Podsumowanie 21. kolejki IV ligi

9 kwietnia 2024, 22:10 | Autor:

Za nami 21. seria gier w IV lidze. W minionych dniach doszło do wielu ciekawych potyczek, zaszły także istotne zmiany punktowe na szczycie tabeli, bowiem swoją przewagę nad grupą pościgową powiększył Sokół Aleksandrów. W hicie kolejki, do którego doszło w niedzielę w Łodzi kandydaci do awansu podzielili się punktami.

Kolejka rozpoczęła się w piątek, gdy walczący o powrót do ścisłej czołówki AKS SMS Łódź zmierzył się z Omegą Kleszczów. Łodzianie dominowali przez większość meczu i odnieśli pewne zwycięstwo 3:0. Strata Czarnych Panter do lidera wciąż jest znaczna, ale udało się nieco zbliżyć do RKS i rezerw Widzewa. Po ostatnim spadku formy lepsze wyniki notuje trzecia drużyna ŁKS Łódź. W sobotę ełkaesiacy pewnie wygrali z walczącym o utrzymanie Szczerbcem Wolbórz. Swoją zwycięską serię kontynuuje z kolei lider z Aleksandrowa. Sokół zwyciężył tym razem ekipę Skalnika Sulejów i powiększył swoją przewagę nad drugim RKS do 3 punktów.

Coraz bardziej w kierunku dołu tabeli zmierza Warta Działoszyn. Beniaminek przegrał u siebie ze Zjednoczonymi Stryków 0:2 i zanotował swoją szóstą porażkę z rzędu! To natomiast powoduje, że przewaga nad czerwoną strefą wynosi już tylko 5 oczek. Krok w kierunku utrzymania zrobił z kolei Boruta Zgierz, który dzięki wygranej ze Zrywem Wygoda 2:0 traci już tylko 2 punkty do opuszczenia dołu stawki. O sporym zaskoczeniu możemy mówić, spoglądając na wynik potyczki w Brzezinach. Tamtejszy Start zainkasował komplet oczek po zwycięstwie z Ceramiką, przez co opocznianie osunęli się na 6. miejsce w rozgrywkach.

Sobotnie granie zakończył mecz w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie pewnym zwycięstwem 3:0 popisała się Polonia. Rezultat był jednak do przewidzenia, bowiem rywalem był ostatni Włókniarz Zelów. Sytuacja dla ZKS robi się coraz cięższa, ponieważ strata do bezpiecznej pozycji to już 14 punktów. Ostatnie dwa spotkania kolejki zaplanowano na niedzielę. Jednym z nich był hit kolejki pomiędzy Widzewem II Łódź a RKS Radomsko. Spotkanie zakończyło się remisem, który nie zadowala żadnej ze stron ze względu na stratę do Sokoła, która powiększyła się o dwa oczka. Kolejkę zwieńczyła potyczka Orkana Buczek z KS Kutno, w której górą byli ci pierwsi. 

Zapowiedź 21. kolejki IV ligi:

piątek, 5 kwietnia

AKS SMS Łódź – Omega Kleszczów 3:0 (Telestak x2, Palasz)

sobota, 6 kwietnia

ŁKS III Łódź – Szczerbiec Wolbórz 3:0 (Popławski x2, Dynel)
Sokół Aleksandrów Łódzki – Skalnik Sulejów 2:1 (Najdyszak, Chojecki – Witczak)
Warta Działoszyn – Zjednoczeni Stryków 0:2 (Adamczyk (sam), Patora)
Boruta Zgierz – Zryw Wygoda 2:0 (Misiak, Pabjańczyk)
Start Brzeziny – Ceramika Opoczno 2:1 (Krajewski (sam), Szadkowski – Pecyna)
Polonia Piotrków Trybunalski – Włókniarz Zelów 3:0 (Piotrowski x2, Lenarcik)

niedziela, 7 kwietnia

Widzew II Łódź – RKS Radomsko 1:1 (Niedzielski – Vinicius)
Orkan Buczek – KS Kutno 3:2 (Cukiernik, Mizera, Matuszczyk – Kacela, Frątczak)

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Jarosław
3 miesięcy temu

Przy takiej grze nie będzie możliwości przenoszenia nikogo z dwójki do pierwszego zespołu ze względu na zbyt dużą różnicę w poziomie gry.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x