Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (22 września)

23 września 2021, 19:00 | Autor:

Osiem drużyn Akademii Widzewa pojawiło się w środku tygodnia na boisku. Bardzo ważne zwycięstwo odniosła najstarsza z nich, która umocniła się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Łącznie w minioną środę wygrać udało się trzem widzewskim ekipom, dwie zremisowały, a trzy kolejne musiały uznać wyższość rywali.

Juniorzy starsi mierzyli się na wyjeździe z UKS SMS II Łódź. Od samego początku kontrolowali przebieg spotkania, ale do przerwy wygrywali tylko jedną bramką. W drugiej połowie jeszcze poprawili jednak skuteczność, dzięki czemu ostatecznie wygrali 4:0 i nadal zasiadają w fotelu lidera I ligi wojewódzkiej. Pełna relację przeczytać można TUTAJ. Równocześnie przy ul. Milionowej zagrali szesnastolatkowie, którzy pokonali UKS SMS 3:1!

Po południu na terenie Szkoła Mistrzostwa Sportowego pojawili się trampkarze. Zespół trenowany przez Tomasza Kmiecika stoczył wyrównany bój z UKS SMS, z którego każdy wyszedł z jednym punktem na swoim koncie. Ze zmiennym szczęściem zaprezentowali się zaś pozostali reprezentanci bloku C. Pierwsza drużyna rocznika 2008 pewnie ograła na Łodziance Pelikan Łowicz 5:0, niestety druga w analogicznym stosunku nie podołała RAP Radomsko.

Dwumecz z Łódzką Akademią Futbolu rozegrali młodzicy. Pierwsza ekipa musiała zadowolić się domowym remisem, z kolei druga doznała wyjazdowej porażki. Bez sukcesu do Łodzi wrócili również przedstawiciele Młodego Widzewa. Najmłodsi reprezentanci Akademii Widzewa ulegli KKS Koluszki 0:6, ale w tej kategorii wiekowej nie wynik jest najważniejszy.