Prezes o ośrodku: „Będziemy szukać każdej formy wsparcia”

9 grudnia 2021, 11:30 | Autor:

Na oficjalnej stronie „Przeglądu Sportowego” ukazała się już druga część wywiadu Łukasza Grabowskiego z Mateuszem Dróżdżem. Poruszone zostały w niej kolejne aspekty dotyczące funkcjonowania klubu, jak i jego przyszłości. Prezes Widzewa Łódź zapytany został także o budowę ośrodka treningowego. Jak odpowiedział?

Dróżdż przyznał, że posiadanie własnego miejsca do treningów to dla niego jeden z głównych celów. „Musimy uciec z Łodzianki. I nie dlatego, że jesteśmy źle traktowani, tylko dlatego, że jest za mała. Analizujemy możliwość przeniesienia się do ośrodka Startu albo do Gutowa lub do innych, które wybraliśmy. Ale będziemy też chcieli wybudować swój ośrodek i obiecuję, że jest to nasza inwestycja priorytetowa. Bo jeżeli Widzew ma długoplanowo się rozwijać, trzeba takie decyzje podjąć, nawet kosztem transferów do pierwszej drużyny” – czytamy w rozmowie.

Szef czerwono-biało-czerwonych doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że klubu nie stać na taki wydatek, będzie zatem szukał wsparcia finansowego. Jest już zresztą po pierwszych rozmowach w tym temacie. „Sami nie będziemy w stanie zbudować ośrodka treningowego. Liczę na pomoc miasta, rozmawiamy i nie są to negocjacje na zasadzie: my jesteśmy wielki Widzew, dajcie nam pieniądze. Nie, tak nie można rozmawiać. My też musimy od siebie coś dołożyć i staramy się to zrobić. W Lubinie udało się uzyskać dofinansowanie ministerialne i tu też jestem po rozmowach. Będziemy szukać każdej formy wsparcia” – wyjawił na łamach „PS”.

Budowa własnego ośrodka to koszt 120 milionów złotych, ale Dróżdż wierzy, że pomysł ten uda się zrealizować. „Wybudowanie kompleksowego ośrodka to około 120 milionów złotych, to dużo. Po prostu musimy mieć swoje obiekty treningowe, bo trenerzy w akademii wykonują fantastyczną pracę i nasi młodzi zawodnicy muszą mieć się gdzie rozwijać. Naprawdę chciałbym dożyć czasów, gdy sprzedamy zawodnika za pięć milionów euro” – dodał na koniec.

Pełna treść wywiadu z Mateuszem Dróżdżem znajduje się TUTAJ.

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
raru
2 lat temu

nie mam subskrypcji :(

roberto
Odpowiedź do  raru
2 lat temu

2% artykułu już przeczytałeś, a pozostałe 98% jest streszczone powyżej.

Kixon
Odpowiedź do  raru
2 lat temu

Ktos mógłby wrzucic tekst w komentarzach. ..

Buła
Odpowiedź do  Kixon
2 lat temu

na forum ewidzew znajdziesz

Kixon
Odpowiedź do  Buła
2 lat temu

już mnie stamtąd tyle razy wyrzucili że nie mam maila do logowania :D

Sławek
2 lat temu

Panie Prezesie skąd takie wyliczenia? Co My chcemy zrobić za 120 mln? Za taka kasę można pobudować stadion na 8.000 – 9.000 krzesełek z pełną infrastrukturą (oczywiście jest to sam koszt budowy bez działki). Może docelowo kiedyś całość akademii będzie tyle kosztowała, ale zacznijmy od działki i budowy ośrodka za 50mln – 4-5 boisk (dwa naturalna, 2 hybrydy lub sztuczne, balon) i infrastruktury wokół (budynek klubowy – 5000m2, w nim siłownia, strefa odnowy, parkingi itp.). Działka powinna być na tyle duża by miała perspektywę rozbudowy docelowo: do 10 boisk, większy budynek klubowy do 10.000m2, bursa, hala sportowa, centrum szkoleniowo –… Czytaj więcej »

RTS-gRk
Odpowiedź do  Sławek
2 lat temu

Legia wybudowała ośrodek za 80 milionów złotych, dwa lata temu przed tą kosmiczną inflacją, mamy być gorsi? Jak już budować to konkretnie a nie po łebkach.

Andrzej S.
Odpowiedź do  RTS-gRk
2 lat temu

Tylko materiały budowlane wzrosły o kilkadziesiąt a część ponad 100 procent,a nie jedynie 7 % co reklamuje Nowy Nieład.

Kixon
Odpowiedź do  Andrzej S.
2 lat temu

zwolennicy pinokia minusują :)

Waldi
Odpowiedź do  Sławek
2 lat temu

Nie masz pojęcia o kosztach usług budowlanych, a zwłaszcza o ich wzroście w ostatnich 10 miesiącach.

