Płuska wydał sprostowanie. Wstawili się za nim współpracownicy!

7 grudnia 2018, 11:14 | Autor:

W dniu wczorajszym podaliśmy szereg powodów, dla których Marcin Płuska przestał być dyrektorem Akademii Widzewa, powołując się na tekst w „Wyborczej”. Dziś na naszą redakcyjną skrzynkę trafiło sprostowanie samego zainteresowanego.

Płuska przygotował nie tylko własne sprostowanie. Otrzymaliśmy także oświadczenie wielu osób, z którymi 30-latek współpracował w ostatnim czasie. Podpisali się pod nim trenerzy widzewskich grup młodzieżowych, kierownicy drużyn, prezes TMRF czy nawet włodarze Włókniarza Zgierz, klubu partnerskiego Widzewa. Wszyscy bronią w nim dobrego imienia „bohatera” ostatnich wydarzeń.

Artykuł przedstawiający rzekome kulisy odejścia dyrektora z klubu znajdziecie TUTAJ

Sprostowanie Marcina Płuski z dnia 6 grudnia 2018:

W nawiązaniu do artykułu z dnia 5 grudnia  pt. „Dyrektor sportowy zwolniony z Akademii Widzewa. W tle alkohol, pobicie, mobbing”, który ukazał się na stronie www.lodz.wyborcza.pl oraz w wydaniu papierowym z dnia 6 grudnia pt. ”Dlaczego Widzew zwolnił Płuskę” na podstawie przepisów prawa prasowego (art. 31a i 32) wnoszę o sprostowanie zawartych nieprawdziwych informacji w wyżej wymienionych artykułach.

Wyjazd na konferencje w Poznaniu był planowany od dłuższego czasu, a koszt przejazdu we własnym zakresie pokryli trenerzy. Podczas powrotu wywiązała się dyskusja, w której padły mocne słowa odnośnie pracy merytorycznej niektórych trenerów. Ostra dyskusja była spowodowana tym, że do grupy trenerów dotarły informacje na temat planowanych zmian w wewnętrznej strukturze Akademii. Część szkoleniowców nie potrafi się bowiem przystosować do wprowadzanych przeze mnie zmian, nie wypełnia obowiązków w profesjonalny sposób, czego od nich wymagam.

Absolutnie zaprzeczam, by z mojej strony dochodziło do przypadków mobbingu. Mocne słowa w środowisku piłkarskim są czymś normalnym. Natomiast nigdy nie prześladowałem, nie nękałem nie zastraszałem ani nie stosowałem przemocy psychicznej wobec podwładnych.

Nieprawdziwość zarzutów o mobbing w załączonym oświadczeniu potwierdzają również trenerzy, asystenci oraz kierownicy grup młodzieżowych.

Marcin Płuska

Oświadczenie współpracowników z dnia 6 grudnia 2018:

My, niżej podpisani – trenerzy, asystenci oraz kierownicy grup młodzieżowych oświadczamy, że nigdy podczas współpracy z trenerem Marcinem Płuską, jako dyrektorem sportowym akademii ds. sportowych, nie spotkaliśmy się w stosunku do nas z agresywnym zachowaniem, czy prześladowaniem, uporczywym nękaniem, zastraszaniem, czy też stosowaniem przemocy psychicznej.

Jak współpracownicy podkreślamy, że wszystkie zebrania, które prowadził trener Marcin Płuska były prowadzone  w sposób rzetelny, merytoryczny oraz miały w sobie dużo jakości.

Trener Marcin Płuska był wymagającym przełożonym, oczekiwał od nas prowadzenia dokumentacji treningowej, wypełniania indywidualnego profilu zawodnika, który został stworzony na potrzeby Akademii, sprawozdań meczowych oraz różnych statystyk związanych z prowadzeniem drużyn. Wymagał merytorycznego przygotowania do spotkań. Uważamy, że przez ten okres podnieśliśmy swoją wiedzę z zakresu prowadzenia drużyn oraz rozwinęliśmy się jako trenerzy.

Dyrektor Marcin Płuska wprowadził wiele projektów dzięki czemu mogliśmy rozwijać naszych zawodników podczas treningów dodatkowych dla najmłodszych oraz pozycyjnych dla starszych grup młodzieżowych. Jesteśmy przekonani ,że te projekty które czekają na wdrożenie bardzo podniosą jakość zawodników Akademii i będą czynnikiem motywującym dla wszystkich.

W pełni akceptujemy zmiany wewnętrzne oraz roszady, które zaplanował Marcin Płuska od nowego roku.

Zarząd Włókniarza Zgierz
Prezes TMRF Widzew Łódź Maciej Malesa

Trener drugiej drużyny Jakub Grzeszczakowski
Kierownik drugiej drużyny Jacek Skupień
Trener bramkarzy akademii Maciej Humerski
Fizjoterapeutka akademii Joanna Tułacz
Trener rocznika 2002 Sebastian Madera
Trener asystent rocznika 2002 Mieszko Zadumiński
Kierownik rocznika 2002 Marcin Morawski
Drugi trener/kierownik rocznika 2005 Hubert Poliszczuk
Trener przygotowania motorycznego Damian Radowicz
Trener przygotowania motorycznego Kamil Migdał
Trener rocznika 2004 Bartosz Bielecki
Kierownik rocznika 2004 Agnieszka Związek
Trener rocznika 2008 Kacper Rus
Trener rocznika 2006 Przemysław Szulc
Kierownik rocznika 2006 Remigiusz Matłacki

48
Dodaj komentarz

22 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

To już cyrk na kółkach się robi

Dokładnie, niech ktoś to zatrzyma bo za chwile wrócą stare czasy …

Iwan

to napiszcie chociaz wy (dla kibicow) troche prawdy… k prezez, viceprezes,dyrektor akademi, dyrektor Marketing(sklep) leca w jednym czasie…to jest patologia!!!

Nie ja pisałem tamten komentarz :)
Kamil (WTM)

Iwan

aaa…ok

Rafi

Sami komentarzami wprowadzacie niepotrzebny ferment. Widzew ma się rozwijać i tyle a Ci niby dorośli co rozmawiają poprzez dziennikarzy i wysyłają oświadczenia jak dzieci niech się w końcu w zaciszu dogadają a nie szkodzą klubowi.

Jary

Brawo Marcin – trenerzy-lanserzy -out
Sorry ale chodzić,skarżyc ,jaki oni przykład daja? czego naucza tych dzieciaków?Przecież takie rzeczy załatwia się we własnym gronie…

Shalamar

Jeśli faktycznie chodzili na skargi to jelenie jakieś, ale coś czuję, że to tylko wymysły gazety wybiórczej i innych exxpressów, czyli gazet nam nie przychylnych

Andrzej

Podaj jeden przykład gazety nam przychylnej. Tak się składa. Że czytam GW codziennie i jakoś mię widzę tam hejtu na nas.

Iwan

Widzew ma byc rozwalony od srodka ? Czyli bomba atomowa w struktury zarzadzania i po Widzewie? Dlaczego nie ma zadnej konferencji z dziennikarzami albo wystapienia w TV ? Co tam sie dzieje?

bruce

Ma być organizowana konferencja, bo jakiś dziennikarzyna napisał kłamstwa?

Adam

kłamstwa nie kłamstwa – ale jakiś powód odejścia Płuski jest. Jeśli nie mobbing to coś innego – ale znaczy że się nie dogadywał

RTK

To w wyborczej napisali nieprawdę? :D

Marcin

a co z alkoholem, bojka? Dlaczego Pluska zostal zwolniony. Przeciez ktos musial go wysluchac i jakies racje podjac?

Płuska pisze i mówi o dyskusji, ale nie zaprzecza, że było alko i rękoczyny.
Trzeba czytać to czego tu nie ma. Podobnie z listą trenerów, którzy się podpisali w obronie dyrektora. Brakuje paru nazwisk.

krzysiek

łu-bu-dubu, łu-bu-dubu

abstynent

będzie widzewska komisja śledcza?

