T. Wichniarek: „Nie zrobimy pięciu, dziesięciu transferów. Raczej jeden, dwa”

22 grudnia 2023, 10:00 | Autor:

Wczoraj na antenie klubowej telewizji WidzewTV wyemitowano program „Robotniczy Talk-Show”, w którym podsumowano rundę jesienną w wykonaniu Widzewa Łódź. Jednym z rozmówców był dyrektor sportowy RTS – Tomasz Wichniarek. Jakie słowa padły z jego ust?

O odczuciach po rundzie

„Była to dla nas na pewno trudna runda. Musieliśmy dokonać pewnym zmian, których powodem były wyniki i sposób gry. Zmiany nastąpiły, a wiadomo, że zawsze jest to niełatwy moment. Na pewno liczyliśmy w tej rundzie na nieco więcej. Były spektakularne zwycięstwa z ŁKS i Lechem Poznań, ale przytrafiły się też porażki nieoczywiste, w których na papierze byliśmy faworytem. Były te dobre chwile, gdy robiliśmy coś dobrego, ale były też momenty, gdy byliśmy nieco smutniejsi i wyniki nie układały się po naszej myśli. Mamy jednak dużo optymizmu, że będziemy szli w dobrym kierunki i odniesiemy lepsze wyniki wiosną”.

O jakości gry zespołu

„Mamy pewne mierniki jakości naszej gry. Patrząc na nie uważamy, że ten zespół powinien lepiej punktować, bo zasługujemy na to przez grę, jaką pokazujemy. Przeciwnik oczywiście ma również swój sposób gry i często prowadzi ją nie tak jakbyśmy chcieli. Mierniki pokazują, że zespół idzie w dobrym kierunku. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak prezentuje się on poprzez realizacje w pewnych obszarach. Na pewno nie możemy być zadowoleni z wyniku i sytuacji, których nie wykorzystujemy. Przykładowo w starciu z Pogonią mierniki wskazywały, że powinniśmy ten mecz wygrać, nie mówiąc już nawet o spotkaniu z Wartą z Poznań. Uważamy, że punkty i zwycięstwa przyjdą, gdy gra będzie coraz bardziej poukładana. Jesteśmy na pewno zadowoleni z pracy nowego sztabu”.

O celach

„Naszym celem jest rozwój i bycie coraz lepszym zespołem. Nie ma tu celu miejscowego, prędzej możemy mówić o punktowym. Chcemy zdobyć więcej punktów, niż miało to miejsce w poprzednim sezonie. Spowoduje to przesunięcie się w tabeli, ale czy będzie to siódme miejsce, czy dziesiąte – ciężko powiedzieć. Tak jak określił trener, 1,5 punktu na mecz to dobry cel i gdybyśmy utrzymali taką średnią, to powinniśmy zdobyć kilka oczek więcej, niż w poprzednim sezonie”.

O planowanych transferach przychodzących

„Wzmocnienia będą jeśli zobaczymy, że zawodnicy, którzy będą mieli tutaj przyjść są rzeczywiście wzmocnieniami. Obserwujemy sporą liczbę piłkarzy – jest w sumie cała grupa ludzi, którzy od pół roku w zasadzie tylko obserwują graczy pod daną pozycję i dany model gry. Trener dostaje propozycje zawodników i daje swój feedback. Chcemy wzmocnić zarówno obszar ofensywy, jak i defensywy. Czy to będzie jeden, dwóch czy trzech zawodników? To pokaże życie. Dążymy do tego, żeby wzmocnić zespół. Nie zrobimy na pewno pięć, dziesięć transferów. Raczej jeden, dwa”.

O młodzieżowym skautingu i drodze młodych piłkarzy

„Skauting młodzieżowy mocno pracuje w tym obszarze. Skauci odpowiedzialni za dane rejony penetrują rynki i informują szefa skautingu i dyrektora akademii, jacy zawodnicy są do pozyskania. Jest robiona lista, po czym piłkarze ci przyjeżdżają na testy kilkudniowe i mecz testowy. Na tej podstawie zostają ewentualnie zakontraktowani do Widzewa. Później ci zawodnicy są selekcjonowani na poziomie własnego zespołu. Od trenerów akademii spływają do pionu sportowego informacje, którzy z nich są najbardziej perspektywiczni. Są oni przedstawiani trenerowi i mają swoje ścieżki rozwoju. Następnie wprowadza się ich do treningu z pierwszym zespołem, żeby można było ich ocenić. Jeśli ci zawodnicy są młodsi to idą także przez drużynę rezerw. My jako pion sportowy również na mecze drugiego zespołu jeździmy, więc jest to permanentna praca. Chcemy mieć pomysł na tych chłopaków – część z nich zaprezentuje się w treningu, a innych trzeba wypożyczyć, aby później do nas wrócili i dalej się rozwijali . Podchodzimy do każdego zawodnika indywidualnie i staramy się robić to jak najbardziej profesjonalnie. Wiadomo, że musimy pracować też nad tym, żeby potencjał tych chłopaków był jak największy i żeby ściągać tu zawodników z większym potencjałem i większymi możliwościami zaistnienia w pierwszym zespole”.

