Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (6-7 kwietnia)

9 kwietnia 2024, 18:04 | Autor:

Za piłkarzami Akademii Widzewa Łódź weekend pełen pracy. W minionych dniach na murawę wybiegło osiem zespołów i aż sześć z nich cieszyło się ze zwycięstw. Spory niedosyt odczuły najstarsze drużyny, bowiem rezerwy podzieliły się punktami, a juniorzy starsi musieli uznać wyższość rywali.

Druga drużyna Widzewa rozegrała w niedzielę mecz przeciwko drugiemu w stawce IV ligi RKS Radomsko. Starcie na szczycie zakończyło się jednak podziałem punktów i do liderującego Sokoła łodzianie tracą już 4 oczka. Więcej o meczu z radomszczanami TUTAJ. Bez punktów zakończyli kolejkę juniorzy starsi. Podopieczni Łukasza Jonczyka udali się na wyjazdowy mecz z wyżej notowaną Wartą Poznań i mimo prowadzenia 1:0, finalnie ulegli „Zielonym” 1:3. Porażka sprawia, że RTS dalej pozostaje w strefie spadkowej Centralnej Ligi Juniorów U-19 (więcej o ostatnim starciu TUTAJ).

Bardzo ważne zwycięstwo w I lidze wojewódzkiej odnieśli juniorzy młodsi. Drużyna trenera Tomasza Kmiecika pokonała Sokół Aleksandrów Łódzki 9:0. Punkty w tej serii gier stracił natomiast ŁKS Łódź , dzięki czemu widzewiacy zrównali się punktowo z lokalnym rywalem, z którym toczy się walka o awans do CLJ. Bezpośrednie starcie z derbowym przeciwnikiem zaliczyli z kolei szesnastolatkowie, którzy wygrali ten prestiżowy mecz aż 5:0!

Dużo radości było także po konfrontacji z udziałem trampkarzy. Czerwono-biało-czerwoni zdobyli drugi z rzędu komplet punktów, pokonując na Łodziance Łódzką Akademię Futbolu 3:0! Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ. Z zadania wywiązywały się też młodsze roczniki. Czternastolatkowie również rywalizowali z ŁAF i zwyciężyli aż 7:0. Ten sam rywal stanął w szranki z ich o rok młodszymi kolegami – tu zawody były bardziej wyrównane, ale RTS wygrał 3:2. Wygraną zaliczyli też najmłodsi adepci futbolu, którzy byli górą w pojedynku z AKS SMS Łódź. 

Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (6-7 kwietnia):

Widzew II Łódź – RKS Radomsko 1:1 (Niedzielski – Vinicius)
CLJ U-19: Warta Poznań – Widzew Łódź 3:1 (Tonder x2, Juszczak – Andrzejkiewicz)
U-17Widzew Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 9:0 
U-16Widzew Łódź – ŁKS Łódź 5:0 
CLJ-U-15Widzew Łódź – Łódzka Akademia Futbolu 3:0 (Nowakowski, Szewczyk, Mularczyk)
U-14: Łódzka Akademia Futbolu – Widzew Łódź 0:7 
U-13: Łódzka Akademia Futbolu – Widzew Łódź 2:3 
U-12Widzew Łódź – AKS SMS Łódź 4:1 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x