Raport wypożyczonych: bramka Wielgusa na koniec jesieni

26 listopada 2018, 11:51 | Autor:

Definitywnie zakończyła się już ligowa jesień dla piłkarzy, przebywających na wypożyczeniach z Widzewa. W sobotę w półfinale okręgowego Pucharu Polski zaprezentowało się pięciu z nich, a Sokół Aleksandrów Łódzki pokonał po rzutach karnych KS Kutno.

W pierwszej połowie lepiej spisywali się podopieczni Sławomira Majaka i udowodnili to w 29. minucie, gdy wynik otworzył Karol Żwir. Po zmianie stron kutnianie rzucili się do odrabiania strat. Najpierw swoją szansę miał Artur Amroziński, a po chwili kontratak na wyrównującą bramkę zamienił Kamil Wielgus. Losy meczu w samej końcówce rozstrzygnąć mógł Grzegorz Brochocki, lecz nie był w stanie pokonać stojącego między słupkami Sokoła byłego bramkarza Widzewa, Bartosza Kanieckiego.

Do końca regulaminowego czasu gry utrzymał się remis i piłkarzy czekała dogrywka. Ta jednak również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Seria rzutów karnych należała zdecydowanie do Sokoła. Jego wszyscy czterej piłkarze trafili do siatki, zaś wśród kutnian udało się to tylko dwóm graczom, wśród których był Wielgus. Zespół z Aleksandrowa Łódzkiego wygrał w jedenastkach 4:2 i zapewnił sobie grę w wojewódzkim Pucharze Polski wiosną.

Michał Miller nie zagrał w sobotę ani minuty, z kolei w pierwszym składzie KS wyszli Konrad Reszka, Kamil Wielgus, Artur Amroziński i Krystian Marcioch. Za tego ostatniego w 70. minucie na boisku pojawił się Grzegorz Brochocki.