Raport wypożyczonych: bramki Kralkowskiego i Przybylskiego

9 października 2018, 08:31 | Autor:

Dwóch wypożyczonych z Widzewa piłkarzy wpisało się w miniony weekend na listę strzelców. Bramki zdobyli Adrian Kralkowski i Michał Przybylski. Po przerwie spowodowanej kontuzją, do gry wrócił Michał Miller.

W środę Sokół Aleksandrów Łódzki grał w okręgowym Pucharze Polski z Zawiszą Rzgów, jednak wystąpili tam głównie dublerzy, ale i tak nie mieli problemu z wygraną 4:1. Trzy dni później podopieczni Sławomira Majaka rywalizowali na wyjeździe z ŁKS Łomża. Miller rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych, lecz już w 46. minucie wszedł na boisko. Napastnik miał swój udział przy drugiej bramce dla aleksandrowian, gdy jego dogranie z prawej strony boiska wykorzystał Karol Żwir. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg, a goście ostatecznie zwyciężyli 4:3, utrzymując się na prowadzeniu w lidze.

Kolejną bramkę na boiskach Wysp Owczych zdobył Michał Przybylski. 20-latek wyszedł w pierwszej jedenastce B36, które w sobotnie popołudnie podejmowało TB/FC Suduroy/Royn. W spotkaniu padł tylko jeden gol, a jego autorem był Polak. W 57. minucie meczu pokonał on strzałem głową bramkarza gości. Dla Przybylskiego było to piąte ligowe trafienie. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki, a klub z Torshavn zajmuje w tabeli pozycję wicelidera.

Gola strzelił także Adrian Kralkowski, który w sobotnim starciu ze Zjednoczonymi Stryków wrócił do gry po kilkumeczowej pauzie, spowodowanej kontuzją. Piłkarz wyszedł w pierwszej jedenastce, a w 67. minucie strzałem w długi róg pokonał bramkarza przeciwników. 21-latek grał przez niemal cały mecz i dopiero w końcówce został zmieniony przez innego widzewiaka, Artura Amrozińskiego. Kamil Wielgus zszedł z boiska w doliczonym czasie gry, Grzegorz Brochocki zaliczył 74 minuty, a Krystian Marcioch wszedł na plac gry w drugiej połowie.

Z powodu urazu, w miniony weekend nie grał Kacper Pipczyński. Obrońca ma problemy z krążeniem w stopie i póki co nie może być brany pod uwagę przez trenera Jutrzenki Warta. Wczoraj przeszedł on badania, po których okazało się, że pauza potrwa jeszcze około tygodnia. Pod nieobecność widzewiaka, jego drużyna wygrała z Czarnymi Rząśnia 2:1.

Raport wypożyczonych (3-7 października):

Wyspy Owcze

Michał Przybylski (B36) – 90 minut, bramka

III liga

Michał Miller (Sokół Aleksandrów Łódzki) – 0 minut (poza kadrą) + 45 minut, asysta