Prezes Widzewa w dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym”

8 grudnia 2021, 08:30 | Autor:

Ciekawą lekturę mają przed sobą kibice Widzewa Łódź. W dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym” opublikowany został bowiem wywiad z Mateuszem Dróżdżem. Prezes czterokrotnego mistrza Polski porusza w nim kilka interesujących kwestii, przede wszystkim związanych z finansami klubu. O czym powiedział na łamach tej gazety?

Tak jak już wczoraj można było przeczytać na stronie internetowej „PS”, Dróżdż zdradził, że swego czasu na Widzew nałożony został zakaz transferowy, który wynikał z nieuregulowania zobowiązań za sprowadzenie Petara Mikulicia. Temat został na szczęście wyprostowany, więc zakaz ten już nie obowiązuje. „We wrześniu dostaliśmy zawiadomienie, że przez najbliższe dwa lata nie możemy kupować piłkarzy, bo nie został uregulowany ekwiwalent za Petara Mikulicia. Pozew znajdował się w systemie od kwietnia i niestety stał się prawomocny. Musieliśmy zapłacić (…) Za Mikulicia już zapłaciliśmy i zakazu transferowego nie ma” – mówił, dodając przy tym, że klub spłacił również inne zaległości, które wyniosły około miliona złotych.

Jeżeli chodzi o finanse, to przy al. Piłsudskiego mają środki zabezpieczone do końca sezonu. Sytuacja może się jeszcze poprawić, bo w najbliższych tygodniach ogłoszeni zostaną sponsorzy strategiczni zarówno klubu, jak i Akademii Widzewa. „Miejsce na koszulce Widzewa ma określoną wartość i nie chcemy poniżej niej schodzić. Marketingowo i sprzedażowo naprawdę mamy całkiem niezłą siłę przebicia i musimy to wykorzystać. (…) W najbliższych tygodniach ogłosimy sponsorów strategicznych klubu i akademii. Temat jest praktycznie zamknięty, pracują już tylko prawnicy” – przyznał prezes w długiej rozmowie z Łukaszem Grabowskim.

Dróżdż zapytany został także o transfery i raz jeszcze podkreślił, że w tym okienku nikt nie będzie podejmował pochopnych decyzji. Zdradził przy okazji, że włodarze wicelidera I ligi mają na celowniku dwóch graczy z… al. Unii. „Jeśli uznamy, że długofalowo tak będzie dla nas najlepiej, bo nie będzie nas stać na danego piłkarza, odpuścimy. Naprawdę jest wiele rzeczy, które trzeba w Widzewie zmienić, by funkcjonował w pełni profesjonalnie. Chcemy awansować i będziemy robić wszystko, aby tak było, ale nie będziemy podejmować decyzji pochopnych i nieprzemyślanych. (…) Jesteśmy zainteresowani dwoma zawodnikami ŁKS, ale znów podkreślę – nie mam zamiaru się licytować i przepłacać. Czekamy na rozwój wypadków. Transfery trzeba robić z głową – wyciągając wnioski z przeszłości” – powiedział na sam koniec.

Pełna treść wywiadu znajduje się w „PS” albo TUTAJ. Jutro w sieci pojawi się zaś druga część.

Subskrybuj
Powiadom o
58 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
2 lat temu

Ciekawe o kogo moze chodzic…na bank to ktos z wysokim kintraktem ktory zapewne niebawem zostanie rozwiazany… pirulo i ?

Papa smerf
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

Ja to tak pomyślałem, że chyba chodzi o Pirlo i Trąbkę nie wiem czemu ten 2 mi przyszedł do głowym może dla tego że to takie „dzwięcznę nazwisko „, ale nie sądze byśmy budowali kominy płacowe. Czas pokaze kto i co

Krzysztofpiastòw
Odpowiedź do  Papa smerf
2 lat temu

Trąbka parchaty już nam kiedyś odmówił.

Cody
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

W wywiadzie jest napisane o Pirulo.

MslashM
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

Ostatnio jak napisałem z miesiąc temu, że warto by mieć i ewentualnie przejąć np: cytuje:Domingueza, Trąbke, Pirulo lub Klimczaka],, że trzeba się zbroić kosztem lokalnego wroga…
to prawie zostałem zlinczowany.
Otrzymałem pytania: Po co nam najemnicy??? itp itd….
dziś dostajemy poniekąd odpowiedź !
Większość piłkarzy to najemnicy, a jeśli uważacie inaczej to zaproponujcie prawdziwych Widzewiaków, którzy przyjdą do 1 ligi umrzeć za Widzew … drewniany Kasperkiewicz czy może jednonożny Rozwandowicz ??? inne propozycje?

Pozdrawiam tych którzy chcą WIELKIEGO WIDZEWA !!! a nie półśrodków przez 8 sezonów w 1 lidze. AMEN

R T S
Odpowiedź do  MslashM
2 lat temu

rozwandowicz nie jest Widzewiakiem. Zadeklarowany kałesiak

Darek
2 lat temu

Jak dobrze, ze mamy takich mądrych ludzi zarządzających klubem. Wszystko przemyślane, w pełni odpowiedzialnie i profesjonalnie. W zarządzaniu i kibicowaniu ekstraklasa, jeszcze do tego dorzucić poziom sportowy i wszystko będzie na swoim miejscu. Brawo panowie.

Wil
2 lat temu

Milion złotych zaległości. Pięknie poprzednicy zarządzali, że zostawili taki cykający ładunek …
Podoba mi się sposób działania i komunikacji nowych zarządzających. Spokój i jasna strategia – oby się udało :)

Gucio
Odpowiedź do  Wil
2 lat temu

Ale jednocześnie 700 tysięcy zobowiązań wobec klubu. Czyli tylko 300 tysięcy na minusie, a nie milion.

Kixon
Odpowiedź do  Gucio
2 lat temu

Czyli nie dosc ze nie płaciliśmy to jeszcze nie umielismy egzekwowac tego co nam sie nalezalo…

Kixon
2 lat temu

Moze Gruba Zbawczyni sie wypowie co zrobila z tym Mikuliciem? Dla mnie to skandal jakich mało

Gucio
Odpowiedź do  Kixon
2 lat temu

Szor na Interii mówi, że Mikulić przyszedł do Widzewa za darmo. A to żądanie zapłaty dotyczyło ekwiwalentu za wyszkolenie dla innego, wcześniejszego klubu.

Kixon
Odpowiedź do  Gucio
2 lat temu

I co, nie mieli z czego zapłacić?

MslashM
Odpowiedź do  Kixon
2 lat temu

NIECH tarantula odda jedną pensję …wystarczy żeby pokryć należności

Marcin Teodor
Odpowiedź do  Kixon
2 lat temu

Pamiętam jak pisałem o Pajączek, że to samo zło w Widzewie ale wtedy miałem 100 minusów :)
Teraz bym rozważył skierowanie sprawy do sądu na Pajączek – „działanie na niekorzyść spółki” i po tym co jest napisane w PS nie widzę innego ruchu przez obecny zarząd (chyba, że Rada Nadzorcza w której był Stamirowski też ma za uszami wtedy każdy każdego będzie krył)

Dario
Odpowiedź do  Marcin Teodor
2 lat temu

Wtedy była najlepsza i wspaniała. Ludzie często nie myślą. Kierują się tym co usłyszą i emocjami. Jak z wirusem – celebrytą . Niestety.

Reminio
2 lat temu

Stawiam na Klimczaka i Trabke. Obaj złożyli podania o rozwiązanie kontraktu. Inni nie są tak dobrzy, którzy mają odejść od nich. Pirulo niestety poza zasięgiem finansowym.

Reminio
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

Minisuhacy może się odniosą do tematu.

MslashM
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

Niektórzy Minusujący to ludzie, którzy patrzą że ktoś wcześniej dał minus – bez podania konkretnych argumentów..

Reminio
Odpowiedź do  MslashM
2 lat temu

Czyli ameby.

Kixon
Odpowiedź do  MslashM
2 lat temu

Barany po prostu :)

FcGRÓJEC
2 lat temu

Czy pociągniemy do odpowiedzialności poprzedników który byli odpowiedzialni za taką sytuację jak tą z Mikuliciem? Przecież to woła o pomstę do nieba, jak można zaprzepaścić taki budżet od 4 ligi, przez Nasze karnety tam powinna być odłożony spory stos pieniędzy, a jest na odwrót.

Sławek
2 lat temu

Panie Prezesie jest Pan doświadczonym zawodowo człowiekiem i robi Pan naprawdę dobrą robotę dla Widzewa, ale uważam, że informowanie na forum o problemach pt. „zakaz transferowy” jest niepotrzebne i staje się pożywką dla ludzi nieprzyjaznych Widzewowi. To już było, sytuacja została naprawiona i nie mówmy już o tym. Jeśli widzicie błędy poprzedników, błędy takie które ocierają się o niegosporadność czy działanie na niekorzyść spółki to może warto by było by zajął się tym prawnik. Patrząc na działania Pana i pozostałych sterników to wygląda na to, że poprzednicy wydawali pieniądze na prawo i lewo. Często ważniejsza była prywata jak dobro klubu.… Czytaj więcej »

Sławek
Odpowiedź do  Sławek
2 lat temu

Jeszcze jedno. Transfery lubią cisze. Historia pokazuje (ostatnie okienko było naprawdę dobre), że lepiej nie mówić kto, skąd i na jaka pozycje nas interesuje. ja poczekam i się nie obrazę za brak info w tym temacie, a będę szczęśliwy z pozytywnego zaskoczenia po podpisaniu kontraktu.

Kowal
Odpowiedź do  Sławek
2 lat temu

Co do transferów i ciszy to prezes raczej to się co udowodnił przy poprzednim okienku a info o zawodnikach z łks jest podane z premedytacją dla podbicia rozgłosu i odwrócenia uwagi od czegoś innego bo jakiś czas temu w wywiadzie mówił że interesują się wszystkimi zawodnikami w naszej lidze (i nie tylko naszej) ale nie tylko pod względem ich gry w Widzewie ale również żeby mieć ich rozpracowany a w łks w Widzewie widział by jak narazie tylko pirulo ale jest bardzo mało prawdopodobne żeby przyszedł do nas bo jest za drogi i wolał by na to konto wziąć 2-3… Czytaj więcej »

Cody
Odpowiedź do  Sławek
2 lat temu

Czytaj wywiady ze zrozumieniem. Przecież to nie prezes informuje, tylko wczoraj, w mediach wypłynęło to info.

Sławek
Odpowiedź do  Cody
2 lat temu

Zgoda w mediach wypłynęło, bo prezes o tym opowiedział na łamach Przeglądu Sportowego. Cody podaj inne źródło tej informacji.

Kixon
Odpowiedź do  Sławek
2 lat temu

Dobrze że mówi o takich rzeczach. A ty to sie nadajesz do rządu z polityka sciemniania i ukrywania.

Sławek
Odpowiedź do  Kixon
2 lat temu

Piłka nożna to biznes. A biznes lubi cisze. Jestem jak najbardziej za tym by Widzew był instytucją transparentną, ale akurat ta informacja moim zdaniem wymagała dyskrecji.

Jarek
Odpowiedź do  Sławek
2 lat temu

zgodziłbym się z tobą gdyby ta informacja pojawiła się wcześniej. Natomiast dziś, gdy wszystko jest wyjaśnione to….. nie ważne co ważne, że piszą i tego się trzymajmy! Z Widzewskim Pozdroawieniem

Gucio
Odpowiedź do  Sławek
2 lat temu

Masz rację. Takich rzeczy się nie wyciąga. Za chwilę zacznie się przepychanka między obecnym i poprzednim zarządem, a szkodę poniesie Widzew. Oby Dróżdż nie rozpoczął obrzucania się błotem nawzajem.

Kixon
Odpowiedź do  Gucio
2 lat temu

A mnie cieszy ze teraz wiadomo jak oni gospodarowali naszymi pieniędzmi. Nigdy więcej pajączków i pawlakow

R T S
Odpowiedź do  Kixon
2 lat temu

I szorów i pietrasików

Rafał
Odpowiedź do  Sławek
2 lat temu

Z jednej strony masz rację, z drugiej strony apelowaliśmy już wiele razy o transparentność. Może to dobry początek.

Kowal
Odpowiedź do  Sławek
2 lat temu

A znasz takie powiedzenie że nie ważne czy mówią dobrze czy źle ale ważne że mówią? Pozatym mówiąc o takim czymś teraz jak jest już wszytko załatwione dają jasny sygnał sponsorom i przyszłym potencjalnym zawodniką że osoby zarządzający aktualnie w Widzewie wiedzą co robią ze wszystkim sobie poradzą i że w klubie jest ok warto tu przyjść grać czy przyjść zostawić tu swoje pieniądze bo tu jest dobrze i tu jest dobra reklama i przyszłość jasna

Marcin
2 lat temu

Z tym Mikuliciem to chyba nawiększy hit od czasów reaktywacji (poza tym Przybylskim co go klub sprzedał a myślał, że wypożyczył) i ktoś powinien dostać order za jego transfer. Zagrał jeden mecz i był najgorszym zawodnikiem z pola na boisku, rok się leczył na nasz koszt, a potem jeszcze dostał pieniądze za przedterminowe rozwiązanie kontraktu. Pawlak i Pajączek powinni mieć dożywotni zakaz pracy w piłce nożnej.

West
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

Może Szor z Rydzem by się wypowiedziieli w tym temacie – ostatni decydenci przed obecnym przejęciem – a może szef RN – profesor(zapomniałem nazwiska) który na falach radiowych Widzewa uspokajał i przekonywał ,że wszystko jest pod kontrolą i nic złego nie dzieje się z finansami Widzewa – na szczęście teraz mamy jednego właściciela i porządek w klubie

MslashM
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

po 5 lat więzienia ;-)

Kixon
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

Pawlak przecież społecznie pomagał :)))

Nasztata
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

Wystarczy zakaz pracy w Widzewie. Do konkurencji nawet wskazane żeby poszli

Łukasz
2 lat temu

W końcu odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.
Powodzenia prezesie!

Krzysztof
2 lat temu

Na bank pirulo

Mati
2 lat temu

Szkoda że na nowe koszulki z nowym sponsorem bedziemy czekać dwa sezony :))

Rrr
2 lat temu

jeden pejsik u mnie w zakładzie już z tydzień temu meldował, że Pirulo i Klimczak. zobaczymy

Rafi
2 lat temu

Niezły burdel zostawili poprzednicy. Dobrze wtedy pisałem wypier… piłkarzy nieudaczników i zarząd.

Kixon
Odpowiedź do  Rafi
2 lat temu

Ostatni sensowny prezes to byl Klementowski ale sie kielbasiarzom nie podobał

RTS1910Łódź
2 lat temu

Trąbka i Pirulo – goście mają zajebiste papiery na granie !!!

Sławek
Odpowiedź do  RTS1910Łódź
2 lat temu

No i właśnie tu jest źródło problemu. Po co informować, że kimś sie interesujemy? bo co będzie taniej, szybciej, łatwiej ? Nic dobrego nie wnosi takie info. Daje tylko sygnał kontrkandydatom do awansu, że Widzew chce się wzmocnić tymi konkretnymi piłkarzami. Są bogatsi od nas nawet w I lidze, którzy analizują kogo chcemy kupić. Dyskrecja wskazana.

Bogdan
2 lat temu

Runda zakonczona i prognozy na przyszłosc śa tematem bardzo pożadanym i ciekawym wiec swoje „3 grosze ” tez dołozę.Trzeba pamietać ze szans awansowych jakie w tej chwili się ukształtowały nie mozna lekceważyć i zaniechać działan by je wykorzystać.Trzeba podjąc szerokie przemyslane działania i nie odrzucać z okreslonych powodow walki o EX bo: moze nie do konca bedziemy do tej gry w EX organizacyjnie i piłkarsko w 100% przygotowani, może bedzie trzeba po awansie przynajmniej rok zadbać wyłacznie o to by w niej się utrzymać ale w niej juz BĘDZIEMY.Jest o tyle wazne, ze plany ” za rok powalczymy” jest po… Czytaj więcej »

Leszek
2 lat temu

Pirulo na pewno by się przydał, chyba że … stawka będzie zaporowa.

Makos
2 lat temu

Lepiej awansować j walczyć o utrzymanie rok czy dwa niż znów walczyc o awans w l lidze ….moje skromne zdanie

Last edited 2 lat temu by Makos
adam
Odpowiedź do  Makos
2 lat temu

masz rację , tym bardziej że w przyszłym sezonie do tych którzy na wiosnę nie awansują dołączy trójka spadkowiczów i bez względu kto to będzie będą to ekipy ograne w ex

Antonio
2 lat temu

Czy są podejmowane jakieś działania prawne wobec poprzednich zarządzających za zastaną sytuację klubu?

Kixon
2 lat temu

wrzuci ktos tresc wywiadu w komentarzach?

Kamil___
2 lat temu

Myśle że powiniśmy wyciaghnąć jakieś porżadne ogniwa z bezpośrednich rywali do awansu tak jak to robią najbogatsze kluby w swoich ligach warto by wziąć kogoś z miedzi korony podbeskidzia

Seweryn
2 lat temu

Bardzo zdrowe i racjonalne myślenie. Co do zakus z zawodnikami z ap.. mały pstryczek w nos nie zaszkodzi haha a dwa pokaże że możemy dużo wręcz bardzo wiele ale nie za każdą cenę gdyż myślimy racjonalnie z przyszłością a nie w myśl” extraklapa albo śmierć”
Brawo jeszcze raz zarząd właściciel trener drużyna

WŁODZIMIERZ
2 lat temu

Ekscytujemy się nowymi transferami, podajemy nowe propozycje piłkarzy do gry w Widzewie . Pytanie – kiedy dowiemy się ,? że kontrakty zawodników którym kończą się w czerwcu – zostały przedłużone .Im bliżej końca to zawodnik i jego menago usztywniają się i robi się cyrk .Naprawdę jest to spora grupa graczy.

Konrad
2 lat temu

Myślę , że to co powiedział prezes na temat ewentualnych transferów z kałesu to zasłona dymna aby odwróć rzeczywiste plany transferowe. Wydaje mi się że prezes jest zbyt wytrawnym graczem aby popełnić tákie faux pas.

58
0
Would love your thoughts, please comment.x