Raport wypożyczonych: Gol i czerwona kartka Mamełki

3 czerwca 2022, 12:46 | Autor:

Kolejne mecze w ligowych rozgrywkach mają za sobą piłkarze Widzewa Łódź przebywający aktualnie w innych klubach. Na boisku pojawili się wszyscy trzej wypożyczeni zawodnicy, przy czym Jakub Mamełka wbiegł na murawę dwukrotnie, udało mu się też strzelić gola.

Młody defensor wyszedł w podstawowym składzie w meczu Sokoła Aleksandrów Łódzki przeciwko Zniczowi Biała Piska. Rozegrał on pełne dziewięćdziesiąt minut i zdobył bramkę, która okazała się być honorowa, bo Sokół przegrał aż 1:4 i przypieczętował swój spadek do IV ligi. Okazja do kolejnego występu nadarzyła się zaledwie trzy dni później, kiedy to zespół z Aleksandrowa zagrał z rezerwami warszawskiej Legii. Mamełka mógł zanotować komplet minut, ale w drugiej połowie został zmuszony do opuszczenia boiska po drugiej żółtej kartce.

Cały mecz spędził na boisku również Kamil Piskorski. Jego czwartoligowa Sparta Brodnica wygrała u siebie ze Sportisem Łochowo 2:1. Na krótki występ w Włókniarzu Zelów mógł liczyć też Kamil Owczarczyk, który wszedł na plac gry w 70. minucie, a sześć minut później otrzymał żółty kartonik. Jego drużyna uległa Stali Głowno 0:1 i walczy o przetrwanie.

Raport wypożyczonych (27 maja-1 czerwca):

III liga

Jakub Mamełka (Sokół Aleksandrów Łódzki) – 90 minut, bramka + 71 minut, czerwona kartka (druga żółta)