O zmianach w kadrze

„To jest cały proces, który związany jest z tym jak długo mamy piłkarza pod kontraktem. My oceniamy to nie z perspektywy połowy roku, tylko całego roku, a nawet dłużej. Zwróćmy uwagę, ilu zawodników pozyskaliśmy w ostatnim okienku. Ich również trzeba wkomponować. Do tego pojawił się nowy trener, który też ma swój model gry i swój pomysł. On także musi mieć czas, żeby zrealizować swoje pomysły i wydobyć z zawodników to, co najlepsze. Wiemy, że zespół potrzebuje tzw. świeżej krwi i potrzebujemy nowych bodźców. Postawiliśmy przed sobą cele, które realizujemy, ale też nie będziemy robić niczego na siłę, bo nie chodzi o uzupełnienia zespołu. Ten ich nie potrzebuje, a teraz chodzi nam o zawodników lepszych, niż tych których posiadamy obecnie. Wiemy, jakie pozycje chcemy wzmocnić i jakie mamy na to możliwości. Mam na myśli nie tylko zawodników, którzy dadzą bodziec zespołowi, ale też tych, u których będziemy widzieli potencjał rozwojowy i może za jakiś czas również mogą być wartością dodaną. Pamiętajmy, że ta runda przyniosła kilka kontuzji. Ci zwodnicy zaczną wracać i znów w drużynie będzie większa rywalizacja, a to kolejny bodziec, do tego, żeby jeszcze lepiej realizować założenia”.

O kontuzjach

„Dość mocno monitorujemy zawodników, którzy u nas są. Wcześniej badania lekarskie wykonuje także klinika przed podjęciem decyzji o transferze. Badania są bardzo wnikliwe, bo z pewnością przykładamy do tego dużą wagę, choćby ze względów ekonomicznych. Niestety w sporcie zdarza się, że tych kontuzji jest ponad miarę, ale w naszym przypadku 90% z nich to urazy mechaniczne, które wynikają z gry i kontaktu z przeciwnikiem”.

O ewentualnych odejściach zawodników

„Odbyły się spotkania między mną i trenerem a zawodnikami. Dostali oni jasne informacje co do swojej roli w zespole w danym momencie. Trener wskazał też rzeczy, które powinni wykonać, aby polepszyć swoją grę. To nie jest tak, że my chcemy się pozbyć zawodników. My chcemy ich rozwijać. Trener powiedział niektórym, że będą mieli mniej gry, zaznaczając jednocześnie, że jeśli będą ciężko pracować, to dostaną szansę. Sztab będzie pracował z nimi tak samo ciężko, jak z innymi. My nie robimy dzisiaj listy transferowej. Zawodnicy mają przemyśleć to, co zostało im powiedziane i jeśli stwierdzą, że nie będą w stanie podjąć rywalizacji, to z ich strony wyjdzie prośba o rozwiązanie tej sytuacji. Pracujemy z zawodnikami i zobaczymy, jak oni będą realizować plan, bo to od nich zależy, czy będą w tym klubie. W Widzewie nie ma listy odpalonych”.

O przedłużeniach kontraktów

„Rozmowy w temacie nowych kontraktów z obecnymi piłkarzami są prowadzone od października według ustalonego harmonogramu. Czekaliśmy też trochę na ocenę trenera co do poszczególnych graczy, bo wiadomo, że potrzebował trochę czasu, by ich poznać. Wiemy, komu kończą się kontakty, niektórzy mają także przedłużenia po rozegranych minutach i bardzo uważnie je liczymy. Myślę, że na początku stycznia będą informacje co do przedłużeń i informacje te będą sukcesywnie podawane”.

O budżecie na transfery

„Mamy budżet transferowy, który zakłada koszty pozyskania zawodnika, czyli ewentualne zapłacenie klubowi, z którym obecnie ma kontrakt. Dochodzą także koszty jego apanaży i te związane z agentem i rejestracją do gry. Mamy pulę pieniędzy i musimy nią bardzo rozsądnie gospodarzyć, ponieważ czasami warto na zawodnika poczekać i wziąć go bez kontraktu i dać mu większe pieniądze, bo za jakość trzeba zapłacić. Czasami lepiej dać pieniądze zawodnikowi, a nie klubowi, bo teoretycznie możemy pozyskać wtedy gorszego zawodnika. W Widzewie jesteśmy nauczeni tego, aby rozsądnie wydawać pieniądze, a nie skokowo. Wczoraj były informacje, że Widzew jest jednym z nielicznych stabilnych finansowo klubów w Ekstraklasie i uważam, że to jest duża wartość dodana”.

O ofertach za piłkarzy Widzewa

„Mamy jedną konkretną ofertę, w pozostałych przypadkach nie możemy mówić o konkretach. Aby zawodnik odszedł z Widzewa musi być też spełniony pewien warunek finansowy. Widzew jest klubem stabilnym i nie musimy zawodników sprzedawać za kwoty dla nas nieadekwatne. Trzeba zwrócić uwagę, że jeśli zawodnik odejdzie, to będziemy musieli wydać pieniądze, aby pozyskać kogoś nowego, bo ciężko ściągnąć w tej chwili zawodnika wolnego. Jeśli będzie kwota , która nas jako klub zadowoli, to będziemy robić takie ruchy. Na pewno nic na siłę i nie zamierzamy działać pod presją czasu i wykonywać nerwowych ruchów”.

O Hansenie

„Kristoffer Normann Hansen nie był wykorzystywany. Nie grał i w tamtym momencie, przy danym trenerze widzieliśmy, że ta współpraca nie ma dalszego sensu. Bardzo cenię tego zawodnika i uważam, że on poradzi sobie w ekstraklasie. Czasami tak jest, że trener nie może dogadać się z zawodnikiem i nie jest to kwestia oceny trenera. Widząc, że trener nie będzie korzystał z tego piłkarza, a my możemy pozyskać kogoś innego, po prostu zrobiliśmy taki ruch. Była to kwestia momentu czasu i chwili”.

O trenowaniu zimą

„Nauczeni doświadczeniami z zeszłego roku, staramy się lepiej zapewnić zespołowi warunki do treningu. Dziś nie zmienimy bazy, ale na szczęście w styczniu powinno zostać ukończone boisko sztuczne na Łodziance. Zabezpieczamy zespół także treningami w Uniejowie i być może zrobimy tam drugie zgrupowanie. Drużyna będzie miała gdzie trenować i robimy wszystko, by te warunki były jak najlepsze”.

