R. Pawlak: „Będziemy walczyć o 3 punkty”

7 listopada 2014, 13:11 | Autor:

Rafał_Pawlak

Już jutro piłkarze Widzewa, w Głogowie zmierzą się z drużyną Chrobrego. Tymczasem dziś, na przedmeczowej konferencji zjawił się jak zawsze, opiekun łódzkiego zespołu, Rafał Pawlak.

Pawlak na wstępie raz jeszcze zwrócił uwagę na fakt, iż jego podopieczni tworzą bardzo młodą drużynę. „Mówiłem już wcześniej, że mamy młody zespół i tylko wtedy, jeżeli danego dnia wszystko w drużynie zagra, to zwyciężymy.” – zaznaczył.

Trener zapowiedział zgromadzonym dziennikarzom, że jego podopieczni gotowi są do tego, aby w Głogowie pokusić się o punktową zdobycz: „Nie jestem od tego, żeby na konferencji przedmeczowej przekonywać dziennikarzy, jakie mamy atuty. Na pewno nie położymy się tam ani nie jedziemy tylko po to, żeby mecz zagrać. Będziemy walczyć o 3 punkty.”

Opiekun łodzian przypomniał również o kursie UEFA Pro, który niedawno odbył. Podkreślił, iż był na nim obecny również trener najbliższego rywala. „Byłem na kursie UEFA Pro razem z trenerem Chrobrego. Mówił mi, że ten mecz będzie dla nich w Głogowie wielkim wydarzeniem. Kibice pamiętają tam wielki Widzew z Ligi Mistrzów.” – dodał.

Pawlak poruszył także kwestię ewentualnej zmiany taktyki, a przede wszystkim powiększenie linii obrony. „Czy rozważam powrót do gry 4 obrońcami? Oczekujecie, że teraz podam Wam skład i taktykę? Nie będę odpowiadał na takie pytania, bo później pojawiają się w gazecie teksty, z których piłkarze się śmieją” – stwierdził.

Na koniec, szkoleniowiec, słowami: „Jeżeli zmuszacie mnie do odpowiedzi na to pytanie, to tak – rozważam.” – przyznał, że dopuszcza możliwość jakichkolwiek zmian.