Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (19-20 marca)

22 marca 2022, 20:00 | Autor:

Osiem drużyn Akademii Widzewa zameldowało się w miniony weekend na boisku. Cztery z nich rozegrały swoje pierwsze mecze w rundzie wiosennej, dla czterech były to już kolejne spotkania. Łącznie, młodzi piłkarze czerwono-biało-czerwonych odnieśli trzy zwycięstwa, lecz tym razem pięć razy musieli uznać wyższość rywali.

Drugie trzy punkty w tym roku zdobyły rezerwy. Podopieczni Patryka Czubaka ponownie zaprezentowali się z dobrej strony i bez większych problemów ograli Omegę Kleszczów 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Daniel Mąka, Robert Prochownik i Damian Pokorski, a więcej o tym spotkaniu pisaliśmy TUTAJ. W tabeli IV ligi widzewiacy awansowali na trzecie miejsce, choć ich strata do prowadzącej Warty Sieradz to nadal osiem punktów. Na drugą pozycję w Lidze Makroregionalnej U-19 spadli za to juniorzy starsi. Zawodnicy prowadzeni przez Jakuba Grzeszczakowskiego ulegli Escoli Varsovia 1:4. Więcej szczegółów TUTAJ.

Pierwsze wiosenne zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi. Zespół Łukasza Jonczyka mierzył się na Łodziance ze Stomilem Olsztyn i od początku narzucił przeciwnikom swoje warunki gry. Przewaga zaowocowała trafieniami Jakuba Zająca i Kajetana Radomskiego jeszcze przed przerwą, a także Milana Bazlera w drugiej połowie. Goście odpowiedzieli tylko raz, o czym więcej przeczytać można TUTAJ. W tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 czerwono-biało-czerwoni plasują się na szóstej lokacie. Nieudanie rok zainaugurowała druga drużyna bloku B. Trenowani przez Sebastiana Maderę szesnastolatkowie nie sprostali ekipie AKS SMS Łódź.

Wciąż bez punktu w Centralnej Lidze Juniorów U-15 pozostają trampkarze – tym razem piłkarze Tomasza Kmiecika przegrali z Escolą Varsovia 2:5, choć po zaledwie jedenastu minutach prowadzili 2:0. O przebiegu tego starcia pisaliśmy TUTAJ. Ze zmiennym szczęściem radził sobie rocznik 2008, wygrywając na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 4:0 oraz ulegając AKS SMS Łódź 1:5. Jedyny reprezentant bloku D poległ zaś z Widokiem Skierniewice 0:1.

Wyniki drużyn Akademii Widzewa (19-20 marca):

Widzew II Łódź – Omega Kleszczów 3:1 (Mąka, Prochownik, Pokorski – Bąkowicz)
LM U-19: Escola Varsovia – Widzew Łódź 4:1 (Drachal, Lewandowski x2, Stępkowski – Juchacz)
CLJ U-17: Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 3:1 (J. Zając, Radomski, Bazler – Rogalski)
U-16: AKS SMS Łódź – Widzew Łódź 2:1 (Sawicki, Karasiński – F. Wiśniewski)
CLJ U-15: Widzew Łódź – Escola Varsovia 2:5 (Wencel, Supera – Skonieczny x3, Kubiak, Nawrocki)
U-14: Pelikan Łowicz – Widzew Łódź 0:4
U-14: AKS SMS Łódź – Widzew II Łódź 5:1
U-13: Widok Skierniewice – Widzew Łódź 1:0