Cały program Robotniczy TalkShow z udziałem Daniela Myśliwca i Tomasza Wichniarka można obejrzeć poniżej:

 

Subskrybuj
Powiadom o
110 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
6 miesięcy temu

Oooo jest Top temacik zaraz sie zacznie :) 3,2,1,0 Start

Last edited 6 miesięcy temu by kibic
Darek
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

Klasowy rozgrywający i prawy obrońca. Może ktoś z Czech albo wypożyczenie tak jak legia wahadlowego z reprezentacji Japonii

defensens
Odpowiedź do  Darek
6 miesięcy temu

zapomniałes o skutecznym napastniku!

Stamirowski Tomasz
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

Jest drewniany as Jordii…..kiedyś równie skuteczny był Małocha Wojciech

Jura
Odpowiedź do  Stamirowski Tomasz
6 miesięcy temu

Małocha był królem strzelców II ligi (obecna I), więc proszę mi tu go nie obrażać :)

Sławomir
Odpowiedź do  Darek
6 miesięcy temu

Ten kiep jest po prostu niereformowalny,bo naszą kadrę ewidentnie trzeba powiększyć,by trener miał z czego wybierać,kiedy naprawdę nie ma kim grać.Ideałem byłoby mieć po dwóch klasowych piłkarzy na każdą pozycję,ale rozumiem,że Widzewa na to nie stać.Jednak 16-17 dobrych gladiatorów mieć musimy,żeby nie spaść z ligi,bo drugi sezon dla beniaminka jest zawsze najtrudniejszy.Jeśli spadniemy to Wichniarek rozłoży ręce,zabierze swój majdan i tyle go będziemy widzieli.Wtedy nawet nieuniknione rozliczenia działaczy i Stamira,niczego już nie zmienią,bo będzie po tzw. herbacie.Odnośnie Hansena tępy idioto,to mogłeś go u nas zatrzymać gdybyś miał trochę piłkarskiej wiedzy,lub chciał nas posłuchać,ale brak ci tego wszystkiego,co dobry dyrektor sportowy… Czytaj więcej »

WIDZEWIAK
Odpowiedź do  Sławomir
6 miesięcy temu

Jak wykupimy wszystkie karnety to wtedy beda transfery.Tak jak co roku.

RedMan
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

Ty top temacik… Idź pajacować do siebie… A zapomniałem że wy nie macie gdzie bo Wam Eksppress zablokowali.

mirson
Odpowiedź do  RedMan
6 miesięcy temu

ja bym nawet powiedział, że kibic z dala się nie wpierd….la.

shbs
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

Nie movlge sluchac wichniarka dla mnie to taki klon morawieckiego. Pinokio straszny. Niby obserwuja zawodnikow a przychodza do nas tacy co nie grali wiec gdzie ich obserwowali.

ryży 102
Odpowiedź do  shbs
6 miesięcy temu

a mnie bardziej tuska przypomina. lawirant i bajerant straszny.

Sławomir
Odpowiedź do  shbs
6 miesięcy temu

Jak to gdzie? W dziecięcych dobranockach ich widzieli…

JaToJa1910
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

Top temacik to jest w Holandii i przestań robić z siebie błazna. Za tory i w bramę leczyć swoje życiowe niepowodzenia.

Mr1910
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

Na początek transfer wychodzący T.W. do rezerw Amiki.

SarevokAnchev
6 miesięcy temu

Ufff… agent poznański dalej robi robotę by nas zrzucić do I ligi. Obawiałem się że dyrektor sportowy zacznie wykazywać kompetencje. Nie będę płakać jak go ktoś w końcu gnojownikiem do Poznania odwiezie.

Iras
6 miesięcy temu

Czyli idziemy na spadek. Gratulacje Panie Wichniarek.

kibic
Odpowiedź do  Iras
6 miesięcy temu

W klubie rządzi Stamirowski a nie Wichniarek i gdyby on powiedział że ma być więcej transferów to tak by musiało być rozumisz to ?? To Stamirowski daje kasę na transfery to on finalnie podpisuje kontrakty i to on ma ostatnie słowo

Marcin
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

Tak do połowy wyp.sie z tobą zgadzam ,jedyne z czym się nie zgadzam to to że stamirowski daje kasę na transfery, bo chodzi przecież o to że ta pierdolona menda kasy nie daje tylko wyciąga z klubu

Bula
Odpowiedź do  Marcin
6 miesięcy temu

Waz słowa mendo pierdolona. Trzy kroki w bok od ludzi pracujących na chwałę Widzewa

Rafi2
Odpowiedź do  Bula
6 miesięcy temu

Daje swoje jakieś pieniądze??? Powiedz jakie?

Logan
Odpowiedź do  Rafi2
6 miesięcy temu

A ty co dajesz, karnet wykupiłeś i się domagasz Messich w Widzewie ? Wyłóż swoją kasę na porządny transfer i daj temu Messiemu odpowiednią kasę, a Kibice na rękach będą cię nosić. To tylko jeden transfer Rafi zrób to dla całej widzewskiej społeczności, nie daj się długo namawiać ! No chyba, że stać cię tylko na karnet, no to w ramach protestu nie przedłużaj swojego abonamentu… Znam kilka osób, które chętnie zasiądą na trybunach zamiast ciebie….

