Podsumowanie 19. kolejki II ligi

18 listopada 2018, 14:56 | Autor:

Do zaledwie jednego punktu zmalała po 19. kolejce przewaga Widzewa nad drugim w tabeli Radomiakiem. Drużyna z Radomia wykorzystała potknięcie łodzian, pewnie wygrywając swój mecz. Zwycięstwo odniosła także trzecia Elana Toruń.

Radomiak mierzył się u siebie z Ruchem Chorzów. Spotkanie ustawiła czerwona kartka dla Bartłomieja Kulejewskiego już w… drugiej minucie. Obrońca „Niebieskich” sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Leandro i został wyrzucony z boiska. Podopieczni Dariusza Banasika nie musieli zbyt długo czekać na gola, którego po dograniu z rzutu rożnego zdobył w 22. minucie Maciej Świdzikowski. Pierwsza połowa nie przyniosła kolejnych bramek, zaś w drugiej rezultat na 2:0 ustalił Michał Kaput.

Bardzo wysoko wygrała Elana. Zespół z Torunia otworzył wynik już w siódmej minucie, gdy do siatki trafił Michał Kołodziejski. Podopieczni Rafała Góraka niezbyt długo cieszyli się z prowadzenia, bo przed upłynięciem kwadransa gry wyrównał Marcin Rackiewicz. Gospodarze przeważali jednak i po chwili znów zdobyli gola, tym razem za sprawą Adama Dobosza, a w końcówce pierwszej części gry na 3:1 podwyższył Filip Kozłowski. W drugiej połowie dzieła zniszczenia dopełnili Krzysztof Wołkowicz Artur Lenartowski.

Na czwartą pozycję w tabeli II ligi awansował GKS Bełchatów. Zespół Artura Derbina nie zachwycił w Tarnobrzegu, ale był w stanie zdobyć zwycięską bramkę. Jej autorem był Damian Michalski, który wykorzystał rzut karny. Bełchatowianie wyprzedzili tym samym Olimpię Grudziądz, bo zespół z północy Polski zakończył swoją dobrą serię, przegrywając w Siedlcach Pogonią 1:3. Punkty stracił też Górnik Łęczna, który bezbramkowo zremisował na wyjeździe ze Skrą Częstochowa.

Coraz bliżej walki o awans jest Resovia. Po beznadziejnym początku sezonu, rzeszowianie spisują się coraz lepiej i obecnie notują passę pięciu wygranych z rzędu! Tym razem recepty na nich nie znalazła Stal Stalowa Wola. W sobotę grał jeszcze ROW Rybnik, który zremisował z Gryfem Wejherowo 1:1. W jedynym niedzielnym meczu Błękitni podzielili się w Stargardzie punktami z Olimpią Elbląg.

Wyniki 19. kolejki II ligi:

sobota, 17 listopada

Elana Toruń – Znicz Pruszków 5:1 (Kołodziejski, Dobosz, Kozłowski, Wołkowicz, Lenartowski – Rackiewicz)
Radomiak Radom – Ruch Chorzów 2:0 (Świdzikowski, Kaput)
Resovia – Stal Stalowa Wola 1:0 (Pyrdek)
ROW Rybnik – Gryf Wejherowo 1:1 (Janik – Sikorski)
Siarka Tarnobrzeg – GKS Bełchatów 0:1 (Michalski)
Skra Częstochowa – Górnik Łęczna 0:0
Pogoń Siedlce – Olimpia Grudziądz 3:1 (Mójta x2, Paluchowski – Kaczmarek)
Widzew Łódź – Rozwój Katowice 1:1 (Banaszak – Wrzesień)