Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (25-26 września)

28 września 2021, 15:30 | Autor:

To był intensywny weekend w Akademii Widzewa. Na boisku pojawiło się bowiem jedenaście drużyn czerwono-biało-czerwonych! Siedem odniosło zwycięstwa, w tym dwa derbowe! Oprócz tego, trzy spotkania zakończyły się remisami, a tylko jeden zespół musiał uznać wyższość rywali. Zapraszamy do lektury podsumowania!

Trudny bój miały w planach rezerwy. Podopieczni Patryka Czubaka mierzyli się bowiem na wyjeździe z zajmującym drugie miejsce w tabeli IV ligi Borutą Zgierz. Jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze, jednak tuż przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Daniel Mąka. W drugiej połowie przyjezdni mieli swoje szanse, aby zgarnąć komplet punktów, ale trochę im do tego zabrakło, więc musieli zadowolić się jedynie remisem. Pełna relacja TUTAJ.

Świetne nastroje towarzyszyły juniorom starszym. Zawodnicy Jakuba Grzeszczakowskiego kompletnie zdominowali ŁKS w derbach Łodzi i zwyciężyli 2:0, choć tak naprawdę powinni zdobyć o wiele więcej bramek. Więcej TUTAJ. Tylu powodów do radości nie mieli ich młodsi koledzy, którzy w Centralnej Lidze Juniorów U-17 ulegli niepokonanej Legii Warszawa 1:4, o czym pisaliśmy TUTAJ. Druga drużyna bloku B rozbiła z kolei Pelikan Łowicz aż 10:2.

Wysoki wynik zanotowali również trampkarze, którzy wygrali z SAP Andrespolią 8:0. Derbowy dwumecz rozegrał z kolei rocznik 2008 – pierwszy zakończył się remisem 2:2, a drugi ważnym triumfem czerwono-biało-czerwonych 4:2. Punktami z ekipą z al. Unii podzielili się trzynastolatkowie, zaś drugi zespół ograł SAP II Andrespolię 7:1. Młody Widzew okazał się lepszy od AKS SMS II Łódź, a ich rówieśnicy wysoko pokonali Orzeł Piątkowisko 25:0.

Wyniki drużyn Akademii Widzewa (25-26 września):

Boruta Zgierz – Widzew II Łódź 1:1 (Madejski – Mąka)
U-19: Widzew Łódź – ŁKS Łódź 2:0 (Kaliński, Kowasz)
CLJ U-17: Legia Warszawa – Widzew Łódź 4:1 (Lachowicz, Stangret, Krasuski, Puciłowski – Radomski)
U-16: Widzew Łódź – Pelikan Łowicz 10:2 (Sulikowski x3, Zych, D. Dziura, Musialski, Dębowski x2, A. Dziura x2 – Ambroziak, Pietrzak)
U-15: Widzew Łódź – SAP Andrespolia 8:0
U-14: ŁKS Łódź – Widzew Łódź 2:2
U-14: ŁKS II Łódź – Widzew II Łódź 2:4
U-13: ŁKS Łódź – Widzew Łódź 1:1
U-13: Widzew II Łódź – SAP II Andrespolia 7:1
U-12: Młody Widzew – AKS SMS II Łódź 3:2
U-12: Orzeł Piątkowisko – Widzew II Łódź 0:25