Sławomir
Odpowiedź do  Logan
6 miesięcy temu

Kibic ma prawo domagać się wzmocnień zespołu, bo sam za to wszystko płaci i wiernie dopinguje swoją drużynę…A ty jesteś tylko nędznym najemnikiem, broniącym za pieniądze fałszywe zdanie i pokrętne stanowisko właściciela… Gdyby nie Stamirowski, to w Widzewie byłby inny, zapewne bardziej uczciwy właściciel. Zatem powstaje tutaj pytanie: dlaczego Stamir tak bardzo okopuje się na Widzewie i nie chce go puścić w inne ręce? Bo wyciąga z niego niezłe kawałki słodkiego tortu, który milionami złotych wspiera jego prywatny majątek… Dlaczego Stamir nie ogłosi transparentnego, otwartego przetargu na sprzedaż Widzewa za realną, rynkową w Ex cenę? Odpowiedź jest bardzo prosta: PONIEWAŻ… Czytaj więcej »

Logan
Odpowiedź do  Sławomir
6 miesięcy temu

Nazywanie mnie „nędznym najemnikiem”, świadczy tylko o twoim nędznym poziomie intelektualnym… Te twoje wypociny tutaj i obrażanie Widzewiaków, jasno pokazują, że jesteś marnym prowokatorem. Każdy kto ten Klub szanuje, nigdy by sobie nie pozwolił na takie jazdy. Krytyka konstruktywna, jak najbardziej, każdy ma do niej prawo, ale nie obrażanie ludzi z widzewskiej społeczności !

Logan
Odpowiedź do  Marcin
6 miesięcy temu

A gdyby nie Stamirowski , to gdzie dzisiaj byłby Widzew ? Może jak gks Katowice by kopał się po czołach w I lidze, albo zanotował taki „progres” jak Sandecja…. Zważaj na słowa, bo ty nic nie zrobiłeś dla Widzewa kapciarzu….

Last edited 6 miesięcy temu by Logan
K67
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

Tak tylko że stamirowski się zupełnie na tym nie zna więc jak trener prosi o zawodnika na konkretną pozycję to wichniarek kogoś tam wyszukuje a jak trener nie jest zbyt zadowolony z zawodnika to mu się mówi żeby nie wybrzydzał i trenował drużynę jaką ma bo właściciel miał przeznaczyć tyle i tyle ale może być różnie więc przychodzą jacy przychodzą

kibic
Odpowiedź do  K67
6 miesięcy temu

Na pewno zna sie dużo bardziej od ciebie ,bo już trochę lat w tym siedzi wcześniej w zarządzie spółki teraz jako właściciel .

defensens
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

ZE JEST W KLUBIE TYLE CZASU TO NIE OZNACZA ZE ZNA SIE NA FUTBOLU TAK SAMO JAK WICHNIAREK! ZERO SUKCESÓW JAKO TRENER DYREKTOR I KIEROWNIK ORAZ SCAUT!

Łukasz
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

Na wyprowadzaniu kasy ?

RedMan
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

Kiedy Płatka spłacie Galerdzbanie? Upadek coraz bliżej

East Flatbush
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

Powiedz Nam kto rzadzi w klubie bo nie wiemy co i jak.:)

Marcin
6 miesięcy temu

Tu już nie chodzi o wichniarka ,największą mendą w Widzewie jest stamirowski, człowiek beż honoru wstydu czy ambicji
4konkretne transfery ,i walczymy o pp dający udział w Europie,a tu słyszymy brednie o 1 może 2 transferach i to pod warunkiem że nikt inny obserwowanych zawodników nie będzie chciał i siebie

Ikon
Odpowiedź do  Marcin
6 miesięcy temu

4 konkretne transfery to znaczy jakie? Exposito, Mosór, Dziczek, może jeszcze Yeboah do tego? Ale skąd wziąć pieniądze, chłopaku my mamy budżet nie pozwalający zatrudnić choćby jednego z powyższych a ty jakieś bajdy snujesz, cztery konkretne transfery. No Ameryki nie odkryłeś, a powiem ci nawet że 6/7 konkretnych transferów i bijemy się o mistrza… Najłatwiej powiedzieć…

Last edited 6 miesięcy temu by Ikon
defensens
Odpowiedź do  Ikon
6 miesięcy temu

nie mamy budzetu? 40 mln…
nadwyzka 3 mln!
sprzedaz Ravasa 3 mln….

Ikon
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

To że nadwyżka to nie znaczy że można wykorzystać wszystko na transfery. Ravasa jeszcze nie sprzedaliśmy i mam nadzieję że nie stanie się to przed końcem sezonu bo nie znajdziemy zastępstwa w zimie

Rafi2
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

Jaka nadwyżka??? Jesteśmy na minusie,a nadwyżka wzięła się z karnetów na ten sezon..taki myk księgowości

defensens
Odpowiedź do  Rafi2
6 miesięcy temu

WIEM ZE 3 BANKI WŁOZYLI W TAMTEN RAPORT Z TEGOGOROCZNEGO BUDZETU ALE OGOLNIE PRZY 40 MLN MOZNA ROBIC DOBRE TRANSFERY A POKAZAŁ TO SLASK I JAGIELONIA KTORA WWALCZYLA Z NAMI O UTZRYMANIE ALE JAK SIE ZA DARMO ODDAJE SWIETNEGO PIŁKARZA HANSSENA A KONTRAKTUJE KULAWEGO NIEMCA KTOREGO NIKT PRZEZ 3 MIESIACE NIE CHCIAL TO MAMY DALEJ DZIADOWANIE…

Rafi2
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

Można zrobić,tym bardziej jak procentowo wydajemy na pensje prawie najmniej w lidze,i tu się rodzi pytanie,gdzie się rozchodzi ponad pół budżetu??

Łukasz
Odpowiedź do  Rafi2
6 miesięcy temu

Spytaj właściciela. On wie, on ma Widzew w sercu, nie w kieszeni :).

Ikon
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

Śląsk to akurat taki kapuśniak z miasta dostaje że nie ma co porównywać a wiecznie na zadłużeniu jadą. U nas cztery sekcje tyle nie dostają co sam Śląsk z dotacji.
Nie jest sztuką narobić transferów na które cię nie stać i liczyć że coś wypali. Zatorowcy niedawno tak poszli va banque z dwoma takimi grajkami i im się czkawką do dziś odbija. O mało nie wrócili na kartofliska (a szkoda bo tam ich miejsce)

Łukasz
Odpowiedź do  Ikon
6 miesięcy temu

Tak, nas stać tylko na kulawych, chorych i grających w piłkę od święta

Ikon
Odpowiedź do  Łukasz
6 miesięcy temu

Stać nas na Ravasa, Ibize, Hanouska, Alvareza, Pawłowskiego, Klimka. Jednak parę ciekawych nazwisk tutaj jest i nikt nie zarabia 100k miesięcznie.

