwierdzić, że runda ta była dla juniorów starszych historyczna. Widzewiacy pierwszy raz w historii wystąpili w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Pierwsze zetknięcie z centralnymi rozgrywkami nie było łatwe. Mimo kilku naprawdę dobrych spotkań, czerwono-biało-czerwoni przegrali większość spotkań o punkty. Zaliczyli jednak dobrą końcówkę rundy, dzięki czemu wciąż mogą realnie myśleć o utrzymaniu się w lidze. Szerzej poczynania podopiecznych Łukasza Jonczyka opisaliśmy w osobnym odcinku podsumowania na łamach naszego portalu.

Jesień Widzewa Łódź U-19 w liczbach:

Rozgrywki: Centralna Liga Juniorów U-19 
Miejsce: 14
Liczba punktów: 16
Bilans meczów: 4-4-9
Bilans bramek: 24-40
Najwyższe zwycięstwo: 4:1 z Sandecją Nowy Sącz
Najwyższa porażka: 0:6 z Górnikiem Zabrze

Podsumowanie jesieni 2023 – CLJ U-19

Widzew Łódź U-17

W poprzednim sezonie juniorzy młodsi opuścili szeregi CLJ. Celem w nowych rozgrywkach był rzecz jasna powrót na szczebel centralny. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Kmiecika rozpoczęła rywalizację w pierwszej lidze wojewódzkiej i trzeba przyznać, że początek był niesłychanie obiecujący. Bardzo pewnie udało się wygrać pierwsze 8 spotkań i przez cały ten czas Widzew był liderem. Niestety, później przytrafił się remis w derbach z ŁKS Łódź oraz porażka z lokalnym AKS. To skutkowało spadkiem nawet na czwartą pozycję, jednak już do końca sezonu czerwono-biało-czerwoni zdobyli komplet punktów i odrobili niemal całą stratę.

Wiosną o awans do CLJ realnie bić się będą trzy  zespoły. Oprócz Widzewa są to: ŁKS, UKS SMS Łódź. Dużo punktów ma także AKS, jednak drużyna ta z racji posiadania już zespołu w CLJ nie będzie mogła starać się o promocję. Po pierwszej rundzie widzewiacy zajmują drugie miejsce z jednym oczkiem straty do swojego największego rywala. Awans wywalczy tylko jedna drużyna, więc wszystko wskazuje na to, że walka będzie rozgrywała się pomiędzy wskazaną czwórką, a emocji nie zabraknie do samego końca. 

Jesień Widzewa Łódź U-17 w liczbach:

Rozgrywki: I liga wojewódzka B1
Miejsce: 2
Liczba punktów: 40
Bilans meczów: 13-1-1
Bilans bramek: 133-8
Najwyższe zwycięstwo: 15:0 z Włókniarzem Pabianice
Najwyższa porażka: 0:3 z AKS SMS II Łódź

Widzew Łódź U-16

Po spadku z CLJ z ekipą U-17, trener Jakub Grzeszczakowski przejął zespół o rok młodszy. Rozgrywki szesnastolatków potoczyły się po jego myśli, ponieważ udało się odnieść końcowe zwycięstwo w zmaganiach I ligi wojewódzkiej. Czerwono-biało-czerwoni prezentowali stabilną formę i wygranie rozgrywek zapewnili sobie już dwie kolejki przed końcem. Warto zaznaczyć, że widzewiacy dwukrotnie rywalizowali z ŁKS – raz udało się wygrać 2:1, zaś w rewanżu padł remis 1:1. Rocznik ten z pewnością czeka na wyniki poczynań starszych kolegów, gdyż może to oznaczać, że latem zagrają w CLJ. W kolejnej rundzie łodzianie dalej będą rywalizować na szczeblu wojewódzkim. Oby efekty były podobne!

Jesień Widzewa Łódź U-16 w liczbach:

Rozgrywki: I liga wojewódzka B2
Miejsce: 1
Liczba punktów: 33
Bilans meczów: 10-3-1
Bilans bramek: 52-17
Najwyższe zwycięstwo: 7:1 z Lechią Tomaszów Maz. 
Najwyższa porażka: 3:4 z UKS SMS Łódź

Widzew Łódź U-15

Jeśli mielibyśmy wskazać drużynę, która ma największe powody do świętowania, to byliby to trampkarze. Podopieczni Macieja Grzegorego przez całą rundę prezentowali się z dobrej strony, wygrali rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, a to dało awans do baraży o CLJ U-15. W dramatycznym dwumeczu łodzianie pokonali po rzutach karnych Stomil Olsztyn i zameldowali się na najwyższym dla swojej kategorii wiekowej szczeblu rywalizacji. Warto zaznaczyć, że Widzew przegrał w sezonie zasadniczym tylko raz i to w ostatnim meczu, kiedy to drużyna miała już zapewnione zwycięstwo i szykowała się do dwumeczu barażowego. Dwa razy udało się też pokonać lokalnego rywala.

Jesień Widzewa Łódź U-15 w liczbach:

Rozgrywki: I liga wojewódzka C1
Miejsce: 1
Liczba punktów: 39
Bilans meczów: 13-0-1 + wygrany baraż ze Stomilem
Bilans bramek: 77-12
Najwyższe zwycięstwo: 19:1 z Ceramiką Opoczno
Najwyższa porażka: 0:2 z Pogonią Zduńska Wola

Widzew Łódź U-14

Miniona runda wyglądała ciekawie także w wykonaniu kategorii U-14. Rozgrywki nie były łatwe, przez co w I lidze wojewódzkiej łodzianie zajęli ostatecznie trzecie miejsce, za ŁKS Łódź i GKS Bełchatów. Podopieczni Piotra Malika odnotowali zarówno te lepsze, jak i te gorsze potyczki. Z pewnością cieszy liczba 9 zwycięstw i druga defensywa w lidze, która przepuściła 28 bramek (mniej miał tylko ŁKS). Niestety, w przypadku tego rocznika oba mecze derbowe padły łupem rywali.

Jesień Widzewa Łódź U-14 w liczbach:

Rozgrywki: I liga wojewódzka C2
Miejsce: 3
Liczba punktów: 28
Bilans meczów: 9-1-4
Bilans bramek: 55-28
Najwyższe zwycięstwo: 11-2 z Pogonią Zduńska Wola
Najwyższa porażka: 1:5 z ŁKS Łódź

Widzew Łódź U-13

Trzynastolatkowie mogą spędzić zimę w poczuciu dobrze wykonanej pracy, choć z pewnością jest pewien niedosyt. Drużyna prowadzona przez Adama Wojtczaka zajęła drugie miejsce w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej, przegrywając jednak rywalizację z ŁKS, który wygrał niemal wszystkie swoje mecze. Ogólny wynik Widzewa (na który w rozgrywkach tych kategorii wiekowych należy oczywiście patrzeć z dystansem) może zadowalać, choć znów pechowo wygląda tu rywalizacja z lokalnym oponentem. Mimo tylko trzech przegranych meczów w rundzie, dwa z nich to właśnie porażki z ełkaesiakami. Poza rozgrywkami ligowymi, RTS walczył też w różnych turniejach.

Jesień Widzewa Łódź U-13 w liczbach:

Rozgrywki: I liga wojewódzka D1
Miejsce: 2
Liczba punktów: 33
Bilans meczów: 11-0-3
Bilans bramek: 67-17
Najwyższe zwycięstwo: 13:0 z Pogonią Zduńska Wola
Najwyższa porażka: 3:5 z ŁKS Łódź

Widzew Łódź U-12

W cotygodniowych podsumowaniach meczów akademii informowaliśmy także o poczynaniach ekipy dwunastolatków, która rywalizowała w grupie 3 zmagań młodzików. Wiadomo, że wynik nie gra tutaj większej roli, ale warto pochwalić młodych adeptów futbolu, gdyż wygrali oni swoją ligę, zaliczając komplet zwycięstw. W dodatku nie brakowało różnych turniejów. Oby kolejne rundy były równie udane!

Jesień Widzewa Łódź U-12 w liczbach:

Rozgrywki: D2 Młodzik, grupa 3
Miejsce: 1
Liczba punktów: 30
Bilans meczów: 10-0-0
Bilans bramek: 240-3
Najwyższe zwycięstwo: 37:0 z SAP II Andrespolia
Najwyższa porażka: brak

Wszystkie tabele, wyniki oraz terminarz rozgrywek młodzieżowych można znaleźć z dedykowanych podstronach w zakładce „Akademia”.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x