Michał

Macie waszego wspaniałego Pan Prezesa Klementowskiego który słucha jakis placzkow na moje dyrektor powinien wrócić na swoje stanowisko.

listek2000

A jeśli X molestował na parafii 2-ke dzieci, a 28 dzieciaków powie, że ich nie, to pedofil czy nie? Wstrzymajmy się z pochopnymi ocenami.

krzysiek

Wstrzymajmy się z porównaniami do pedofilii…

aaa

chyba wejdzie konkretna firma ze trzymaja sie nogami i rekami

Koledzy i władze WIDZEWA

Czy ZAKŁAMANA gazeta wyborcza rozwali WIDZEW???

Czy Wy też PRAWDZIWI Polacy POZWOLICIE na to!!!

DOŚĆ rządów ZAGRANICY w Polsce…

To jest NASZ KLUB…nie wiem jak WY,ale chodzę na mecze od 1975 roku…WIDZIAŁEM różne PRZEKRĘTY,ale to co TERAZ się dzieje to robienie „wody z mózgu” CIEMNOGRODOWI!!!

Pozwolimy na to…NIE.

WIDZEW TO CAŁY MÓJ ŚWIAT…tak sądzi wielu nie tylko ś.p.p.prezes.Ludwik Sobolewski.

Dolar

Co to znaczy „prawdziwi” Polacy ? Istotnie pachnie zaściankiem…

Shalamar

czepiasz się

Robertos

Przywrócić dyrektora Płuskę na stanowisko. Znam historię bardzo dobrze, trenerzy chcieli się pozbyć wymagającego dyrektora bo za dużo wymagał, do tego jest „gówniarzem” w ich oczach. Jak to możliwe ze nie mamy nikogo ogarniętego na miejsce prezesa z naszego środowiska? Do tego robimy casting na to stanowisko. Śmiech na sali. A Klementowski wiadomo dlaczego odszedł – dostał w japę od kumatych… i w tym momencie nie żartuje. A wy sobie myślcie dalej – że nie łączył spraw prezesowania z prywatnym biznesem, że nie miał czasu dla rodziny, na urlop itp… a co miało trafić do opinii publicznej że dostał w… Czytaj więcej »

Rhaegson

Jakieś dowody? Prezes nie wyglądał jakby dostał w „dziób”. Chyba, że „kumaci” potrafią bić tak, żeby nie zostawiać śladów ;)

Robertos

Jakie chcesz dowody mam ci nagranie dostarczyć? Dostał i tyle, nie musi mieć śladów bo nikt go nie katował chodzi bardziej o symbolicznego liścia. O to chodzi że po takim czymś nie chce już siedzieć w tym bagnie i firmować tego swoim nazwiskiem.

Tom87

Tak na to co piszesz masz dać dowody, inaczej zamilcz bo tymi głupotami tylko szkodzisz klubowi. No a jeżeli dowodów nie masz tzn, że jesteś pejsem.

Piotr

Dwie kwestie
1.jezeli Prezes dostal w lape od ‚qmatych’to dlaczego?czy nie godzil sie me przejeciu po przez nich klubu I jego upadku czy robil przekrety pod siebie? Fetdzyn tez jakis dziwne odszedl.
2.jezeli dyrektor bral udzial w pijanstwie I bojce z trenerami pod sklepem to jest karygodne I reszta tez powinna byc zwolniona. Jezeli dyrektor beszta trenerow przy zawodnikach to jest to chamskie I nie wychoawcze. Tyle z mojej strony

Nie wierzcie tym bzdurom, pisanym zapewne przez zazdrośników z drugiej strony torów :)

Robertos

Nie chcesz nie wierz, nic więcej i tak się już nie dowiesz. Nie ma czego zazdrościć, prezesi uciekają po zastraszeniu przez bandę, kandydatów nowych brak trzeba ogłosić casting jak do Castoramy, wybrać pomiędzy jakąś babetką a Enegelem, dyrektor sportowy pogoniony, trenerzy piją pod sklepem jak menele a za chwilę wszystko jest w prasie…w ogóle poczekajcie… jeszcze będzie się działo ale więcej nie mogę powiedzieć…jak nic nie zrobimy …

Nie zgrywaj kumatego, bo piszesz wyssane z palca brednie. Bez odbioru.

Andrzej

Ty umiesz po polsku pisać?

Tomasz Kamiński

Kibice, jako główny sponsor Akademii, powinni otrzymać wyczerpujące wyjaśnienia od klubu na temat przyczyn zwolnienia jej dyrektora.

obiekt

dziękujemy stowarzyszeniom kibicowskim za rozkręcenie afery czekamy na bojkoty w nowej rundzie jak przyjdzie pani prezes I nie zgodzi się na haraczr

Rafal

Co się dzieje skoro podpisuje się humerski Madera to są ludzie z charakterem nie pozwolili by sobie nasrać na łeb. Miałem styczność z Marcinem (podpisaliśmy umowę partnerska Start Brzeziny)i nic takiego nie uświadczyłem.Ktos powinien z klubu zrobić konferencje prasową bo to się dzieje w klubie to się robi niebezpieczne.era cycków się robi.Oby nie.Tylko WIDZEW RTS!!!!.

Arkadiusz

Uważam że Marcin Płuska powinien nadal być dyrektorem akademii bo jest osoba odpowiednia na to stanowisko tylko zastanawiające jest to kto w klubie dołki kopie i do czego to doprowadzi

1910 W

Ferdzyn pewnie dlatego miał długi jak był prezesem bo się kasą musiał dzielić z wiadomo kim. Teraz od Klementowskiego zaczęli się domagać i facet podziękował za współpracę. Jak to DZIADOSTWO kibolskie (stowarzyszenie) nie zostanie rozgonione to już macie po WIDZEWIE. Ja już się z tym pogodziłem,że klubu z prawdziwego zdarzenia tu nie będzie. Smród podobny jak w Krakowie,Bydgoszczy i innych gównianych polskich klubach.

Jack

Ferdzyn nie miał z czego dzielić.

Tom87

Jak Ci się nudzi to idź na spacer i nie wkurwiaj ludzi swoimi złotymi myślami

Płuska jak jestes niewinny I masz dowody to idz z nimi do sądu…Takie oświadczenia wyglądaja śmiesznie I dziecinnie..Co raz wieksza komedia sie tu robi…Babę na prezesa chcą wziasc..dramat.Juz w Legii kiedys kobieta byla kierowniczką.Jak sie skonczylo wszyscy pamietamy.Choc I tak wiadomo ze Ci wszyscy prezesi to tzw. słupy,a tak naprawde rządzi kto inny.

Shalamar

nie przyrównywałbym wszystkich kobiet do pani z 7egii, po drugie tam jest inny dużo bardziej zepsuty świat niż u Nas

Krisu

Chyba komuś piexoli się pomału od dobrobytu i zaczyna się robić,,ciekawie” oby tylko klub na tym wszystkim nie stracił. …A wszystko wskazuje ze tak może być :/ z WidzeWskim pozdrowieniem.

Karamboll

Prawda zawsze leży gdzieś po środku i kto nie był świadkiem zdarzeń ten sie nigdy nie dowie o co chodzi…..
Moze,y sie tylko domyślać.
Należy mieć nadzieje, ze ktoś mądry zostanie prezesem i to ogarnie bo za chwile sie obudzimy z ręka w nocniku…. i cała para pójdzie w gwizdek….
Jeżeli klub straci wiarygodność w oczach kibiców to bedzie chodzący trup.
Ostatnie zdarzenia nie napawają optymizmem. Najbliższe dni pokażą czy płyniemy na wycieczkowcu czy na dziurawej łajbie…..

Tom87

Widzę duży wysyp pejsów ma WTM

xxx

ani słowa o alko?

Darek

Jak by nie było to Marcin Kluska awansował z WIDZEWEM do 3 ligi więc to trzeba mu zawdzięcza, a trener musi być wymagajacy

Darek

Przepraszam Pluska

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress