Zmarł Eligiusz Goździk

8 grudnia 2021, 15:30 | Autor:

3 grudnia w wieku 86 lat zmarł Eligiusz Goździk. Był on trenerem Widzewa Łódź, jednym z ostatnich w czasach przed erą Ludwika Sobolewskiego. O jego śmierci poinformował na swoim profilu na Facebooku były zawodnik łodzian, Mirosław Tłokiński.

ŚP. Goździk trenował widzewiaków przez kilka miesięcy w 1969 roku, gdy ci występowali na czwartym szczeblu rozgrywkowym, nazywanym wówczas okręgówką. Jeszcze przed końcem sezonu stery w drużynie przejął jednak Robert Grzywocz, którego następcą stał się niedługo później legendarny Leszek Jezierski. Słynny „Napoleon” wprowadził zaś zespół do elity.

Mimo braku sukcesów z Widzewem, ŚP. Goździk był cenioną osobą w łódzkim środowisku piłkarskim – przez wiele lat pracował w MKS Łodziance oraz reprezentacjach Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i wychował mnóstwo znakomitych zawodników, takich jak choćby Marek Chojnacki, Marek Dziuba czy Andrzej Szulc. Był także wielokrotnie nagradzany.

Ostatnie pożegnanie ŚP. Goździka będzie miało miejsce w czwartek, 9 grudnia o godzinie 11:15, na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej. Spoczywaj w pokoju!

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel_magical
2 lat temu

[*]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x