Podsumowanie 20. kolejki II ligi

25 listopada 2018, 14:56 | Autor:

Kolejnego weekendu z rzędu nie zaliczą do udanych piłkarze Widzewa, którzy przegrali na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Poległa też Elana Toruń, a szansy na przegonienie łodzian nie wykorzystał Radomiak. Zespół z Radomia w meczu na szczycie zremisował z GKS Bełchatów.

Spotkanie zaczęło się świetnie dla bełchatowian, gdy już w 3. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Bartłomiej Bartosiak. Radość nie trwała jednak długo, bo niedługo później do remisu doprowadził Rafał Makowski. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, zaś przed upływem kwadransa drugiej, kolejną bramkę zdobyli goście, za sprawą strzału Leandro z rzutu karnego. Ostatnie słowo należało do GKS, gdy w 79. minucie do protokołu meczowego wpisał się Patryk Mularczyk. Obie drużyny podzieliły się punktami, co najbardziej ucieszyło pozostałe drużyny walczące o awans.

Nie będą mile wspominać podróży do Boguchwały gracze Elany. Na zakończenie trzymeczowego maratonu, torunianie przegrali ze Stalą Stalowa Wola 0:1, a jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył po ładnej akcji Andrzej Trubeha. Dość niespodziewanej porażki doznała też Olimpia Grudziądz. W starciu z Siarką Tarnobrzeg miała miejsce prawdziwa strzelanina, z której ostatecznie zwycięsko wyszedł zespół trenera Włodzimierza Gąsiora. Tarnobrzeżanie wygrali 3:2, przerywając swoją fatalną passę dwunastu meczów bez triumfu.

Swój mecz pewnie wygrał Górnik Łęczna, który pokonał ROW Rybnik 4:1. U siebie zwyciężyła też Skra Częstochowa. Piłkarze ze „świętego miasta” skromnie pokonali Ruch Chorzów 1:0, mimo że to „Niebiescy” mieli rzut karny, którego nie wykorzystali. W jeszcze jednym sobotnim spotkaniu Olimpia Elbląg zremisowała z Pogonią Siedlce 1:1.

Spośród dwóch niedzielnych meczów, dużo ciekawiej było w Katowicach. Choć jako pierwsi gola zdobyli Błękitni Stargard, to Rozwojowi udało się odwrócić losy spotkania i wygrać 3:1, wydostając się tym samym ze strefy spadkowej. W starciu Gryfa Wejherowo Resovią skromne zwycięstwo 1:0 odnieśli gospodarze.

Mecze 20. kolejki II ligi:

sobota, 24 listopada

Skra Częstochowa – Ruch Chorzów 1:0 (Nocoń)
Stal Stalowa Wola – Elana Toruń 1:0 (Trubeha)
GKS Bełchatów – Radomiak Radom 2:2 (Bartosiak, Mularczyk – Makowski, Leandro)
Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 1:1 (Kuczałek – Mójta)
Olimpia Grudziądz – Siarka Tarnobrzeg 2:3 (Głaz, Marzec – Ropski, Kubowicz, Janeczko)
Znicz Pruszków – Widzew Łódź 1:0 (Bochenek)
Górnik Łęczna – ROW Rybnik 4:1 (Rogala, Essam, Szysz, Pisarczuk – Mazurek)

niedziela, 25 listopada

Gryf Wejherowo – Resovia 1:0 (Wicki)
Rozwój Katowice – Błękitni Stargard 3:1 (Paszek, Niedojad, Wrzesień – Kwiatkowski)