Podział punktów w Chorzowie

11 września 2018, 21:31 | Autor:

We wtorkowy wieczór odbyło się zaległe spotkanie 9. kolejki II ligi między Ruchem a Zniczem. Mecz wypadł z weekendowego rozkładu ze względu na powołanie pomocnika gospodarzy, Mateusza Bogusza, do młodzieżowej reprezentacji. Starcie zakończyło się podziałem punktów.

Pojedynek rozpoczął się dla „Niebieskich” w sposób wymarzony. Już w 4. minucie Mateusz Bartolewski wykorzystał dośrodkowanie Tomasza Podgórskiego z rzutu rożnego, celną główką otwierając wynik. Przed przerwą oba zespoły stworzyły sobie jeszcze kilka niezłych okazji, ale więcej bramek nie padło.

W drugiej połowie tempo spotkania nieco wyhamowało, ale chorzowianie cały czas zdawali się kontrolować przebieg zawodów. Podopieczni Dariusza Fornalaka mieli też doskonałą szansę na podwyższenie prowadzenia, ale zmarnował ją wspominany Bogusz. Później do głosu zaczęli dochodzić gracze z Pruszkowa, a sytuację dodatkowo skomplikowała czerwona kartka dla Dominika Małkowskiego.

Znicz dopiął swego w 84. minucie, za sprawą trafienia Dariusza Zjawińskiego, który na boisku przebywał dopiero od kilkudziesięciu sekund. Grający w osłabieniu „Niebiescy” w końcowych fragmentach starali się nie stracić drugiego gola i tyle zdołali zrobić. Remis oznacza, że jedni i drudzy poprawili nieco swoje pozycje w tabli, ale nadal są w niej sąsiadami.

Pełne dokończenie dziewiątej serii gier II ligi nastąpi dopiero 19 września.

Wyniki 9. kolejki II ligi:

sobota, 8 września

Pogoń Siedlce – Resovia 1:3 (Wiktoruk – Domoń, Antoniuk, Ogrodnik)
Siarka Tarnobrzeg – ROW Rybnik 0:2 (Jary, Janik)
Radomiak Radom – Gryf Wejherowo 3:0 (Makowski, Leandro, Pietroń)
Skra Częstochowa – Stal Stalowa Wola 3:2 (Napora, Kieca, Błaszkiewicz – Dziubiński, Mistrzyk)
GKS Bełchatów – Rozwój Katowice 2:1 (Czajkowski, Mularczyk – Thiakane sam.)
Olimpia Grudziądz – Olimpia Elbląg 3:0 (Hadzlik, Papikjan, Ziętarski)
Widzew Łódź – Górnik Łęczna 3:0 (Kazimierowicz, Kristo, Mihaljević)