Podsumowanie 14. kolejki IV ligi

30 października 2023, 14:41 | Autor:

Za nami czternasta seria gier w IV lidze. Emocji w niej z pewnością nie brakowało i nie obyło się też bez sporych zaskoczeń. Największym z nich to z pewnością porażka Sokoła Aleksandrów Łódzki. Dużo wydarzyło się także w dolnych rejonach tabeli. Zapraszamy do tradycyjnego podsumowania kolejki.

Czternasta odsłona tegorocznych zmagań rozpoczęła się w Łodzi. Na Łodziance swoje czwarte zwycięstwo z rzędu odniosły rezerwy Widzewa. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka pokonali u siebie w dość niełatwym pojedynku Orkan Buczek 2:1 i znacznie zbliżyli się do pozycji lidera. Do udanych tę kolejkę zaliczą także piłkarze ŁKS III Łódź, którzy stanęli w szranki z Włókniarzem Zelów i pewnie wygrali z ostatnią ekipą ligi 6:0. Sporym zaskoczeniem jest wynik meczu w Opocznie. Tam Ceramika zaaplikowała aż cztery bramki RKS Radomsko i finalnie wygrała z radomszczańskim zespołem 4:1.

Skromnym zwycięstwem zrehabilitowali się za zeszłotygodniową porażkę z rezerwami Widzewa piłkarze Omegi Kleszczów. Podopieczni Jacka Berensztajna pokonali bowiem na własnym terenie Zryw Wygoda 1:0. Czternasta odsłona gier przyniosła sporo ulgi piłkarzom Szczerbca Wolbórz. Beniaminek zdołał wygrać u siebie ze Skalnikiem Sulejów, dzięki czemu jest już o krok od wydostania się ze strefy spadkowej. Zdecydowanie największą sensacją był wynik spotkania w Zgierzu. Na mecz z przedostatnim Borutą pojechał tam liderujący Sokół. Zespół z Aleksandrowa Łódzkiego nie był w stanie zdobyć żadnego gola i po jednej bramce zgierskiej ekipy musieli pogodzić się z utratą wszystkich trzech oczek. Odbiło się to na ligowej tabeli. Przewaga nad Polonią wynosi już tylko jedno oczko, zaś nad rezerwami Widzewa – z którymi zmierzą się w następnym tygodniu – zaledwie dwa.

Nietypowy przebieg miało starcie w Strykowie. Tamtejsi Zjednoczeni już od trzeciej minuty grali w osłabieniu. Udało im się jednak aż do 83. minuty remisować z KS Kutno 2:2, jednak wówczas z boiska wyleciał kolejny piłkarz „Stryksy”. Gra w dziewięciu nie przeszkodziła jednak w strzeleniu zwycięskiej bramki i po golu w 87. minucie ekipa ze Strykowa odniosła zwycięstwo 3:2. Zaskoczenia nie było w Brzezinach, gdzie tamtejszy Start zmierzył się z Polonią. Piłkarze wicelidera pewnie wygrali 4:1 i tracą już tylko punkt do lidera. Takim samym wynikiem zakończyła się konfrontacja AKS SMS Łódź z Wartą Działoszyn, w której trzema trafieniami popisał się Patryk Pietrasiak. Dla Warty to już trzeci mecz bez zwycięstwa.

Zapowiedź 14. kolejki IV ligi:

sobota, 28 października

Widzew II Łódź – Orkan Buczek 2:1 (Niedzielski, Tanżyna – Kaflowski)
ŁKS III Łódź – Włókniarz Zelów 6:0 (Siwek x2, Książek, Jakubczak, Dynel, Barseguian)
Ceramika Opoczno – RKS Radomsko 4:1 (Dominiak x2, Kowalczyk, Trepka – Molis)
Omega Kleszczów – Zryw Wygoda 1:0 (Góralczyk)
Szczerbiec Wolbórz – Skalnik Sulejów 1:0 (Cieślik)
Boruta Zgierz – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (Białousko)
Zjednoczeni Stryków – KS Kutno 3:2 (Patora, Skawiński, Miarka – Kacela, Głowiński)
Start Brzeziny – Polonia Piotrków Trybunalski 1:4 (Ignatowski – Jakubiak x2, Raszewski, Przybysz)
Warta Działoszyn – AKS SMS Łódź 1:4 (Nagieł – Pietrasiak x3, Wrzesiński)