Raport wypożyczonych: cztery bramki Kmity w juniorach

17 września 2019, 13:24 | Autor:

Kolejne mecze mają za sobą piłkarze, przebywający na wypożyczeniach z Widzewa. Aż cztery gole zdobył Jakub Kmita, a jednego dołożył Przemysław Banaszak. Niestety, ten pierwszy strzelił je w juniorach, a drugi trafił dla rezerw.

Po dwóch bramkach w dwóch poprzednich spotkaniach, tym razem Banaszak dość zaskakująco nie znalazł się nawet w kadrze meczowej na starcie ze Zniczem Pruszków. Zamiast tego, zagrał w IV-ligowych rezerwach. Łęcznianie pokonali Unię Hrubieszów 7:1, a napastnik wpisał się na listę strzelców w 27. minucie.

Dwa pełne występy w barwach Unii Janikowo zanotował Mikołaj Gibas. Najpierw w okręgowym Pucharze Polski Notecianką Pakość, gdzie obrona z nim w składzie zachowała czyste konto. Później już w lidze, w pojedynku z Gromem Nowy Staw. Niestety, tu było dużo gorzej, bo janikowski zespół zremisował 3:3.

90 minut zaliczył również Marcel Stefaniak, którego Bałtyk Gdynia mierzył się na własnym boisku z Gwardią Koszalin. W starciu na dole tabeli lepsi okazali się goście, którzy dzięki temu zepchnęli gdynian na ostatnią pozycję w drugiej grupie III ligi.

Ponownie ani minuty w seniorskim zespole Stali Kraśnik nie rozegrał Kmita. Dwukrotnie wystąpił jednak w drużynie juniorów i to ze świetnym skutkiem. Najpierw, w meczu z Ładą Biłgoraj zdobył jednego gola, a trzy dni później, w spotkaniu z Lewartem Lubartów, zapisał na swoim koncie hat-tricka!

Z ławki rezerwowych wciąż nie podniósł się Kacper Pipczyński. Wypożyczony do Jutrzenki Warta prawy obrońca przesiedział tam zarówno wysoko wygrany pojedynek z Włókniarzem Zelów, jak i porażkę z Wartą Działoszyn.

Raport wypożyczonych (11-15 września):