Sławomir
Odpowiedź do  Ikon
6 miesięcy temu

Nie masz kasy? To spie. …..aj z Ekstraklasy…Nie rozumiesz tego,że trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni żeby uratować Ex? Teraz musisz tylko zacisnąć pasa żeby sprowadzić 4-5 klasowych piłkarzy,ale jeśli tego nie zrobisz,to wylecisz z ligi i będziesz bankrutem.DOTARŁO TO DO CIEBIE,CZY NIE? CHCESZ SPRZĄTAĆ STADION PO SPADKU I BIURA PO BURZY,CZY ZACZNIECIE WRESZCIE DZIAŁAĆ,JAK NA LUDZI Z WYOBRAŹNIĄ PRZYSTAŁO? GRA IDZIE TYLKO O TO,CZY BĘDZIECIE GRABARZAMI WIDZEWA,CZY UCIEKNIECIE SPOD TOPORA.JAŚNIEJ TEGO POWIEDZIEĆ,SIĘ JUŻ NIE DA…

Ikon
Odpowiedź do  Sławomir
6 miesięcy temu

Idąc twoim tokiem rozumowania to połowa klubów z Eks powinna sp…. A w 1 lidze jest jeden klub, może dwa gotowe te wymagania spełnić. Zrozumcie ludzie, że nie można się zapożyczyć na grajków przeciętnych którzy przyjdą grać za bajońskie sumy. Śląskowi niby się zwraca ale zobacz że w ub sezonie o mało nie spadli z ligi. W tym też nie grają tiki taki ale Magiera ich ustawił defensywnie i dają radę, do tego im Exposito i Bejger zaczęli grać na miarę oczekiwań (rychło w czas, Exposito w czwartym czy piątym a ten drugi bodajże w trzecim roku po przyjściu) ale… Czytaj więcej »

Sławomir
Odpowiedź do  Ikon
6 miesięcy temu

Śląsk, jest obecnie w zupełnie innej sytuacji, niż Widzew, bo wcale nie musi robić teraz żadnych transferów, a MY MUSIMY, ŻEBY NIE SPAŚĆ Z LIGI…CZY PŁOCK, LUB GDAŃSK MUSIAŁY SPAŚĆ Z LIGI MAJĄC W SWOICH SZEREGACH WIELU ZNANYCH I DOBRYCH PIŁKARZY? MOIM ZDANIEM NIE, ALE ICH DZIAŁACZE POPEŁNILI KARDYNALNE BŁĘDY I TEN ICH SPADEK STAŁ SIĘ FAKTEM… IDENTYCZNIE JEST TERAZ Z WIDZEWEM, BO TRZEBA WYŁOŻYĆ WIĘCEJ KASY NA KLASOWYCH PIŁKARZY, KTÓRZY URATUJĄ NAM EKSTRAKLASĘ… NIE MOŻNA PIEPRZYĆ O DWÓCH TRANSFERACH, BO JEST TO CZYSTY MINIMALIZM, KTÓRY ZAPROWADZI NAS PROSTO DO 1 LIGI… ŻYWO PAMIĘTAMY ZAŻARTE MECZE UBIEGŁEJ WIOSNY, WSZYSTKICH ZESPOŁÓW… Czytaj więcej »

Adam
Odpowiedź do  Marcin
6 miesięcy temu

dziś w expressie wywiad z T.S.

Logan
Odpowiedź do  Marcin
6 miesięcy temu

Idź mendzić na swoje fora !

DonJ
6 miesięcy temu

„Spektakularne zwycięstwo z łks” – reszty nie komentuję, bo szkoda na taką miernotę jak Wichniarek czasu.

kibic
Odpowiedź do  DonJ
6 miesięcy temu

Ty patrzysz na to ze strony miejsca w tabeli ŁKS a jemu pewnie chodzi o to że Widzew u siebie od 14 lata nie wygrał z ŁKS wiec jest coś spektakularnego.

RedMan
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

Hahahaha podaj lepiej statystykę derbów kmiocie. Wygrana z wami ligowymi miernotami to obowiązek dla Widzewa.

West
Odpowiedź do  DonJ
6 miesięcy temu

Najbardziej spektakularny – to chyba jest nasz dyrektor sportowy

DonJ
Odpowiedź do  West
6 miesięcy temu

Wiem, że każdy chciałby dużo nowych gwiazd w Widzewie, ale rozsądnym i niezbędnym do sprowadzenia są: prawy obrońca do podstawki, lewy obrońca na zmianę/walkę o podstawkę, def pomocnik i napastnik + bramkarz (jeśli odejdzie Ravas). A zatem 4 lub 5 transferów.

Michal k
6 miesięcy temu

Rok temu zrobiliśmy 1 transfer i wyszło jak wyszło, mam wrażenie że oni chcą spaść z ligi.

kibic
Odpowiedź do  Michal k
6 miesięcy temu

A ty ile byś zrobił transferów jako beniaminek gdy Widzew był w czubie tabeli ?????????????? Chyba tylko ktoś niespełna rozumu by to zmieniał zimą, i by przewidział jak będzie wiosną

RedMan
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

Ale taki jak ty niespełna rozumu czy trochę mniej?

defensens
Odpowiedź do  RedMan
6 miesięcy temu

TO BIALA KONCÓWKA PIERDOLI KOCOPOŁY JAKBY SIEDZIAL NA ODDZIALE W KOCHANÓWKU!

Łukasz
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

U was to trzeba wszystkich wymienić oprócz Arndta.

defensens
Odpowiedź do  Michal k
6 miesięcy temu

I TO JAKI TRANSFER! ZE CIAGLE CYGANIKS NA ZMIANE Z SILVA ZAWALAJA BRAMKI !

Leon
6 miesięcy temu

W sumie to te 2 transfery są już znane – chłoposzek z CLJ i jakaś przybłęda z korzeniami ległej. Poprzestańmy na tym bo jeszcze 1 transfer i o majstra będziemy się bić…

Łukasz
Odpowiedź do  Leon
6 miesięcy temu

Super puenta. Nic dodać nic ująć.

defensens
6 miesięcy temu

Mam nadzieje Wichniarek znawco piłki ze z toba juz Stamirowski nie przedłuzy kontraktu bo 3,5 roku w klubie a sukcesów zadnych nie masz jezeli chodzi o znalezienie piłkarza ktorego sprzedamy z zyskiem lub bedzie grał kilka lat na wysokim poziomie!

jhdhdhdhdh1910
6 miesięcy temu

Jaki ten gość jest zenujacy.

Reminio
6 miesięcy temu

O ja Cie pier….1-2 wow!!! Już na pewno odchodzi trzech, zapewne ktoś jeszcze a oni tak chcą zaszaleć. Rozumiem, że jakby były np cztery transfery, to moze dwa by wypaliły, a tak prawdobienstwo kolejnego Cyganiksa jak rok temu…tego obserwowanego, wyselekcjonowanego spośród 2647 zawodnikow. Stamir to taki kon trojański , ladnie sie klubowa mafia bawi.
P.S. ciekawe czy wiecie, ktora noga jest wiodącą u zawodnika, bo przy da Silvie było zdziwienie, że operuje lewą, mimo DLUGICH, RZETELNYCH obserwacji!

Last edited 6 miesięcy temu by Reminio
defensens
6 miesięcy temu

Zielinski, Terpilowski i Stepinski maja byc odpaleni…
Shehu juz u nas nie zagra…
Kerk zacznie treningi w lutym!
Obydwaj napastnicy nieskuteczni!
walczymy o utrzymanie a dyrektor sportowy zapowiada jakis 2- dwa transfery ale nie wie dokładnie nadal na jakie pozycje!!!! DARAMAT

kibic
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

Zapowiadać to sobie może takim trolom jak ty, żeby to łyknęli a co zrobi to się okaże i na co Stamirowski mu pozwoli i da kasy

West
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

Shehu – oby u nas zagrał – bo to zwyczajnie dobry gracz jak na Ex. – ciekawe jak Wichniarek zinterpretuje ten uraz mechaniczny Shehu w wykonaniu Cyganiksa( w czerwcu i oby umowa była przedłużona )- jako sabotaż? – ogólnie lepiej pożegnać Cyganiksa( mimo pięknej bramki) niż Shehu – bo gdyby grał Albańczyk to pewnie mielibyśmy parę punktów więcej – bo brak tego zawodnika w środku pola był widoczny i odczuwalny – szczególnie w meczach z Puszczą czy Pogonią – brakowało tej jakości i fizyczności w środku pola

defensens
Odpowiedź do  West
6 miesięcy temu

SHEHU JEST JUZ 2,5 ROKU ALE WOGOLE SIE NIE ROZWINAL ANI NEI DAJE ZADNYCH LICZB NIESTETY A PO TAKIEJ KONTUZJI TO CIEZKO MU BEDZIE WROCICI DO JAKIEJKOLWIEK FORMY…

DonJ
Odpowiedź do  West
6 miesięcy temu

Ciganiks jest cienki jak sik pająka. Strzelił to strzelił – już kiedyś był u nas taki jeden co piękną bramkę strzelił i później wiecznie o nim mówili, że umie strzelić z dystansu i jakoś nikt po nim nie płacze, a większość nawet nie wie gdzie teraz gra (rezerwy legii).

Mr1910
6 miesięcy temu

Bramkarz (jeśli odejdzie Ravas), dwóch bocznych obrońcòw i napastnik. To takie minimum, żeby myśleć o utrzymaniu.

defensens
Odpowiedź do  Mr1910
6 miesięcy temu

ORAZ 2 DEFENSYWNY POMOCNIK!

Mr1910
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

Przydałby się Markowi zmiennik.

Rafi
6 miesięcy temu

Wichniarek za ten wywiad już powinieneś być wyp… z Widzewa. Widać nie wiesz co mówisz i nie wiesz czego potrzebuje ta drużyna i jakich wzmocnień.

Berberith
6 miesięcy temu

Nusz siem otfiera :p

Tadzik z monopolowego
6 miesięcy temu

Panie Tomaszu W. Ty masz jakiś „miernik gry”???? . Na Pana już nawet nie plują , robią gorsze rzeczy a Pan jeszcze tu jest .

Gregor
6 miesięcy temu

Tak, życie pokaże, czy dwie formacje :atak i obronę, wzmocnimy jednym lub dwoma zawodnikami… Panie Wichniarek, RTS WIDZEW ma naprawdę Nienajgorszych Kibiców, a zatem miarkuj się do kogo puszczasz pan takie teksty.

defensens
Odpowiedź do  Gregor
6 miesięcy temu

A DEFENSYWNY POMOCNIK ZA SHEHU?
A NAPASTNIK SKUTECZNY?

