R. Pawlak: „Atmosfera tego meczu doda piłkarzom skrzydeł”

21 listopada 2014, 09:58 | Autor:

Tematem dzisiejszej konferencji prasowej, poświęconej sobotniemu meczowi z GKS Katowice, nie mogła nie być otoczka, towarzysząca samemu spotkaniu. Dostrzegalne jest to nie tylko przez kibiców, ale także drużynę i jej trenera.

Rafał Pawlak podkreślał, że jego zespół ma świadomość, jak duże znaczenie będzie mieć dla kibiców jutrzejszy mecz. „Na pewno przed tym meczem porozmawiamy sobie o taktyce, przeciwniku i tym, co mamy grać, ale zawodnicy wiedzą, jaki to jest mecz, jakie wydarzenie dla kibiców i muszą się do tego dopasować. O ich stronę mentalną, wolicjonalną jestem spokojny. Nie obawiam się, że może to sparaliżować mój zespół”– zapewniał.

Trener Widzewa uważa nawet, że podniosła atmosfera, jaka wytworzy się na trybunach, będzie mieć na piłkarzy dobry wpływ. „Namiastkę tego, jak może to wyglądać, mieliśmy w Głogowie. Piłkarze po meczu mówili, że im to pomagało i dodawało skrzydeł” – powiedział.

Pawlak mówił też na temat sytuacji kadrowej drużyny, zapowiadając kilka zmian, wymuszonych urazami. „Mamy jakieś problemy zdrowotne. Zawodnicy borykają się z większymi bądź mniejszymi urazami, ale jakieś zmiany musimy zrobić, bo nie wszyscy są gotowi w 100% do meczu. Poruszamy się w gronie tych zawodników, których mamy – innych nie ściągniemy. Jestem przekonany, że sobie poradzą” – stwierdził trener.

Na koniec opiekun Widzewa ocenił sobotniego rywala. „GKS to drużyna z tradycjami z solidnym składem jak na I ligę i na pewno będzie to wymagający przeciwnik. Mają problemy kartkowe i zamierzamy to wykorzystać, ale najwięcej zależy od naszej własnej gry. Jeżeli nie będzie błędów, to wygramy. Na razie te błędy popełniamy” – zakończył Rafał Pawlak.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress