Raport wypożyczonych: kolejna bramka Kamińskiego

18 marca 2019, 12:04 | Autor:

To nie był zbyt dobry weekend dla piłkarzy wypożyczonych z Widzewa. Do udanych zaliczyć go może przede wszystkim Sebastian Kamiński, który znów zdobył bramkę. Michał Miller wyleciał z boiska, a Adrian Kralkowski nie wykorzystał rzutu karnego.

Piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki mierzyli się na wyjeździe z Ursusem WarszawaMichał Miller rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, a w 68. minucie mógł dać swojej drużynie wygraną, lecz w dogodnej sytuacji uderzył nad poprzeczką. Niestety, chwilę później sędzia uznał, że gracz chciał wymusić rzut karny i pokazał mu jego drugą żółtą kartkę, wyrzucając go tym samym z boiska. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a aleksandrowianie wciąż są na bezpiecznym prowadzeniu w III lidze.

Na potknięciu Sokoła skorzystała nieco druga w tabeli Lechia Tomaszów Mazowiecki. Zespół Daniela Myśliwca pokonał na własnym boisku Ruch Wysokie Mazowieckie 2:0. W jedenastce tomaszowian znalazł się Artur Amroziński, który grał przez 75 minut, po czym został zmieniony. Bramki nie strzelił, ale po faulu na nim arbiter podyktował rzut karny, wykorzystany przez Kamila Szymczaka.

Remis 4:4 padł w meczu KS Kutno Wartą Działoszyn. W pierwszej jedenastce gospodarzy zameldowało się czterech widzewiaków: Konrad ReszkaGrzegorz BrochockiAdrian Kralkowski Kamil Wielgus. Nie był to udany występ zwłaszcza dla bramkarza kutnian, który miał swój udział przy aż trzech golach zawodników z DziałoszynaKralkowski z kolei w 89. minucie zmarnował rzut karny. Obaj, wraz z Brochockim, grali w pełnym wymiarze, zaś Wielgus zszedł z boiska w drugiej połowie.

Kolejny występ w barwach rezerw Bytovii Bytów zaliczył Sebastian Kamiński. Zagrał 90 minut i, tak jak przed tygodniem, ponownie wpisał się na listę strzelców. 26-latek otworzył w 33. minucie wynik wyjazdowego starcia z GKS Kolbudy, a nieco później zaliczył jeszcze asystę. Ostatecznie jego zespół wygrał 5:1 i w tabeli pomorskiej IV ligi zajmuje czternaste miejsce.

Ostatnim z wypożyczonych, który wystąpił w miniony weekend, był Kacper Pipczyński. Reprezentujący barwy Jutrzenki Warta obrońca rozegrał cały mecz przeciwko MULKS Łask. Został ukarany żółtą kartką, która była jego czwartą w tym sezonie. 19-latek będzie musiał więc odbyć jedno spotkanie pauzy. W niedzielę warcianie wygrali 3:2 i w sieradzkiej lidze okręgowej są na drugim miejscu.

Raport wypożyczonych (16-17 marca):

III liga

Artur Amroziński (Lechia Tomaszów Mazowiecki) – 75 minut, wywalczony rzut karny
Michał Miller (Sokół Aleksandrów Łódzki) – 71 minut, czerwona kartka (za dwie żółte)