Daw87
6 miesięcy temu

Czasami jak czytam wypowiedzi tego gościa to się zastanawiam czy on ma jakieś urojenia czy coś bierze i ma odlot ? On się zachowuje i wypowiada jak by kadra była mega silna a zawodnicy mieli potencjał do rozwoju , chociaż widać po większości że pewnego poziomu nie przeskoczą. Jak czytam jego wypowiedzi to się zastanawiam czy on mówi o Widzewie czy o innym klubie . Jak można przy obecnej sytuacji drużyny w tabeli po tym jaki poziom prezentują powiedzieć że 1 ewentualnie 2 transfery wystarcza . Wichniarek to jest człowiek który nigdy się nie przyzna do błędu. Chyba każdy kibic… Czytaj więcej »

kibic
Odpowiedź do  Daw87
6 miesięcy temu

Normalnie ,zawodnicy przez okres zimowy dojdą do siebie wyleczą kontuzje i trener będzie miał normalnie cały skład do dyspozycji a nie jak ostatnimi tygodniami z plaga kontuzji ,a po drugie zima to nie jest czas na wzmocnienia bo każdy wartościowy piłkarz ma kontrakt z innym klubem,i nikt nie odda takiego piłkarza za czapkę gruszek,w dodatku Widzewowi bliżej do strefy spadkowej i nie każdy piłkarz będzie chciał tu przyjść bo nie wiadomo jak sie sezon zakończy a każdy wie jak tu kibice reagują gdy robi sie nerwowa sytuacja i jaka jest wtedy presja ,

defensens
Odpowiedź do  kibic
6 miesięcy temu

spierdalaj za tory kretynie tam zbierac na wyplaty swoich piłkarzy bo placza ze maja opoznienia!
KERK ZACZYNA TRENINGI W LUTYM I NIE WIADOMO KIEDY DOJDZIE DO FORMY…
SHEHU NIE WROCI !
DOJDZIE TYLKO SZOTA Z KONTUZJOWANYCH !
MAJA ODEJSC ZIELINSKI STEPINSKI I TERPILOWSKI….

Last edited 6 miesięcy temu by defensens
Jazz1910
6 miesięcy temu

Tak naprawdę, to nic nie powiedział

Edek
6 miesięcy temu

Na początek zrobić transfer , wypierd. . w kosmos Wichniarka ! A potem można się zastanowić

Bukov
6 miesięcy temu

Dwaj Tomaszkowie sobie z nas jaja robią.

ZAWSZE TYLKO WIDZEW
6 miesięcy temu

Czyli stara bida, nic się nie zmienia, szanse na jakiś progres marne. Obym się mylił, i na wiosnę piłkarze zaskoczą pozytywnie kibiców, a nawet samych siebie, bo czasami grają tak, jakby nie wierzyli we własne siły.

defensens
Odpowiedź do  ZAWSZE TYLKO WIDZEW
6 miesięcy temu

W co moga wierzyc jak słabi pilkarsko!
Taki Silva Cyganiks Kun Zielinski Terpiłowski Sanchez Rondic to poziom 1 ligowy …
Tutaj zmiana trenera nic nie dała!
A Wichniarek widzi pozytywy i 2 wzmocnienia planuje….

Tadeo
6 miesięcy temu

Czy Wy, lub You umiecie jeszcze wypowiadać się w języku polskim, bo przejdź do Newsa, albo feedback to jakaś śmieciowa paplanina gości, którzy mają kompleksy na tle ojczystego języka, lub po prostu go nie znają? Tak to wygląda, ja nie jestem narodowcem , ale te anglojęzyczne wstawki TO MEGA ŻENADA. A dlaczego nie po francusku, włosku, lub po niemiecku, a może po rusku bo przecież sowieci na pierwszym planie???Żygać się chce od tego panowie DZIENNIKARZE – ŚMIECIARZE? Do You know, what I mean?

Dixon
Odpowiedź do  Tadeo
6 miesięcy temu

Mega
Do you know what I mean
Zygac

Purysta językowy się znalazł…

Przemek
6 miesięcy temu

Dla mnie ravas roboty nie robi broni praktycznie w 90% piłki posyłane w niego ewentualnie kilka centymetrów obok przypomnijcie sobie jak bronił Kuba przed kontuzja

Sarenka
Odpowiedź do  Przemek
6 miesięcy temu

Kuba sprzed kontuzji był lepszy niż Ravas, zgadzam się w 100%.

Krzysztofpiastòw
Odpowiedź do  Sarenka
6 miesięcy temu

Z przed której kontuzji? Pierwszej czy piątej?
Ravas w tym czasie nawet nie miał kataru.

Dixon
Odpowiedź do  Przemek
6 miesięcy temu

jak piłki idą w niego to znaczy że się świetnie ustawia :)

defensens
6 miesięcy temu

Wichniarek ucz sie jak sie robi transfery nawet nie majac duzej kasy…
Z informacji WP SportoweFakty wynika, że pierwszym zimowym wzmocnieniem Puszczy będzie Ioan Calin-Revenco, reprezentant Mołdawii.
To 23-letni uniwersalny obrońca/skrzydłowy, który ma na koncie między innymi występ w pamiętnym, czerwcowym, meczu z Polską (3:2), w ramach walki o finały EURO 2024.
Do Puszczy Calin-Revenco trafi z FC Petrocub Hincesti, gdzie w obecnym sezonie ligi mołdawskiej zagrał 10 meczów, strzelając jednego gola i zaliczając sześć asyst. Jego klub jest wiceliderem tabeli, za znanym również w Polsce Sheriffem Tyraspol.

Dixon
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

ale czy on był za darmo?

Sławomir
Odpowiedź do  Dixon
6 miesięcy temu

NIE TYLKO ZA DARMO, ALE ZAWODNIK JESZCZE CHCE DOPŁACIĆ ZA TEN TRANSFER, TYLKO WICHNIAREK SIĘ BOI, ŻE STAMIROWSKI MU TĘ PROWIZJĘ ZAJUMA, WIĘC PO CO MA SIĘ O NIEGO STARAĆ…

DonJ
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

Reprezentant Mołdawii? Dziękuję, my już mamy lustro, yyy tzn. Ciganiksa.