Darek
2 lat temu

Uciekać z tej Łodzianki bo za mała, dziurawa, mało boisk do trenowania. Mieć swoją bazę byłoby super ale koszty ogromne. Trzeba szukać sponsorów w kraju i za granicą np. z branży informatycznej, medycznej, telekominikacyjnej albo nieruchomości

Rafi
2 lat temu

Przypomnę tylko, że miasto miało dać nam i kałesowi tyle samo pieniędzy na stadion. Im dało 100 mln więcej a więc na ośrodek szkoleniowy by było.

Buła
Odpowiedź do  Rafi
2 lat temu

No, dało im też Minerską na wyłączność a my dzielimy z innymi podmiotami. Wybudowało im małą halę za jak dobrze pamiętam 40 mln. Do tego na Zachodzie Łodzi wybudowano infrastrukturę sportowo-rekreacyjną jak Fala, stadion Orła (można było zbudować kilka metrów większy tor i spokojnie Budowlani mogliby tam grać), Atlas Arena za bagatela 300 mln (i to jak dawno temu, dziś pewnie byłoby to 600 mln). Remontuje się zoo itd Że łodzianom mieszkającym na wschodzie to nie przeszkadza iż dokładają się do rozbudowy zachodniej części samemu jeżdząc zdezelowanymi wiaduktami i stojąc w korkach to jestem w szoku. I nie chodzi o… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Buła
Waldi
Odpowiedź do  Buła
2 lat temu

Daj daj daj

Andrzej S.
Odpowiedź do  Buła
2 lat temu

No ale postulujesz przenieść Zoo i może jeszcze Park na Zdrowiu gdzieś na wschód miasta?.
Może w okolice ronda Inwalidów?

Stefan
Odpowiedź do  Rafi
2 lat temu

tylko , że ŁKS-owi zabrano boiska pod budowę Atlas Areny. trochę obiektywizmu

Rafi
Odpowiedź do  Stefan
2 lat temu

A co nie mają boisk treningowych ?? Z tego co wiem mają. Do tego chodzi mi o sam stadion.

RTS1910Łódź
2 lat temu

PAN PREZES !!!! Brawo

Jacek
2 lat temu

Napiszcie numer konta i zróbmy widzewska zbiórkę. Może kibice w jakimś stopniu pomogą zebrać pieniądze na ośrodek szkolenia

Mr1910
2 lat temu

Na Start miasto powinno dać kasę, bo jak do tej pory w największej dzielnicy Łodzi wybudowali tylko jeden basen i spokojnie patrzyli jak upada kilka klubów. W tym samym czasie na Polesiu powstało mnóstwo obiektów sportowych.

Waldi
2 lat temu

To dziwne, że admin odsyła nas drugi dzień z rzędu do wykupienia subskrypcji PS.

Ległej gazety, na myśl o której jest mi niedobrze.

Andrzej S.
Odpowiedź do  Waldi
2 lat temu

Nikt Ci nie nakazuje subskrypcji nabyć.
Podpowiem Ci.
Można kupić jeden interesujący egzemplarz z konkretnego dnia papierowy w kiosku.
A jak szkoda Ci drobnych to idź przeczytaj za darmo np. W Empiku konkretny artykuł.
Pełno tam takich oszczędnych studentów.

Grzesiek
Odpowiedź do  Andrzej S.
2 lat temu

Ośrodek-ośrodkiem tak jak Akademia-akademią. Cele istotne, lecz odległe skądinąd w czasie. Jednak przecież liczy się tu i teraz, bo nikt nie wie, kiedy i czego w życiu dożyje…
„Nawet kosztem transferów do pierwszej drużyny” to, jak My mamy awansować do Ex w tym sezonie, bez transferów? Cudów się nie spodziewam, ale Mamy przecież braki na niektórych pozycjach.
Czy nie uważasz, że Nasz Prezes popełnia kolejne faux-pas?…

Waldi
2 lat temu

„Szef czerwono-biało-czerwonych doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że klubu nie stać na taki wydatek, będzie zatem szukał wsparcia finansowego. Jest już zresztą po pierwszych rozmowach w tym temacie. „Sami nie będziemy w stanie zbudować ośrodka treningowego. Liczę na pomoc miasta, rozmawiamy i nie są to negocjacje na zasadzie: my jesteśmy wielki Widzew, dajcie nam pieniądze. Nie, tak nie można rozmawiać. My też musimy od siebie coś dołożyć i staramy się to zrobić. W Lubinie udało się uzyskać dofinansowanie ministerialne i tu też jestem po rozmowach. Będziemy szukać każdej formy wsparcia” – wyjawił na łamach „PS”.”

Brawo Panie Dróżdż!

jazz1910
2 lat temu

A ja chciałbym dożyć chwili, gdy kupimy piłkarza za 5 milionów. Bo taka będzie potrzeba

Qbek
2 lat temu

Kurde. Nasz stadion kosztował bodajże 120mln. Drogie te boiska i szatnie.

26
0
Would love your thoughts, please comment.x