Maniek
6 miesięcy temu

Teraz zobaczycie od artykułu finanse jak to dobrze jest jakie transfery na same hity pokroju klinsman itd a tak naprawdę to piar pod karnety ja oczywiście kupię bo lubię piłkę nożną ale już chyba się nie doczekamy drużyny z lat 80i90 bo poprostu nasza piłka jest słaba

Krzysztof
6 miesięcy temu

Nieudacznik wypad,jak można trzymać się takiegoż słabego dyrektora

Sarenka
6 miesięcy temu

Stamirowski Wichniarka się nie pozbędzie za Chiny Ludowe, bo to jest idealne przedłużenie jego ręki. Wichniarek poza Widzewem nie znajdzie dobrej posady, bo wszyscy wiedzą, co z niego za fachman, a Stamirowski chce wszystko robić bezkosztowo. Każdy normalny dyrektor sportowy powiedziałby właścicielowi klubu, że z takim zaciągiem to może ruszać na podbój II ligi co najwyżej, ale Wichniarek tego nie zrobi, bo powie tylko to, co szef chce usłyszeć. Drugi przykład to wiceprezes. On wygląda tak, jakby jedyną jego rolą było stanie na baczność. Wygląda to tak, jakby Stamirowski otaczał się ludźmi, którzy mają z góry narzucone do odegrania role.… Czytaj więcej »

Dixon
Odpowiedź do  Sarenka
6 miesięcy temu

On zostawi Wichniarka do momentu spadku z ligi, wtedy go wywali jako kozła ofiarnego i dalej będzie robił swoje, wściekli kibice złapią przynętę

Obiektywny_Jagiełłka
6 miesięcy temu

Czy Pan udziałowiec słucha tych wypowiedzi?
Czy po sezonie będzie utrzymywał, że pieniądze na transfery były przygotowane? Mamy jakieś wyższe ambicje? Czy zawsze będziemy marzyć o kilku punktach więcej, a w efekcie walce o utrzymanie?

eren
6 miesięcy temu

Pseudo dyrektor sportowy zespołu, który ma zbyt wąską kadrę, co odczuliśmy w minionej rundzie gdy dotknęły nas absencje za kartki i kontuzje. Zespołu, który od dłuższego czasu wymaga jakościowych wzmocnień niemal na każdej pozycji – pierdoli o zrobieniu JEDNEGO, DWÓCH transferów. Serio? Ty poznańska parówo WYPIERDALAJ Z WIDZEWA. Jesteś największym nieudacznikiem spośród wszystkich dyrektorów sportowych – nie tylko na poziomie ekstraklasy. Wiedziałem, że czytanie wypowiedzi tej poznańskiej parówy podniesie mi ciśnienie. Dzbanie wichniarek byłeś idiotą, jesteś idiotą i idiotą pozostaniesz. WYPIERDALAJ!

Last edited 6 miesięcy temu by eren
RedMan
6 miesięcy temu

Wichniarek ty sam k..a jesteś jak ten miernik… spektakularny zresztą

Dixon
6 miesięcy temu

Dziś nie zmienimy bazy, ale na szczęście w styczniu powinno zostać ukończone boisko sztuczne na Łodziance

My się cieszymy ze sztucznego boiska??? W Turcji na naturalnym, Łodzianka na sztucznym, potem liga na naturalnym, czekamy komu jeszcze więzadła pójdą…

Bastian
6 miesięcy temu

To do tych, co wierzą, że właściciel oficjalny daje kasę ma klub. Stamir ma jakąś szemraną firmę A. która niby zajmuje się przejęciami, fuzjami itd. Ci którzy w tym trochę siedzą wiedzą, że te tematy to zwykle wałki albo jakieś inne śmierdzące kwestie polegające na wyprowadzaniu kasy, optymalizacji wszelakiej itd. Przypadkiem jest w Widzewie?? :-)). Dobry Boże chroń nas przed takimi właścicielami!

Jacek
6 miesięcy temu

Zadowolony z gry jest to trzeba być beszczelnym, krew mnie zaleje

Kriss
6 miesięcy temu

Wichniarek z Pipczyńskim… Ale duet. Z nimi daleko znajdziemy ;-)

Steve80
6 miesięcy temu

Nawet nie czytam Twoich wypocin – Wypierdalaj z Widzewa, darmozjadzie

eren
6 miesięcy temu

POZNAŃSKA PARÓWO WON Z WIDZEWA!!!

sebaaaa
6 miesięcy temu

oby to była zasłona bo wietrzenie kadry wskazane wiecej fizycznych zawodników 185 cm

Ave Widzew
6 miesięcy temu

Jednego dwóch kupią za to pięciu sprzedadzą …
Oj trzeba by temu panu już podziękować

Marko
6 miesięcy temu

Jeżeli ci skauci penetrują rynek piłkarski tak jak do tej pory to chyba nie ma co liczyć na sprowadzenie dobrego zawodnika. Niestety za takiego trzeba zapłacić a nie liczyć na to, że skończy mu się kontrakt i „zapała” miłością do Widzewa

Waldemar
6 miesięcy temu

Ble, ble, ble o procesach decyzyjnych, skautingu itp. głupotach, trener też wszystko pięknie potrafi wyjaśnić. A prawda jest prosta jak cała piłka kopana , trzeba grać, zapierdalać, zostawiać zdrowie i serce na boisku. Mecze naszej drużyny są przeważnie nudne, bo nasi grają na pół gwizdka bez zacięcia, jakiegoś „wkurwu”. To nie charakter drużyny powoduje że bramki często padają w końcówce, oni dopiero wtedy zaczynają naprawdę grać. Wybaczę porażki, nawet spadek z ligi ale tęsknię do prawdziwych meczów i widowisk, żeby nasi zawodnicy byli związani z nami na lata i żeby im zależało tak jak nam.

110
0
Would love your thoughts, please comment.x